Publikované: 23.04.2019

Na Srí Lanke vraždil Tauhíd

Z veľkonočných útokov na Srí Lanke je obvinená National Thowheed Jamath. Názov, slovenské slovo Tauhíd (arabsky توحيد, prepisované tiež ako Tawhid) je v islamskej teológii náuka o jedinečnosti Božej a je tak základom všetkých článkov viery islamu. Centrálnym prvkom tauhídu je striktný monoteizmus, vyznanie viery v jediného, nedeliteľného a nezávislého Boha, v postavení proti konceptu Svätej Trojice v kresťanstve: „Niet božstva okrem Boha“ (Allah).
Podľa viery moslimov nemožno k jedinej Božej podstate nič pridružovať; tento prečin sa nazýva širk, ktorý je popretím jedinečnosti Allaha a učenia tauhídu.
Paralela židovského: „Nebudeš mať iných bohov, aby si sa im klaňal.“ Podstatou jedného aj druhého učenia je postavenie dvoch nezávislých bohov proti sebe (reziduum polyteizmu- elohim rovná sa množné číslo pre bohovia).
Islamská teológia delí tauhíd na tri kategórie:
1. Tauhíd ar-rubúbijja (zachovanie jedinečnosti Pána svetov”); tvrdenie, že Alah je jediný, zvrchovaný Pán svetov, bez spoločníkov;
2. Tauhíd al-Asma was-Sifat (zachovanie jedinečnosti Alláhových mien a prívlastkov”); tvrdenie, že vlastnosti Alaha sú jedinečné a nič a nik sa im nevyrovná;
Tauhíd al-’ibáda (zaachovanie jedinečnosti v uctievanie Allaha”); tvrdenie, že Alah je jediný vo svojom práve na to, aby bol uctievaný. Lebo: Allahu akbar!
Skupina podporuje “islamistickú teroristickú ideológiu”. Riaditeľ Medzinárodného centra pre štúdium násilného extrémizmu povedal, že “tauhíd má za cieľ šíriť globálne džihádistické hnutie na Srí Lanku a vytvárať nenávisť, strach a rozdiely v spoločnosti.” https://icsr.info/
Predpokladá sa, že NTJ sa oddelil od Srí Lanky Thowheed Jamath (SLTJ), tiež od islamistickej organizácie tvrdej línie, okolo roku 2016. Vedenie NTJ bolo v roku 2016 odsúdené niekoľkými srílanskými moslimskými organizáciami za obhajovanie extrémnej fundamentalistickej indoktrinácie detí a pre konflikty s budhistickými mníchmi.
Hoci je SLTJ stále relatívne neznámy, je trochu viac etablovaný. Jeho tajomník Abdul Razik bol v roku 2016 zatknutý za podnecovanie k rasizmu a nenávisti voči budhistom. Neskôr sa ospravedlnil.
V roku 2018 bol NTJ spojený s vandalizmom budhistických sôch po proti islamských nepokojoch na Srí Lanke . Propaganda skupiny poukazovala na násilie voči moslimom v Mjanmarsku (iniciovali ho ale moslimovia) Srí Lanke , Indii a ďalších krajinách. K vyháňaniu Rohingov do Bangladéša došlo až v reakcii na ozbrojené útoky islamistov z radov islamistických Rohingov na stanovištia mjanmarskej armády, s cieľom nastolenia vlády islamu v Mjanmarsku; OSN tento incident zamietla pod koberec, skutočnú príčinu etnického konfliktu neuvádza ani denník SME: https://svet.sme.sk/c/20775341/mjanmarsko-etnicke-cistky-rohingovia-osn-ludske-prava-banglades.html
Všetky voči OSN k liberalizmu a multikulturalizmu včítane Vatikánu médiá, aj voči islamu politicky korektná RTVS a TA3, verejnosť manipulujú „genocídou“ Rohingov, a majú ich za obete násilia, ktoré podnietili práve oni, Rohingovia a ich islamistická časť; dezinterpretovaná bola a je aj rola Aun Schan Su Ťij; V roku 1990 dostala Sacharovovu cenu za slobodu myslenia, a v roku 1991 táto prodemokratická aktivistka a politička v Mjanmarsku (bývalej Barme) dostala Nobelovu cenu mieru.
