Publikované: 30.01.2016

Multikulti demograf Repa a zasa ľavicová Pravda

Vraj: „Trocha demografie nikoho nezabije.“ Potrebuje Slovensko serióznu debatu o riadenej migrácii?
http://nazory.pravda.sk/komentare-a-glosy/clanok/381553-trocha-demografie-nikoho-nezabije/
NIE. Nepotrebuje. Má riešenia:
1. Pro rodinná sociálna politika: zintenzívnenie podpory mladých rodín a podpora pôrodnosti (návrat pred November: tým som nemyslel socializmus pred jeho postnovembrovou reformou a prerodom do hybridného mačkopsa sociálnej demokracie).
Výstavba nájomných bytov pre mladé rodiny nemá chybu (bez prílepku príživníkov a zlodejov…). Dostatok miest v materských škôlkach…
2. Podpora rodinných podnikov.
3. Preč s genderovou ideologickou manipuláciou mladých žien k pseudo emancipácii a feminizmu…
Neodôvodnené zabitie nenarodeného ľudského plodu je vražda. Sociálne a ekonomické dôvody, osobná sloboda a svojvôľa tehotnej ženy nimi nie sú. Štandardne vzdelaná a poučená žena vie, aj pri použití antikoncepcie (umelo plánované materstvo a rodičovstvo), v akej ekonomickej a sociálnej situácii sa „neplánovaným“  (ááách!) tehotenstvom ocitne. Ide najmä o slobodné matky.
Dobre informovaná žena pozná aj riziká umelej antikoncepcie: osobná spoluzodpovednosť za pokles fertility (natality) zdravotné riziká (hormonálne, onkologické) chemickej a hormonálnej antikoncepcie.
Biohumánna etika ekonomické a sociálne dôvody pre abortus ako právo nepozná. Potrat nie je ľudské právo. Nad ním je právo nenarodeného dieťaťa na život. Od počatia až po prirodzenú smrť.
Možný dôvod pre ukončenie tehotenstva (objektívne posúdenie): ohrozenie plodu a ohrozenie života tehotnej ženy (medicínske dôvody).
Tehotenstvo ako dôsledok znásilnenia je dobrý dôvod na riešenie etickej dilemy tehotnej ženy: jej osobná, nikým nezastupiteľná slobodná vôľa a voľba.
Poznámka: inak sa rozhoduje ateistka a inak veriaca (znova: humánna bioetika svetská a náboženská. Obe sa prekrývajú…). Dieťa počaté násilím sa na svet nepýtalo. Je v tom nevinne. Dieťa počaté pred 15-tym rokom života tehotnej dievčiny rovnako.
4. Podpora a zásadná reforma školstva a zamestnateľnosť absolventov doma (!) nie v zahraničí. Primerané oprávnené ohodnotenie (cena práce).
Ekonomická migrácia je produkt “plánovačov” rozvoja globálnej ekonomiky, globalizácie pre úzku skupinu oligarchov a nadnárodných korporácií.
5. Zdravotníctvo. Pozvoľna upadá. Výdobytky „nežnej“, vedecko-technický pokrok a dostupnosť zdravotníckej starostlivosti sa v novom „slobodnom a demokratickom zriadení“ neodrážajú…
Nič sa nedeje, výpadok 300 sestier v prešovskej nemocnici supluje armáda. Žilinská nemocnica zastavila činnosť anesteziologicko-resuscitačného oddelenia. Výpadok sestier nahrádzajú nekvalifikované dôchodkyne bez licencie. Akútni pacienti budú (sú) rozvážaní do okolia. Mimoriadna situácia nie je podľa ministerstva zdravotníctva mimoriadna. No, s pánom bohom, to si máme zvyknúť?
6. Ochrana národno-štátnych záujmov (zdravie, bezpečnosť občanov a sebestačnosť). Cudzie nechceme, nepotrebujeme a svoje, naše slovenské ženy si nedáme…
Na Slovensku máme dosť plodných a schopných Slovákov, zdravých hetero mužov, spôsobilých pre manželstvo, rodinu, jej ochranu, a zabezpečenie jej prosperity, ako základnej nemennej konštanty, stavebnej bunky dobre spravovanej spoločnosti, zdravého, prosperujúceho štátu a jeho ekonomiky, sociálneho a dôchodkového zabezpečenia.
Na Slovensku máme dosť našich normálnych a zdravých žien, ktoré chcú naplniť svoje poslanie manželky a matky spoločných detí, pochádzajúcich z manželstva muža a ženy…
Kde je teda problém, páni politici a volební kandidáti?
Slovensko serióznu diskusiu o riadenej migrácii nepotrebuje.

  • SlabéVýborné (+7 skóre, 7 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?