Publikované: 09.05.2022

Nad Európou vznáša sa duch komunizmu

Moskva už pozastavila dodávky do Poľska a Bulharska, pretože od 1.apríla odmietli akceptovať ich platobné požiadavky a vyhráža sa, že urobí to isté aj ďalším európskym zákazníkom.
Európska komisia má v úmysle 18. mája schváliť plán v prípade možného náhleho prerušenia dodávok ruského plynu, podľa ktorého sa členské štáty s inými zdrojmi dodávok budú musieť deliť o palivo s krajinami, ktorých sa to týka. Brusel bude vyžadovať zavedenie prídelu energie, čo sa dotkne predovšetkým priemyslu, aby podniky v krajinách, ktoré nepociťujú problémy s dodávkami, nemali konkurenčnú výhodu oproti tým, ktoré trpeli znížením dodávok.
Strašidlo komunizmu konečne opäť vstúpilo do Európy. Bohatí budú nútení deliť sa s chudobnými, ale hrdými, ktorí nechcú platiť Rusku v rubľoch za naše palivo,“ napísal predseda ruskej vlády Medvedev vo svojom telegramovom kanáli: https://t.me/medvedev_telegram/73

Prídelový systém. Čosi ako stravovacie lístky alebo odberové žetóny. Domácností sa zatiaľ nedotkne pre hrozbu občianskych nepokojov. Návrat komunizmu. Cena rubľa medzitým stúpa. Krajiny, ktoré odmietnu platby v rubľoch a majú alternatívne zdroje dodávok, budú sa musieť podeliť o palivo s najviac postihnutými.
Rusko od 1. apríla prijíma platby za plyn len v rubľoch. Záujemca o ruský plyn musí si otvoriť špeciálny účet v Gazprombank.

Domácnosti kúriace plynom budú hľadať riešenia. Kúrenie drevom, uhlím a koksom, gamatkami na naftu nebude možné, lebo znečisťujú životné prostredie. Municipality s teplárňami na drevnú štiepku a slamu budú mať v cenách za kúrenie výhodu. Tá ostane len lokalitám využívajúcim na vykurovanie a teplú vodu geotermálnu energiu. Napokon bude nedostatok štiepky aj slamy. Biopalivá ako aditíva do palív pohonné hmoty predražujú a sú neefektívne, rozkáž vetru a slnku neexistuje (fotovoltaika, veterné elektrárne) sú stabilne nespoľahlivé a štátnymi dotáciami predražujú koncovú sieťovú elektrinu…

Ruská vojenská aktivita na Ukrajine proti Westernu je vedená aj na energetickej a potravinovej prioriteV tomto Sulíkovo Slovensko spí. Minister hospodárstva venuje sa rodine Geissenovcov. V najhoršom odíde do Dubaja. Alebo na ranč v Austrálii. Predtým rozbije beztak rozpadnutú vládu. EÚ v sankciách proti Rusku nepoľaví. Pridáva odstrihnutie sa aj od ruskej ropy.

Prebieha ukrajinizácia a nacifikácia východnej časti EÚ. V školách sa začína vyučovanie v ukrajinčine, na úradoch a v bankách začne sa hovoriť po ukrajinsky, ukrajinčina začne znieť z televízie a rozhlasu. Začnú sa uplatňovať ukrajinské kultúrne prvky, budú sa meniť osnovy v školách, bude sa vyučovať o Stepanovi Banderovi, v televízii budú sa vysielať ukrajinské filmy.

A my, čo sme to chceli? Referendum o sfunkčnení referenda? Neskoro, priatelia. Šancu sme prespali. Máme tu tretiu totalitu. Euro fašistickú. Tá nedovolí. Moc patrí parlamentu na dobu štyroch rokov. A vy, ctené a múdre voličstvo? Chcete ďalšiu zmenu. Šimečkovo Progresívne Slovensko čaká…
Liberálna demokracia, tá je progresívna časť, znamená: „Zachráň sa kto môžeš a ako vieš!“
Vezmite už konečne na vaše rigidné vedomie, že systém žiadnymi ďalšími voľbami a očakávaním zmeny samej osebe nezmeníte. Samoevolúcia degeneruje. Je to zacyklený circulus vitiosus a čakanie na Godota. Nepríde. Systém treba rozobrať na súčiastky a znova poskladať. Slovensko potrebuje novú druhú ľudovú ústavu. Už včera bolo neskoro.

 

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?