Veľkonočné bombové útoky NTJ na Srí Lanke boli prvýkrát oznámené policajným jednotkám Srí Lanky, až keď policajti poslali úradom oznámenie o možnom útoku na cirkvi 10 dní pred veľkonočnými bombovými útokmi na Srí Lanku v roku 2019. V správe sa vraj uvádza, že „NTJ plánuje vykonať samovražedné útoky zamerané na významné cirkvi, ako aj na štátne objekty v Kolombe a miesta vysokej koncentrácie  ľudí.“ Premiér Ranil Wickremesinghe poznamenal, že vládni úradníci vraj tieto varovania a výstrahy nedostali a že “by sa mali pozrieť, prečo neboli včas prijaté primerané opatrenia”.
Po útokoch minister zdravotníctva Rajitha Senaratne na tlačovej konferencii z 22. apríla 2019 potvrdil, že všetkých sedem samovražedných atentátnikov v útokoch v blízkosti súbežne boli srílanskí občania, ktorí sú spojení s NTJ, ale uviedli aj podozrenie ich napojenia na islamistické zahraničie. Úradníci predtým obviňovali len miestnu islamistickú skupinu, “National Tawhid” ale korešpondent al-Džazíry Samer Allawi povedal, že úrady odmietli oficiálne obviniť zo zodpovednosti túto skupinu.
Srílanskí predstavitelia označili ako pôvodcu bombových teroristických útokov NTJ na tlačovej konferencii v pondelok.
Priamu zodpovednosť za útoky na Srí Lanke nenesie ale Islamský štát, hoc sa k nej prihlásil; má v nich ale svoje “prsty” najmä spriaznenosťou s ideológiami a učením sunnitského saláfizmu a wahábizmu. Ani NTJ, ani žiadna iná skupina však nepripustila, že by za vlnou explózií bola práve ona.
Poznámka: Islam v rámci jeho džihádu pripúšťa islamskú lož. Je ich viacero druhov: takía, tavría, kitman a muruna (podľa strategickej situácie, majúca konečný cieľ moslimov: oklamať nevercov na ceste k cieľu; a tak káže Korán).

Obvinenie vyvoláva otázku, čo je NTJ? Až do pondelka, keď hovorca srílanskej vlády vyslovil obvinenie, dovtedy len veľmi málo ľudí počulo o NTJ. Predpokladá sa, že táto skupina sa oddelila od inej tvrdej islamistickej skupiny v krajine, ktorou je Thowheed Jamath Srí Lanky (SLTJ).
National Thowheed Jamath je extrémistická militantná okrajová skupina v rámci náboženskej menšiny; 9,7% populácie Srí Lanky, ktorá má približne 21 miliónov, sú moslimovia.
Prítomnosť Thovheed Jamath na sociálnych sieťach je príliš malá. Hoci má stránku na Facebooku, aktualizuje sa iba každých pár týždňov. Informačný kanál NTJ Twitter nebol aktualizovaný od marca 2018. Internetová stránka skupiny je od pondelka tiež v režime offline – aj keď nie je jasné, či bola stiahnutá pred alebo po nedeľňajších útokoch.
Hovorca vlády Rajitha Senaratne v pondelok v Colombe povedal novinárom, že „o hrozbe útokov bola vláda varovaná zahraničnými spravodajskými agentúrami“. Toto nie je jediné tvrdenie, na ktoré boli úradníci upozornení.
Srílanský minister telekomunikácií Harin Fernando vydal dokument, ktorý tento mesiac oznámil šéf Srí Lanky. Výslovne v ňom menuje NTJ, ako aj varovanie, že skupina plánuje zaútočiť na kostoly a Indickú vysokú komisiu. Dokument tiež menuje a označuje Mohameda Zahrana, ako vodcu tej teroristickej skupiny.
