Publikované: 20.10.2014

Na čo si dať pozor pri učení anglickej slovnej zásoby

Anglická slovná zásoba problém #1: Šialené minimum

Niektorí sa ťa budú snažiť týmto faktom ohúriť a pôjdu do extrému. Že ti stačí vedieť prvých 100 slovíčok. Alebo že sa máš učiť prvých 100 anglických slovíčok.

Hoci najčastejších 100 anglických slovíčok pokrýva až veľkú časť anglickej slovnej zásoby, potrebuješ vedieť aspoň 500-700 slovíčok a z toho minimum 50-100 slovies, aby si sa vedel dohovoriť.

Väčšina z najčastejších 100 slovíčok sú zámená, spojky, predložky + samozrejme, členy. Abstraktné veci, ktoré je neskutočný problém si zapamätať. A ktoré sa samy o sebe nedajú použiť.

 

Anglická slovná zásoba problém #2 – Problém s použitím v praxi

Najčastejší problém, s ktorým sa stretávam pri učení anglickej slovnej zásoby je tento: Ty sa síce naučíš obrovské množstvo slovíčok, lenže keď ich chceš potom použiť v rozhovore s Angličanom, tak s tým máš problém.

Keďže si sa učil každé jedno slovíčko zvlášť, tak môžeš mať problém sformulovať správnu vetu, pretože musíš premýšľať nad prekladom a nad gramatikou.

 

Premýšľanie nad prekladom zo slovenčiny do angličtiny + premýšľanie nad gramatikou naraz… fuu, dlho to trvá, veru dlho.

To je to, čo vytvára časté a nepríjemné eeeee medzi jednotlivými slovíčkami.

Hi.. eee… How are you?

… eee. I’m … eee … fine.

Zjednodušený príklad, ale pointu rozumieš.

Toto ti môže vziať sebadôveru pri rozprávaní v angličtine a treba si na to dať pozor, keď sa budeš učiť nové slovíčka.

 

Anglická slovná zásoba problém #3 – Anglická slovná zásoba nestačí

 

Nestačí ti ovládať anglickú slovnú zásobu a vedieť vysúkať z rukáva všetky preklady. Pre plynulú konverzáciu v angličtine potrebuješ vedieť, ako tieto slovíčka znejú vo vetách.

Ako znejú, keď ich na teba rozpráva reálny Angličan, Američan, alebo Mexičan s jeho originálnym mexickým prízvukom…  To po prvé.

A po druhé. Pre plynulú konverzáciu potrebuješ tieto slovíčka vedieť použiť vo vetách gramaticky správne. Celé tieto vety potrebuješ vedieť súkať z rukáva.

Našťastie existujú spôsoby, ako si urýchliť učenie slovnej zásoby. A zároveň, ako si tie anglické slovíčka uložiť do dlhodobej pamäte tak, že ich budeš vedieť kedykoľvek použiť vo vetách. Správne. Vtedy, keď to budeš potrebovať. A byť pred cudzincom za hrdinu.

 

Ako si najrýchlejšie naliať minimálnu účinnú anglickú slovnú zásobu do hlavy?

V Rýchlokurze 7 pamäťových lievikov pre bleskové ovládnutie angličtiny sa naučíš pamäťový lievik, pomocou ktorého si uložíš do dlhodobej pamäte všetku anglickú slovnú zásobu behom niekoľkých týždňov. Je to lievik používaný tzv. majstrami sveta v pamäti pre zapamätanie si obrovského množstva údajov a dát.

Taktiež sa naučíš druhý pamäťový lievik, pomocou ktorého si správne zapamätáš anglickú gramatiku, bez gramatických poučiek. Tak, aby si nad gramatikou nikdy nemusel pri rozprávaní premýšľať – iba hovoril gramaticky správne.

Pozri si 7 pamäťových lievikov pre bleskové ovládnutie angličtiny tu >>

 

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?