Publikované: 12.05.2014

My chceme gól!

Slováci, (hlavne, ktorí chodievate povzbudzovať našich reprezentantov priamo na štadióny) – naučte sa prosím fandiť a povzbudzovať hokejistov, (ale aj futbalistov), tak  aby to malo hlavu a pätu a aby to bolo pre hráčov naozaj povzbudivé.

900180_hokej-mshokej2011-slovensko2011-crop

900180_hokej-mshokej2011-slovensko2011-crop

Pokiaľ sa budete správať aj naďalej tak, ako doposiaľ a budete pokrikovať: MY CHCEME GÓL! – V takom prípade veľmi pochybujem o tom, že takéto vaše povzbudzovanie nabudí hráčov k lepšiemu výkonu. Už pred niekoľkými desiatkami rokov sa u nás k tejto téme hodne písalo a diskutovalo. Svoje stanovisko k tomu dali aj naslovovzatí odborníci – a to tým, že fanúšikovia by sa mali  vyjadrovať skôr spisovne takto: Dáme góla! Myslím si, že povzbudzovanie: Poďme do toho! – alebo Slovensko do toho! – je pre hrajúcich hráčov omnoho lahodnejšie – než to: MY CHCEME GÓL! (Často som sa zamýšľal nad tým, ako by som pri takom povzbudzovaní fanúšikov reagoval ja, – ak by som bol na ľade – a v duchu som si hovoril: Keď si ten gól takto vyžadujete, tak vám to veľmi rád umožním a vo svojom výkone by som poľavil, aby vám súper mohol vyhovieť a aby mohol vsietiť vami požadovaný gól ešte skôr do našej brány, aby ste naň nemuseli príliš dlho čakať.).

Okrem ruského jazyka žiadny iný cudzí jazyk neovládam, ale veľmi pochybujem o tom, že fanúšikovia iných krajín (čiže okrem nás Slovákov) tiež povzbudzujú svojich hráčov pokrikom: MY CHCEME GÓL! (Rusky fanúšikovia kričia: šajbu – a ako vidieť ich hráčom to jediné slovíčko úplne stačí, a nakoniec: svoju krajinu reprezentujú svojimi peknými a priaznivými výkonmi).

V sobotu 10 mája kanadskí hokejisti vašu požiadavku MY CHCEME GÓL! – splnili, dokonca až štvornásobne a teraz nám ostatným fanúšikom nezostáva nič iné len dúfať a veriť, že v tom dnešnom zápase už nebudú mať Francúzi toľko šťastia, ako mali Kanaďania….

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?