Vládny dokument:

Alan Keenan, riaditeľ think-tanku Medzinárodnej krízovej skupiny na Srí Lanke, tiež povedal pre BBC 5Live, že NTJ “sa zdá byť rovnakou skupinou, ako tí, ktorí stoja za proti budhistickým vandalizmom v Mawanella.“
Polícia Srí Lanky zatkla skupinu mladých mužov, o ktorých sa hovorilo, že boli študentmi kazateľa a učiteľa tauhídu, ktorý je pomenovaný v spravodajskom dokumente a ktorý vyšiel v nedeľu.”
Vzhľadom na to, aká je skupina NTJ mal, úradníci majú podozrenie, že na atentáty nebola sama: “Nevidíme, že všetko malé môže urobiť len malá organizácia v tejto krajine,” povedal pán Senaratne. “Teraz vyšetrujeme medzinárodnú podporu pre nich a ich ďalšie väzby, a ako produkovali samovražedných atentátnikov a ako takto, bezprizorne, vyrábali bomby.”
Vyšetrovanie, razie a zatknutie asi 40-tich osôb potvrdzuje medzinárodné prepojenie, jedna z nich je zo Sýrie.
Potvrdzuje sa, že Kancelária prezidenta Srí Lanky síce priamo neoznačila NTJ, ale vyjadrila názor, ktorý sa potvrdzuje, vieru, že skupina, ktorá stojí za útokmi, má pomoc zo zahraničia: “Spravodajské sekcie oznámili, že existujú medzinárodné teroristické skupiny, ktoré stoja za miestnymi teroristami,” uviedlo vyhlásenie prezidenta Maithripala Sirisena. “Medzinárodná pomoc sa bude snažiť bojovať proti nim.”
Ibaže pomoc prichádza neskoro. Spravidla ex post. A s ňou (samozrejmé) prejavy solidarity a po opakovaných a opakujúcich sa zlyhaní štátu, obvyklé politické kecy o civilizačných a kultúrnych hodnotách, ktoré si vraj “nenecháme vziať” ibaže po pohreboch ďalších a ďalších a nových, pribúdajúcich obetí…
Podľa najnovších informácií, útoky na Srí Lanke mali byť údajnou odplatou za útoky na moslimov na Novom Zélande. Pomsta ani odplata ale z princípu kresťanského učenia nie je “pracovnou náplňou” pravých kresťanov. Tých nemožno obviniť  ani ako strojcov a vykonávateľov križiackych vojen.
https://svet.sme.sk/c/3100750/australiu-sokovali-vyroky-moslimskeho-duchovneho.html
Pražský islamský duchovný Kušnarenko v reakcii na útoky na Novom Zélande nabádal moslimov k ich ozbrojovaniu; mesiac po jeho zvolení ho pražská moslimská obec z postu jej predsedu, či úprimne alebo pokrytecky, sa nevie, odvolala:
https://www.topky.sk/cl/11/1780281/Sef-prazskych-moslimov-reaguje-na-utoky–VIDEO-Vyzva–z-ktorej-beha-mraz-po-chrbte
Autorské poznámky k poznatkom a bezodkladné opatrenia a konzekvencie
Agenda OSN 2030 Global Compact 1 a 2 definuje migráciu a utečenectvo ako ľudské právo. Bezpečnostné riziká prijímania migrantov a azylantov si každý štát rieši svojimi migračnými a azylovými politikami a nástrojmi, včítane integrácie azylantov a migrantov v opore o medzinárodné dohody a dohovory a prácu bezpečnostných služieb. Garancia vylúčenia bezpečnostných rizík a hrozieb zo strany  migrantov a utečencov, závisí najmä od kvality a hĺbky a rozsahu lustrácie migrantov a utečencov ako potenciálnych azylantov  najmä  bezpečnostnými službami. Pribúdajúcimi počtami moslimov v Európe rastie bezpečnostná hrozba zo strany vôbec alebo nedostatočne prelustrovaných migrantov a azylantov.
