Publikované: 22.10.2020

Nad katolíckym a sekulárnym svetom vznáša sa prízrak neomarxizmu

V odvekej snahe byť so sekulárnym svetom zadobre a odkrojiť si kus svetského koláča politikárčením, v snahe byť svetskou a svetovou náboženskou autoritou a mocnosťou, katolícky Vatikán sa miešal a vmiešava do svetských politík, čím už dávno opustil Ježišovo podobenstvo o minci a vo vzťahu kresťanskému Písmu sa stal hniezdom kresťanskej herézy katolicizmu.
Neviem, ktorý zdroj sem vložiť, vyrojili sa ako huby po daždi; ako prvé okamžite reagovali neomarxistické liberálno-ľavicové médiá, Denníky N, SME, Pravda a pod. a na informáciu sa vrhli ako hladní vlci…
Nevložím, netreba, nebudem nosiť drevo do lesa, potrebujem viac priestoru pre seba, aby som vám k tomu ponúkol fakty, iné informácie, sprístupnil iné zdroje a svoj autorský názor).
Ide o toto: Pápež František do vlastného katolíckeho hniezda znáša kukučie vajcia pseudo kresťanskej ideológie, sociálnej filozofie a svetských politík neomarxizmu.
Pre páry rovnakého pohlavia pápež František odporúča zavedenie právneho inštitútu registrovaného partnerstva s príslušenstvom.
               

