Publikované: 12.01.2015

Multikulturalizmus a Európa

Vraj nezlyhal multikulturalizmus, iba naivná predstava o multikulturalizme. Blbosť. Multikulturalizmus zlyhal nielen medzi kultúrami, ale aj v ich vlastnom vnútri (islam).
Postupne to bude len horšie a horšie, pokiaľ sa nezačne boj s týmto neomarxistickým vynálezom, ruka v ruke s rodovou ideológiou, ktoré majú za primárny cieľ zničiť národné štáty, ba, osobnú pohlavnú identitu.
Zlyháva americká predstava demokracie, ktorú USA tlačia do Európy. Európa naivne preberá americký mix prisťahovalcov z rôznych národov. Američania nie sú národ, sú zmesou rás a národov. Im to relatívne môže fungovať, hoc tiež nefunguje.
Európa má stabilnejšie základy. Amerika sa učila od Európy. Tá má pevné národné tradície, ktoré sú pre ňu a jednotlivé štáty základom ich existencie. A identity. Amerika usiluje aj o rozbitie pôvodných európskych hodnôt.
Ak kultúrne odlišnosti nadradíme právnemu systému, skončíme pri zabíjaní. Doplatíme na svoju toleranciu a mäkkosť.
Multikultúrnosť a multikulturalizmus sú dva odlišné pojmy. Prvý je fakt v rôznosti kultúr, druhý je ideológiou, v domnelej a bludnej predstave možností ich spolužitia.
Zdeněk Velíšek, (Čt24): “Je zapotřebí rozlišit muslimy od radikálního islamismu”… Mienil tým: islam je náboženstvo, islamizmus ideológia s politickými ambíciami, ruka v ruke s radikalizmom. Teda – moslim môže občiansky spolunažívať s kresťanom i ateistom, ak je vnútorne schopný a spôsobilý empatie, a pokým je takéto spoločenstvo ochotné vzájomnej tolerancie a rešpektu. Islamizmus v Európe a nikde na svete sa neznesie s nikým, dokonca ani sám so sebou. Al Káidu a Islamský štát treba zničiť všetkými dostupnými prostriedkami.
Svet je v dôsledku geopolitickej stratégie globalizácie v stave chaosa. Máme tu obraz Babylona a postupne rastúceho konkrétneho i všeobecného nedorozumenia, zmätku (diagnóza sveta), komunikačných porúch, stretov civilizácií, kultúr a náboženstiev, ktoré organizuje Veľký Šachista… je to Pán dicis et non facis (Ten, ktorý sa tvári, že nie je)…
…nájsť mu víťazného protihráča je problém na najvyššej „šachistickej“ úrovni.
Udržiavanie miezd v EÚ na čo najnižšej úrovni zamestnávaním migrantov a imigrantov je až na prvom mieste za ideami VFR, EÚ, jej „Ódy na radosť“ a ideológie multikulturalizmu. EÚ má zamestnať najmä autochtónnych nezamestnaných, lebo, tak, či tak, nedokáže zamestnať cudzincov, žijúcich a zgrupujúcich sa v gethách na okrajoch mestských aglomerácií, ktoré do EÚ prišli v dobrej viere, sú hniezdom a liahňou extrémistov a najmä psychicky a sociálne narušených, antisociálne orientovaných a sklamaných prisťahovalcov, najmä islamistických radikálov…
V kontexte udalostí (Islamský štát, Al Káida) a udalosti v Paríži, čo je len pokračovanie začiatka tohto horora… odmietam bezbrehý, politicky populistický a nezodpovedný liberalizmus. Je kontraproduktívny a otáča sa proti nám všetkým.
Oslava Je suis Charlie je na zváženie. Merci beaucoup. Je ne suis pas Charlie.
Mimochodom, čo, takto, je suis Odesa?!

Ilustračne odporúčam zaujímavý článok o možnostiach intelektu jednej ombudsmanky – tentoraz českej:
http://eurabia.parlamentnilisty.cz/Articles/29743-ombudsmanka-sabatova-muslimove-by-meli-mit-vice-prav-nez-neverici.aspx

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5354-nigel-farage-prosazovani-multikulturalismu-bylo-nejvetsi-chybou-jake-se-evropa-dopustila

Poznámka: Islamský štát , Al Káidu a všetky odnože islamských militantných radikálov je čiastočne možné zastaviť aj logisticky. Prestať im dodávať zbrane. Otázka najmä pre USA.

Prikladám výstrižok zo SME/komentáre, 12.1.2015, Juraj Hrabko (režim piano):

  • SlabéVýborné (+5 skóre, 5 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?