Publikované: 07.04.2013

Na Slovensku klesá nielen reálna mzda, ale aj IQ národa

Človek  už nevie, čo si má myslieť o súčasnej spoločnosti. V politike Smer  je všemohúci a opozícia je múdrejšia ako “Šalamúnové ho..o”.  Prečo vlastne má Smer taký úspech? Pretože súčasná opozícia nemá žiadne protiargumenty.

Kradla viac, ako Smer so svojimi koaličníkmi dokopy. Predali strategické podniky a v súčasnosti kritizujú ich záchranu. Fico sa môže tomu len smiať. Tí istí ľudia, čo kradli, teraz kritizujú. Volič nemá veľa možností voľby. Kto sa dostal do parlamentu, ten ochorel okamžitou amnéziou. Úplne na všetko zabudol, čo sľuboval svojim voličom.

Kritizujem súčasné kroky vlády voči živnostníkom, ale má to právo kritizovať súčasná opozícia? Za 9 a pol roka vládnutia nespravila jeden jediný zákon v prospech živnostníkov a o súčasnej vláde ani nevravím. Pravica im prichystala truhlu a ľavica nám zabila klince do tej truhly.

Čo sa stalo s novými stranami v parlamente? Vlastne nie s novými. Pretože “Makovič” sa dostal do parlamentu prostredníctvom SaS a potom si založil štvorčlenné hnutie. Jasne, že to má výhody. Stačí im jedno auto. No a SaS sa pomaly lúči s parlamentom. Dostali parlamentnú chorobnú amnéziu. Sľuby sa zabudli a vládnutie ostalo jednofarebné.

Stabilita síce tu je, ale tá je aj v Číne. No a nestabilita je asi všade. Na bankových trhoch už nikto ani nevie, kto komu koľko dlží. Európsky parlament prijíma čím ďalej horšie zákony a preberá nad štátmi väčšiu kontrolu. Vodu už nám idú sprivatizovať a o chvíľu nám zdania vzduch v rámci znečisťovania ovzdušia dýchaním a budeme si kupovať kvóty na CO2.

Centralizácia Bruselu je úžasná a stále nám len vymetajú tie mozgy a vymetajú. Pripomína mi to socializmus. Obrovská centralizácia a nadvýroba, to tu už bolo. Neustále oblbovanie s pôžičkami a zacyklovanie sa v ich bludnom kruhu. Proste musíme mať všetko, za akúkoľvek cenu. Všetko je teraz na pôžičku. No a čo súkromné banky? Tie sú nedotknuteľné. Nikto nevie pochopiť tú nekonečnú tlačiareň na peniaze. Svetové meny sa menia na bezcenné papiere. Určite sú tu aj pozitívne  veci a nie všetko je také zlé. Dokonca aj v rámci EÚ sú mi sympatické zákony napríklad na ochranu spotrebiteľa. Apropó. Ochrana spotrebiteľa. Kedy si konečne EÚ uvedomí svoju chybu o zverejňovaní pôvodu potravín a ich zložení? Naozaj jej nestačí ten počet prúserov potravín za poslednú dobu? Rovné uhorky či presne ohnutie banánu nás naozaj nezaujíma. Skôr ma zaujíma nielen pôvod krajiny, ale aj regiónu, z ktorého potravina či výrobok pochádza, kto a kedy ho zabalil a vyexpedoval. Made in EÚ jednoducho nestačí.

Dá sa pokračovať. Jednoducho EÚ sa stáva socialistickou. Z čoho sme utekali, tak to nás predbehlo. Neušli sme. Kapitalizmus v jeho pravej podobne sme akosi nestihli. Ľavica či pravica, to je úplne jedno.

  • SlabéVýborné (+15 skóre, 39 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?