Povedal, že „by sa mal vytvoriť zákon o registrovanom partnerstve, v tom prípade by boli právne podchytení“. Podporil tak svoje predošlé slová, že „aj gejovia sú deti Božie. Za tým som vždy stál,“ hovorí František vo filme, ktorý mal premiéru v stredu v Ríme. V dokumente rusko-amerického režiséra Jevgenija Afinejevského s názvom Francesco podporil schválenie registrovaných partnerstiev párov rovnakého pohlavia.
Podľa NYT nebolo celkom jasné, za akých okolností tieto slová pápež povedal, no Afinejevskij tvrdí, že ich povedal priamo jemu pri natáčaní dokumentu, píše denník SME.
https://www.nytimes.com/2020/10/21/world/europe/pope-francis-same-sex-civil-unions.html
Dva z kľúčových relevantných zdrojov:
https://www.catholicnewsagency.com/news/what-did-pope-francis-say-about-civil-unions-a-cna-explainer-57625
https://www.catholicnewsagency.com/news/pope-francis-calls-for-civil-union-law-for-same-sex-couples-in-shift-from-vatican-stance-12462
V prenesenom zmysle tu pokračuje rozkol Vatikánu na pravicové a ľavicové neomarxistické krídlo.
Inak: Delí sa dnesuž na tradičných písmarov a progresívcov(revizionistov Písma); pozri Ondrej Prostredník, jeho Teológia rodu a jeho stranu Progresívni veriaci plus ombudsmanka a nová neomarxistická ľavica Progresívneho Slovenska, z ktorej prostredia pochádza prezidentka Čaputová…
Ešte inak: Neomarxista (nová „kresťanská ľavica“) pápež František sa pokúša stavať mosty medzi katolíckym náboženstvom a sekulárnym svetom liberálov neomarxistov a novo ľavičiarov…
Než budete pokračovať, vedzte, že:
Veda a viera sa vzájomne nevylučujú a raz sa kdesi stretnú aj v časti „dôkaz alebo vyvrátenie otázky existencie Boha a stvorenia Vesmíru, Zeme a ľudských bytostí“; ide o umelý, vraj nezmieriteľný antagonizmus z dielne marxistov leninistov; že o tom zvyknem písať, vie len moja osobná čitateľská obec. Stalo sa a deje to, čo som už skôr predikoval a varoval aj hlásiacich sa k katolíckemu kresťanstvu s výzvami na zaujatie osobnej pozície smerom k Vatikánu (ťažká úloha a „Sofiina“ voľba reakcie na Pavol: Oddeľte sa od nich 2 Korinťanom 6:11.
Pápež František mení kresťanskú sociálnu filozofiu na pseudo vedeckú sociálnu filozofiu Frankfurtskej školy neomarxistov, ktorú postupne edituje v oficiálnych dokumentoch katolíckeho pastoračného centra.
Mienim ideológie rodu a multikulturalizmu novej, neomarxistickej ľavice
Má ísť o Ježišov, po proletariáte, ktorý uvádza Komunistický manifest, o nový proletariát osôb a skupín clustra (stapec) „dúhy“ (LGBTIQ…).
Komunizmus v Európe bol zničený, heslo: „Nad Európou sa vznáša strašidlo komunizmu“ bolo zažehnané (významný diel zásluhy mal pápež Ján Pavol II):
https://www.marxists.org/slovak/marx-engels/1848/manifest/index.htm
Ibaže tu je volanie SOS: „Houston, Houston, máme problém!“ Je ním prítomnosť a nákazlivá memetika produktov revízie pôvodného klasického marxizmu vznikom novej sociálnej filozofie a ideológie, ktorej už nie je kapitál ako pôvodca zotročenia ľudstva (A. Gramsci a Frankfurtská škola/Nemecko/USA);
Tá už nemá nič spoločné s klasickým marxizmom a marxizmom-leninizmom, ani stalinizmom, ani s hybridnými odrodami komunizmu, či kapitalizmu riadeného „komunistami“ alebo regulovaného a kontrolovaného „socialistami“ verzus kapitál…
Komunizmus nikde nezvíťazil, ako jedna z totalitných utópií je mŕtvy.
1. Pápež František v Mexiku (2016): „Trump nie je kresťan, namiesto mostov stavia múry“;
Poznámka 1: Pápež František nie je kresťan preto, že chce stavať mosty medzi náboženstvami, katolicistický ekumenizmus je kresťanská heréza!
Poznámka 2: Katolícke učenie transformované do pápežských dokumentov sa mení na ideológiu: katolicizmus ako katolícke kresťanstvo sui generis tak ako protestantizmus v jeho podobách (evanjelici, reformovaní, kalvíni, pravoslávni, ale aj náboženská spoločnosť so znakmi sekty Jehovovi svedkovia, oddeľujúci sa od všetkých kresťanských denominácií…).
Stretnutie Bergolia s moskovským patriachom Kirillom 12. februára 2016 na Kube „nedopadlo“ pre rozkol východného so západným rímsko-katolíckym kresťanstvom definovaného v roku 1054 a ostáva bez zmien…
Patriarcha Kirill je Hlavou „tretieho a posledného Ríma“ ktorý je súčasťou DVTR Ruskej federácie s hlavou v Kremli a KSB; Tretí Rím, pramene a evolúcia stredovekej ruskej koncepcie: Tretij Rim: Istoki i evolucija russkoj srednevekovoj koncepcii (INDRIK).
Oficiálna správa o ceste pápeža Františka  na Kubu a návšteve Mexika v roku 2016 sanachádza tu: https://m.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20160213001
2. Pápež František podporil OSN pri legalizácii aj nelegálnej migrácie jeho 20-bodovým plánom, na báze: „Európa je ako stará neplodná Sára, ktorá sa najskôr zľakne pôrodných bolestí, potom poteší a usmeje“:
