Publikované: 11.03.2020

Mýty o slobode a nezávislosti

Týchto pár viet som napísal po zachytení info, o úmysle umožniť možnosť prezidentúry Putinovi, ktorý by mal pôvodne ako prezident skončiť po dvoch volebných obdobiach v roku 2024.
Putin sa môže stať šéfom „verchušky“ ktorou bude Najvyššia štátna rada alebo môže kandidovať ako bežný občan s pasívnym volebným právom. Schválila to dolná parlamentná komora.

Takzvaná „slobodná a nezávislá demokratická opozícia“ vrieska, že Jednotné Rusko robí všetko, aby udržalo Putina pri moci. Áno, v tejto veci mení ústavu RF.
Putin vo svojom prejave povedal, že RF si demokraciu západného typu nemôže dovoliť (lebo by sa rozpadla ako ZSSR).
Ruský prezident poukázal aj na to, že na Západe je často problém zostaviť a udržať stabilnou vládu niekoľko mesiacov aj rokov…
Ide cestou zmeny ústavy a zákona, ktorý bude schvaľovať Ústavný súd RF a ľudové referendum.
Účelom ústavných zmien je zachovanie kontinuity a posilnenie stability Ruskej federácie.
Politické a politologické úvahy o tom, do akej miery je silnejúce Rusko demokratické-nedemokratické, sú pre RF a jeho postavenie vo svetovej geopolitike irelevantné…
V Rusku prebiehajú štandardné demokratické procesy, ktoré potvrdí všeľudové referendum.
https://dennikn.sk/1785554/boh-rodina-vlast-putin-sa-hra-na-ochrancu-tradicnych-hodnot-aby-si-zaistil-buducnost/?ref=list

Rusofóbni hlupáci z Denníka Nenávisť:

Ruská duma si to tak praje! Vás do toho nič! Vezmite to na vedomie! Nepchajte svoje špinavé tódovské paprče do vnútorných záležitostí cudzích zvrchovaných a suverénnych mocností! Darebáci!
Odporúčanie Westernu a westernistom: Starajte sa o svoje demokracie. Máte čo robiť. Aktuálne čelíte agresii demokratického neo Osmana, Turka a islamského sunnitu Erdogana, ktorý vyhlásil islamský džihád západnej Európe.
Dajte v Rusku moc do rúk Navaľnému, Sencovovi a im podobným “tiež demokratom”; takým, akých volíte na Slovensku. A bude svetová vojna. Vy ste ju podpísali…
Akú novú tvár dá školstvu liberál Grohling, LGBTI aktivista? Alebo minister obrany, rusofób Jaroslav Naď?
Tak, ako a eko to ide?

Takmer všetky médiá šíria hoaxy a dezinformácie, že právo byť volený si “vybavil” Putin. To le lož! Praje si to ruská duma, s výnimkou “demokratickej” opozície. Ústavu potvrdí alebo odmietne plebiscit.
Kto na Slovensku schvaľoval ústavu? Akú ústavnú pozíciu má referendum?
A toto všetko vychádza z “analytických a politicko-geopolitických” análov…
Nepochopili, ani nechcú (mentálna výbava), že Rusko si vo svojom vedení nemôže dovoliť komikov typu Zelenský, či polobláznov á la “demokratická” opozícia…
Všetko sú to len Westernom zneužívaní ižitoční idioti.

Dva mega mýty západnej liberálnej demokracie:

             

Slobodné a nezávislé médiá, tie si k „slobodné“ pridávajú ešte aj liberálne. Takou nie je ani takzvaná slobodná a nezávislá politológia, geopolitológia, analytika, nie sú slobodné ani nezávislé ani liberálne.
Slobodný a nezávislý je len koronavírus… (až do momentu, pokým neuhynie sám).
Opatrenia proti nemu sú ochranou a obranou, ktorá má zmierniť jeho šírenie, znížiť incidenciu a jej smrteľné následky.
Hypotéza o slobode, demokracii, liberálnej demokracii, slobode a nezávislosti médií, politikov, politiky a politológie, je mýtus.
Poznámka k vede: Slobodnou a nezávislou môže byť len exaktná veda. Tu a teraz neriešim finančnú slobodu a nezávislosť vedy.
Politológia slobodnou a nezávislou nie je. Ak chce politológ verejne „politológovať“ musí mať zväčša aj finančné zdroje a inštitucionálne krytie.
Ako taká, by politológia ako veda, mala byť apolitická. Nie je. Má politické hodnotenia a výstupy.
Ibaže už starý Goethe: „Grau, teurer Freund, ist alle Theorie und grün des Lebens goldner Baum.“
Politológia nie je je exaktnou, prísnou, teda čistou vedou.
Snáď neexistuje ani médium (print, web) ktoré sa neoznačuje ako slobodné a nezávislé. Nedajte sa klamať. Ide o orwellizmy.
Každé „slobodné a nezávislé médium“ je viazané neslobodou svojej doktríny.
Právo prestáva byť apolitické (pozitívne) slobodné a nezávislé, ak je vykonávané na politickú alebo osobnú objednávku (kočneriáda).
Údajná sloboda a nezávislosť kryje kadečo. Aj liberálnu demokraciu. A s ňou aj slobodný a nezávislý liberálny fašizmus.
Ak vás ktokoľvek vyzýva k zomknutiu a zjednoteniu, počnúc prezidentkou Progresívneho Slovenska, odmietnite to; to je jazyk fasces.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

K definícii pravej slobody
Ľudská, občianska, politická a ostatná sloboda je vonkajšia a vnútorná, hmotná a priestorová. Zakladá ju osobná auto reflexívna sebadisciplína každej ľudskej osoby v kontexte jej základných ľudských práv a práv, svedomie, zmysel pre mieru vecí, právo, spravodlivosť, etika, estetika a zodpovednosť. A o takej liberáli ani nepáchnu.
A na záver: Volič ešte neznamená občan. Bez rodovej korektnosti.

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?