Sunnitské, saláfistické učenie Tauhíd a jeho učebnica má povahu Hitlerovho Mein Kampf. Zdrojovo siaha do čias radikalizácie Mohameda a renesancie sunny zo 7. storočia, ako jednoty náboženstva, ideológie a expanzívnej politiky džihádistického islamu, v rukách a hlavách islamistických aktivistov, vykazujúcich “nadprácu” a ktorý aj explicitne vykazuje všetky znaky politického hnutia, zameraného na potlačenie a fyzickú likvidáciu práv a slobôd iných…
Teroristické útoky na Srí Lanke a získané poznatky o ich pôvode sú okamžitým priamym príkazom pre bezpečnostné služby v Európe, EÚ, ale aj v štátoch V-4.
Zoči-voči a proti tomuto agresívnemu teroristickému sunnitskému hnutiu a učeniu saláfistov, a jeho militantným islamisticko-džihádistickým bunkám v Európe, by mali byť vyvodené okamžité preventívne bezpečnostné a represívne konzekvencie už v zárodku a to koordinovanými bezpečnostnými raziami miest, kde sa stretávajú moslimovia, v mešitách, modlitebniach, ale aj v súkromí. Bezpečnostné služby zrejme vedia aj to, že po tom, čo vyšlo najavo, že na Srí Lanke šlo o hnutie NTJ, jeho prívrženci v Európe zalezú „do kanálov“ a anonymity; ako ju prelomiť, je zadanie pre bezpečnostné služby.
Opatrenia: Nie zákaz, lebo bude nasledovať anonymita islamského “odboja” ale väzobné trestné stíhanie, a trest odňatia slobody trebárs aj v chránenej a spoločnosť chrániacej detencii (v bežnom výkone trestu odňatia slobody môžu vzájomné kontakty radikalizovať spoluodsúdených) alebo a náramkom a dohľadom, pretože ide o potenciálne trvale nebezpečné sociopaticky a paticky (parketa psychiatrie) narušené osoby na báze náboženstva;  v niektorých prípadoch môže ísť aj o súbeh s psychiatrickou poruchou schizofrénie, paranoje, halucinácií a bludov. V každom prípade tieto osoby sú infikované pre slobodnú a demokratickú spoločnosť obzvlášť nebezpečnou ultra totalitnou ideológiou; a u mňa s takmer nulovým očakávaním ich „nápravy“ (v časti niektorých obzvlášť závažných trestných skutkov na nápravu a podmienečné prepustenie neverím a k podmienečnému prepusteniu mám podmienenú dôveru).
https://www.hlavnespravy.sk/studia-medzinarodneho-centra-pre-studium-radikalizacie-a-politickeho-nasilia-upozornila-ze-europske-vaznice-su-liahnou-pre-dzihadistov/843610
K vyhosteniu: Takáto osoba bude presunutá a odsunutá inam, kde vo svojej nebezpečnej činnosti môže pokračovať. Všetky náklady na penitenciárnu a post penitenciárnu starostlivosť o tieto osoby by mal znášať ten dotknutý štát, ktorý takú osobu vpustil a prijal na svoje územie, udelil jej azyl alebo občianstvo.
Konzekvencie: Bezpečnostné služby štátov spravidla a všade, reagujú až po incidentoch. Nezabúdajú ale vyhlasovať, že oni o hrozbách vedeli. To platí aj o údajnej neinformovanosti vlád. Už roky sledujem odtrhnutosť bezpečnostných služieb od štátu. Keďže sú tajné, spravidla nik nevie, na čom a kom pracujú. A kto od nich dostáva informácie. Príklad: Kačica českej tajnej služby o rizikách a hrozbách Hyuawei; prázdny, ničím nepodložený humbug. Aj štruktúra tajných služieb je tajná; a tam jeden nevie, čo robí a plnením akých úloh je poverený druhý, tretí…
Jeden twít: „Niektorí spravodajskí dôstojníci vedeli o tejto udalosti. Preto došlo k oneskoreniu v činnosti. To, čo počul môj otec, bol aj spravodajský dôstojník. Je potrebné zvážiť, prečo sa toto varovanie ignorovalo.“ https://twitter.com/fernandoharin
Príklady a poznatky z Česka: Štátne zastupiteľstvo a OČTK v treťom rade česká justícia, nevie si rady s nálezom šírenia učebnice tauhídu a čo s jej šíriteľom Vladimírom Sáňkom; stíhanie a proces sa ťahali najmenej tri roky, než Najvyšší súd ČR rozhodol takto:
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2732753-konec-pre-o-islamsky-spis-zprosteni-byvaleho-predsedy-prazskych-muslimu-je
Základy tauhídu sú voľne predajné tak, ako ako pôvodný Mein Kampf, vo verzii, len s redakčnými komentármi: https://www.martinus.sk/?uItem=133836#description
Odkiaľ až kam kráča sloboda slova a tlače?
