Publikované: 06.02.2014

Na slovíčko, podnikatelia II

Na slovíčko, podnikatelia, II

(pár poznámok o protikorupčnej správe EU)

1. Správa potvrdila to, čo už zahraniční investori a podnikatelia vedia: Slovensko nie je dobrou krajinou na business.

2. Niet pochýb, že slovenskí podnikatelia prídu na to isté! 66-im percentám  z nich to už došlo! Business ako taký nekončí, bude pokračovať, ale  bohužiaľ prosperovať nebude. Skôr živoriť a zaostávať. Hodnota firiem na Slovensku už začala klesať. Podnikatelia žijúci zo štátnych zákazok budú prosperovať trocha dlhšie, ALE iba (ako potvrdzuje protikorupčná správa) za podmienky, že ich má stále v obľube vláda a jej úradníci a že platia „fíčka“.

3. Ak  Fica zvolia za prezidenta, zo Slovenska sa stane druhé Maďarsko. Pomalá trápiaca sa nečitateľná krajina, o ktorú nik progresívny nestojí a ani o ňu nezakopne. Nikto tu nebude chcieť investovať, ani začínať ani rozvíjať svoj business. (… pomyslite na svoje deti) Krajina stratí prosperujúci business, stratí MOTOR.

4. Keď si zanalyzujeme čísla a prieskumy, platí, že Fico prezidentské voľby vyhrať nemusí. Ale zároveň platí, že všetci, čo sú zo súčasného nefungujúceho štátu a „business conditions“ sklamaní, musia ísť bezpodmienečne voliť.

Je načase si priznať pravdu, aj keď je smutná. Ideálna politická strana ani ideálny prezidentský kandidát tu nie sú! Prestaňte ich hľadať. Choďte a zvoľte toho kandidáta, ktorý sa Vášmu ideálu najviac podobá. Nedopusťte, aby to bol Fico.

Náš premiér – prezident pošle našu milú domovinu do ďalšej kultúrnej a ekonomickej recesie a bude ďalej zhoršovať jej povesť.

Chcete/Chceme vôbec podnikať v krajine, kde naše vlastné deti vôbec nechcú byť ani študovať? Kde nechcú pracovať ani zakladať rodiny?

Ctení podnikatelia,  ak potrebujete jasné argumenty, prečo nevoliť Fica, ak to stále nie je jasné a logické, zvážte, prosím, jeho krátky business oriented check-list v politike:

1. stav diaľnic a rýchlostných ciest – sú velebené a sľubované už dlhé roky  (skutek utek)

2. rozvoj letiska Bratislava (porovnajte, prosím, s Prahou a Viedňou)

3. školy, ktoré by vychovávali kvalitnú a tvorivú pracovnú silu, ktorú sa oplatí zamestnávať a motivovať… a ktorá by časom sama podnikala a prosperovala

4. transparentné obchodné právo a riešenia obchodných sporov (padni komu padni)

Je toho oveľa viac, čo spackal či zanedbal, že?

Vedzte, ak by boli nasledovné veci OK, ak by to nebol bluf,  tak by Vaše náklady na business klesli a atraktivita podnikania v SR značne stúpla.

 

Andrea Filt

  • SlabéVýborné (+20 skóre, 20 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Zdenek Janecek

    Takze muzeme ocekavat jen podvody s dotacemi, EU fondy a tunely nasich dani. Problem je, ze neni sance to zmenit. Teda, ze par kandidatu je pricucnutych a ti ostatni se chteji pricucnout je evidentni. Jsem opravdu zvedavy, jak to dopadne. Nekdy se skryva vlk v rouse berancim a ten by to tu mohl provetrat. ale ktera to je ta maskovana ovecka ??

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?