Publikované: 12.05.2014

Najaktuálnejšie informácie z Luníka IX.

Dnes predpoludním som sa zúčastnil na exkurzii Luníka IX. Zároveň som si spravil zopár fotografii a videí zo života našich Rómov na tomto sídlisku….

Odpadky za blokmi každú minútu pribúdajú viac než huby v lese po kvalitnom daždi. :-( (

Odpadkov za blokmi je tam už na tony, a takmer každú chvíľu tam máte možnosť presvedčiť sa o tom, že tí neprispôsobiví  ľudia nemajú žiadny problém so svojimi odpadkami…, to že ich nevynášajú von do kontajnerov, ako by sa to patrilo, ale jednoducho ich sypu priamo za blok zo svojich vedier, prípadne odpadkových košov na odpadky – z balkónov za svoje bloky. (Za krátky čas, ktorý som tam strávil som takých nespratníkov prichytil až štyroch, ale keď videli, že ich fotografujem, tak sa rýchlo vrátili do bytov a až po nejakej chvíli vyšli znovu na balkón aby dokončili to v čom som ich vyrušil).

 

 

 

 

 

 

 

Pokiaľ si niekto nedokáže predstaviť prečo deti rómskeho etnika mávajú veľmi často žltačku a podobné choroby ako napr. svrab alebo tuberkulózu, tak aj tieto fotografie mu poskytujú dostatočný pôvod hromadných ochorení. (Ich malé deti sa často zdržiavajú na miestach s odpadkami a doslova tie smetiska navštevujú častejšie ako deti Gadžov cirkus alebo detské atrakcie v hypermarketoch. :-(

 

 

 

 

 

 

 

Nejdem teraz komentovať prístup našich novinárov k tomuto etniku a hlavne prístup našich politikov, a nejdem ani nikoho presviedčať o tom, že tá situácia je tam už naozaj vážna… (Nechám to na čitateľovi, aby si o tom všetkom utvoril svoj názor, ale toto v krátkej dobe na Luníklu IX. – dopadne naozaj katastrofálne a dôsledky z toho si neodnesú iba tam žijúci občania, ale my všetci, čiže občania celého mesta Košíc, ale nie je vylúčené ani to, že sa to rozšíri po celom Východoslovenskom kraji!!!)

P.S.

V ďalšom blogu zverejním aj videa a v krátkosti k nim pridám aj nejaký komentár.

 

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?