Späť o niekoľko rokov do roku 2015:
Kniha Základy tauhídu, Islamský koncept boha od Bilala Philipsa propaguje salafijský smer islamu, ktorý hlása netoleranciu a nenávisť k iným náboženstvám. Uvádza to výročná správa o extrémizme, ktorú dnes, 26. Mája 2015, schválila česká vláda. ČTK má dokument k dispozícii. Titul je v niektorých krajinách zakázaný. Kvôli vydaniu knihy v Česku polícia stíha bývalého šéfa pražskej moslimskej obce Vladimíra sánky, ktorému hrozí až desať rokov väzenia. http://www.christnet.eu/zpravy/27286/islam.url

Svoju činnosť by SIS mala v pátraní zintenzívniť všade tam, kde sa na Slovensku koncentruje viac moslimov a kde je zaznamenávaný ich trvalý pohyb, trebárs v kúpeľných Piešťanoch…
Zvýšenú pozornosť islamistickému džhádizmu treba venovať pri kontrole pohybu cez hranice EÚ aj v celom schengenskom priestore po vojenskom potlačení islamského štátu v krajinách jeho pôvodu.
Poznatky – s navrátilcami bojovníkov islamského štátu, aj pôvodom z Európy sa zaobchádza zjavne vajatavo; vlastne sa nevie, čo s nimi; ani s ich manželkami a matkami detí islamistických džihádistov Daeša…
Krvavé udalosti na Srí Lanke sú okamžitým imperatívom pre všetky slobodné a demokratické krajiny Európy a EÚ, čelom a nástrojmi moci sa postaviť neomarxistickej liberálnej ideológii európskeho multikulturalizmu, novej „progresívnej“ ultra ľavici, ktorá európsku civilizáciu a kultúru mieni po euro a parlamentných voľbách 2020 aj na Slovensku „obohacovať“ islamom a nebezpečným anti sekularistickým a politickým islamizmom.
Prvou, základnou, kľúčovou a bezpodmienečnou funkciou a úlohou každého členského štátu EÚ štátu je predovšetkým ochrana a obrana územia štátu, a bezpečia občanov štátu.
Tak káže Listina základných práv a slobôd, Charta práv EÚ a Ústava Slovenskej republiky, počnúc jej preambulou, končiac hmotným a nehmotným jadrom ústavy!  Slovenská republika sa neviaže na žiadnu ideológiu a náboženstvo! Viaže? Neviaže? Prečítali ste, aj si odpovedzte. Alebo neprečítali, lebo sa vám nechcelo, lebo máte slobodnú, dokonca garantovanú „liberálnu“ osobnú vôľu. A s ňou rozum a intelektovú výbavu. Potom pokračujte euro voľbami; a voľbu hlavy štátu dorazte parlamentnými voľbami…
V medzičase popremýšľajte a ujasnite si svoje názory na xenofóbiu a islamofóbiu a multikulturalizmus.
Priame zadanie otázky: Aké a či môže mať miesto islam v Európe? Je s islamom možný dialóg ako s kresťanmi a židmi? Vie a chce sa takzvaný “umiernený” islam v Európe etablovať integrovať a s autochtónnym (pôvodným) obyvateľstvom Európy riadny život v pokojnom mierovom spolužití? Správna odpoveď je hodná Nobelovej ceny mieru. Mám problém s pojmom “umiernený islam”. Je možná aproximácia a negociácia (súlad) svetského európskeho a islamského práva šaría? Vyvráťte moje pochybnosti.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

 

 

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?