Publikované: 05.03.2014

Načo je dobré zdaňovanie?

Rozmýšľali ste niekedy nad účinkami zdaňovania a naopak nad účinkami podpory? Pozrime sa na to cez nasledovnú prizmu:

Tabak, alkohol ako aj PHM a iný tovar, ktorý by teoreticky pri zvýšenej konzumácií mohol pôsobiť škodlivo na nás, ako aj na naše okolie zaťažujeme rôznymi daňami, aby sa ho skonzumovalo/použilo/kúpilo oveľa menej.

Takže podľa tejto logiky ak prácu (skrz daň z príjmu/dividend) tiež zaťažíme daňou, tak vlastne chceme, aby ľudia menej pracovali? Pretože ak má daň od niečoho odradzovať – napríklad vysoká daň z nehnuteľnosti má odradiť potencionálneho kupcu/developéra, aby sme to tu nemali celé zastavané až do neba – tak potom aký je zmysel dane z práce/príjmu? A dvojnásobne – aký je zmysel progresívnej dane z príjmu? Aby sme nútili ľudí, aby pracovali čím menej? Aby sa nesnažili?

A teraz tu máme rôznu podporu – podporujeme firmy a startupy, aby sa im lepšie darilo. Podporujeme mamičky na materskej, pretože je potrebné mať mladú populáciu a ľudí, ktorí budú prispievať do štátom regulovaného Ponziho podvodu zvaného dôchodkové sporenie. Čiže rovnica pri tomto je veľmi jednoduchá – čo podporujeme, to prekvitá, resp. podporujeme to, čoho je málo a čo potrebujeme. Ale prečo potom podporujeme aj nezamestnatnosť? Čím viac ľudí v republike zistí, že môže niečo získať zadarmo, tým viac sa nebude snažiť to získať normálne, prácou, činnosťou ale bude chcieť čo najviac využívať tento zvrátený systém.

Takže teraz sa na to pozrime – ľudí „trestáme“ za to, že sa snažia, že pracujú, že sa chcú mať lepšie. Ľudom ukazujeme, že čím sa budú viac snažiť, tým budú mať menej, tým im viac zoberieme. A zároveň každého, kto nechce robiť a zlepšiť si situáciu štedro podporujeme a len stačí, aby nastavil ruku a už mu do nej cpeme peniaze.

Nezdá sa vám, že politici naozaj nevedia, čo robia? Že s celým štátom tu hrajú len kasínovú hru, ktorej sami nerozumejú? Nemáte pocit, že bez tých politikov, by sa nám tu celkovo žilo lepšie? Veď si zoberte – to, čo robia je absolútne na hlavu a nedáva to absolútne žiaden zmysel!

Ľudia si musia uvedomiť, že nikto im žiadne ISTOTY  nedá – jedinú istotu musia mať sami v sebe a vo svojich blízkych a preto nikdy neverte prázdnym sľubom politikov, ale snažte sa pomôcť sami sebe a ľudom vo vašom okolí. Veď nie nadarmo sa hovorí, že človek je strojcom svojho vlastného šťastia.

  • SlabéVýborné (+5 skóre, 5 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?