„Volala mi nemecká kancelárka Angela Merkelová“ (rád hovorí Francesco): “Bola trochu nahnevaná, pretože som porovnával Európu so sterilnou ženou, ktorá nemohla mať deti. Spýtalasa ma, či si naozaj myslím, že v Európa sama  nemôže ma viac detí. Odpovedal som, že áno, Európa dokáže viac a ešte oveľa viac, pretože má pevné a hlboké korene. Pretože má jedinečnú históriu. Pretože mala a stále môže hrať zásadnú úlohu: myslíme iba na kultúru a tradície, ktoré stelesňuje. A pretože v najtemnejších chvíľach vždy ukázala, že má nič netušiace zdroje.“
Poznámka editora: Ibaže rozhovor pápeža s pozývateľkou („Welcome to refugees!“ 2015) mal byť vedený aj na tému integrácie pozvaných migrantov (utečencov, azylantov) pochádzajúcich z iných, európskou civilizáciou a kultúrou nekompatibilných civilizačných, kultúrnych a náboženských okruhov…
Koľko rokov a ako úspešne prebieha integrácia našich domácich autochtónnych Rómov do väčšinovej dobre socializovanej spoločnosti, civilizácie a kultúry? A koľko nás to všetkých od oslobodenia od „komunizmu a Česka“ stálo?
Otázka stojí a padá na dobrej vôli, ochote a záujme nielen pýtať, brať ale aj dať a vrátiť investície do inklúzie vo vzdelávaní, socializácie a integrácie; odpoveď je na strane Rómov
https://www.corriere.it/cronache/16_febbraio_08/francesco-il-mio-abbraccio-fratelli-ortodossi-739
Ibaže Právo na migráciu „papá Franz“ postavil nad právo na bezpečnosť, ochranu majetku, zdravia a životov občanov EÚ pred falošnými utečencami, teroristami. A chce, aby migrácia bola základným ľudským právom.
Tými „pôrodnými bolesťami“ mienil dôsledky násilia, ktoré nastane, než si EÚ a jej občania „zvyknú“ dobrovoľne alebo násilím…
Na príklade utečeneckých kvót a Dublinského dohovoru IV. vidno, aký potenciál majú v realizácii ideí a cieľov ideológie multikulturalizmu najmä vedúce elity EÚ… (veľmi ich „trápi“, že „jednotu v solidarite“ narúšajú neposlušné štáty V-4, ktoré veci migračných a utečeneckých, azylových politík, vidia oprávnene po svojom, a preto sa na prelomenie nášho odporu hľadajú cesty zmenami v hlasovaní z jednohlasného len kvalifikovanou väčšinou, čím prehĺbia rozkol aj vo vnútri EÚ…).
V r. 1981 Jozefa Ratzingera pápež Ján Pavol II. menoval prefektom Kongregácie pre náuku viery. V rokoch 2005-13 slúžil katolíckej cirkvi ako pápež Benedikt XVI.
Na verejnom konzistóriu vo Vatikáne, konanom 11. februára 2013, kardinálom oznámil, že po dlhom uvažovaní sa rozhodol vzdať svojho úradu. Ako hlavný dôvod uviedol, že vzhľadom na svoj vek nemá dosť síl na riadne vykonávanie svojho úradu.
Skutočné dôvody: V prostredí priestorov štátu Vatikán došlo k postupnému vnútornému rozkolu katolíckej cirkvi, ktoré viedlo k predčasnému utiahnutiu sa dnes emeritného pápeža Benetikta XVI. do ústrania pod zámienkou zdravotných dôvodov, čo je lož (len ako dobrý a prijateľný zástupný dôvod).
Jozef Ratzinger (Nemec, ročník 1927, zvolený pápež v 78-mich rokoch veku, patrón Európy) hoc dnes hoc už telesne slabší, je mentálne pri plnej sile (98 rokov).
Pracuje a píše. O čom sú vedené hovory s Bergoliom v ich súkromí, nevieme…
Späť k téme úvahy a odporúčaní pápeža Františka umožniť párom rovnakého pohlavia „aspoň“ registrované partnerstvo a adopcie detí, tu:
http://www.vatican.va/roman_curia/congregations/cfaith/documents/rc_con_cfaith_doc_20030731_homosexual-unions_en.html
Pápežská stolica ešte nevydala oficiálne stanovisko k neoficiálnemu vyhláseniu pápeža Františka, stanovisko teda nemohla vydať ani Konferencia biskupov Slovenska… (ani ECAV). Poznámka: protestanti sú vo veci “mimo hru”; toto je vec katolíckej cirkvi.
Buďme si istí, čo garantujem len ako tretia osoba, že na stole okrem covidu, máme veľký ideologicko-politický a náboženský problém.
Veľmi vážny kruciálny kresťanský, a kľúčový sekulárny problém, ktorý sa už od 60-tych rokov predošlého milénia zásadne dotýka antropológie ako komplexnej vedy o ľudskom druhu a jeho osobitnom postavení na Zemi: Ide v ňom o obzvlášť závažné otázky humánnej bioetiky v jej horizontálnom aj vertikálnom rozmere.
Pápežov ideologický a politický aktivizmus prinesie konzekvencie. Čo sa deje v postupnosti vecí, predznamenáva, čo sa bude diať, lebo: Písané je! Nech stane sa, čo má sa stať.

Katechizmus katolíckej cirkvi: http://katechizmus.sk/index.php?action=getp&pstring=2357-2359&vh=on
Z pohľadu konzervatívnych teológov je homosexualita Stvoriteľom zakázaná v prvých riadkoch toho, čo kresťania nazývajú Biblia, Židia Tóra a moslimovia Kniha alebo Taurat:
„A Boh stvoril človeka na svoj obraz, na Boží obraz ho stvoril; ako muža a ženu ich stvoril. A Boh ich požehnal a Boh im povedal: ploďte a množte sa.“

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Reakcie z katolíckeho prostredia (postupne nachádzané a vkladané):
https://www.christianitas.sk/papez-frantisek-podporil-v-rozhovore-partnerstva-homosexualov/
Stanovisko Svätej Stolice zatiaľ neprichádza:
https://svetkrestanstva.postoj.sk/63901/co-menia-papezove-slova-o-homosexualnych-zvaezkoch-nic-a-zaroven-mnoho
V čakaní na stanovisko Svätej Stolice som k veci toto:
http://www.blogovisko.sk/kognitivna-disonancia.html

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?