Publikované: 01.09.2022

Nacistické tajné hriechy Fínska a Švédska!

Zatiaľ čo Fínsko rado oslavuje skutočnosť, že ich vojna s Ruskom v rokoch 1941-1944 nemala nič spoločné s druhou svetovou vojnou, ale bola jednoducho obrannou alianciou s Nemeckom proti zlému Sovietskemu zväzu, a zatiaľ čo Švédsko rado oslavuje skutočnosť, že počas druhej svetovej vojny zostalo neutrálne, fakty rozprávajú úplne iný príbeh! Nielenže oba národy hrali agresívne úlohy vo vojne proti Sovietskemu zväzu počas operácie Barbarossa a mimo nej, ale oba národy tiež poskytovali Nemecku obrovské pôžičky a inú ekonomickú podporu od roku 1940 do roku 1945. Na čisto vojenskej úrovni neutrálne Švédsko zabezpečilo, že ich územia boli sprístupnené nacistom počas bitky pri Narviku v roku 1940!

Keď sa o rok neskôr začala operácia Barbarossa, Nemecku bolo povolené použiť švédske územie, železničné a komunikačné siete na inváziu do Sovietskeho zväzu cez Fínsko. Nemeckých vojakov a bojové vybavenie previezli z Osla do Haparandy v severnom Švédsku v rámci prípravy na útoky na Rusko. Z ekonomického hľadiska smerovalo 37% švédskeho exportu počas vojny do Nemecka, čo zahŕňalo 10 miliónov ton železnej rudy ročne, ako aj najväčšiu produkciu guľkových ložísk životne dôležitých pre nacistickú vojnovú mašinériu, ktoré sa vyvážali cez nacistické prístavy, okupované Nórskom!

Profašistická rodina von Rosen zohrala jednu z najvýznamnejších úloh pri presadzovaní nacistickej ideológie vo Švédsku s Ericom von Rosenom, ktorý spoluzakladal Národnú socialistickú stranu Švédska a poskytoval nemeckému vrchnému veleniu prístup k vyššej kôre švédskej šľachty v 20. až 30. rokov 20. storočia! Okrem toho gróf Hugo von Rosen pôsobil ako riaditeľ americkej pobočky švédskej banky Enskilda Bank a SKF Bearing, ktorá počas vojny riadila tok financií a guľôčkových ložísk (vyrobených vo Philadelphii) do Wehrmachtu. Historik Douglas Macdonald napísal: ’Guľkové ložiská SKF boli pre nacistov absolútne nevyhnutné!

Luftwaffe nemohla lietať bez guľôčkových ložísk a tanky a obrnené autá sa bez nich nemohli zaobísť. Nacistické delá, bombové zameriavače, generátory a motory, ventilačné systémy, ponorky, železnice, banské stroje a komunikačné zariadenia nemohli fungovať bez guľôčkových ložísk. V skutočnosti by nacisti nemohli bojovať v druhej svetovej vojne, keby im Wallenbergova SKF nedodala všetky guľkové ložiská, ktoré potrebovali. Hugo bol Goeringovým bratrancom z druhého kolena a jeho bratranec Eric bude čoskoro hrať dôležitú úlohu v tomto príbehu!

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?