Publikované: 17.11.2018

Najväčšia rozprávka môjho života!

Alebo – našiel som večný život! Už od malička som mal rád rozprávky. Väčšinou sa končli slovami ‘a žili večne až kým nepomreli’. Ja som si ten nežiadaný koniec uvedomil len pred niekoľkými rokmi. Pretože v mojej mysli sa končli slovami ‘a žili šťastne a nikdy nepomreli’!

A asi preto som väčšinou nevedomky hľadal kľúč k večnému životu. Tak, ako iní v živote hľadajú svoje vlastné miesto v spoločnosti ako povedzme lekári, vedci, herci alebo umelci, alebo iní hľadajú hlavne šťastnú rodinu a pravý zmysel života! Ako som ja našiel večný život?

Bolo to tým, keď som si vlastne uvedomil pravý význam inšpirovaných slov apoštola Pavla v jeho liste hebrejským kresťanom. Jedenásta kapitola začína slovami: ‘Viera je isté očakávanie vecí…’! A potom som si všimol. že grécky výraz ‘isté očakávanie’ je slovo hypostasis!

Toto slovo sa bežne používalo v starovekých papyrusových obchodných dokumentoch a obsahovalo myšlienku niečoho, čo zaručuje budúce vlastníctvo. Preto niektoré praklady navrhujú preklad slovami: ‘Viera je vlastnícky doklad na veci’. Z toho potom vyplýva jedna vec!

Je zrejmé, že ak človek má vlastnícky doklad na majetok, môže s istotou očakávať, že jedného dňa sa jeho nádej na získanie tohto majetku splní. Ale v tomto biblickom príklade titul vlastníctva sa vzťahuje na večný život! To znamená, že moja biblická viera musí byť aktívna!

Napriek neustálym tlakom života! A ak pretrváva až do konca, to jest alebo do konca môjho osobného života alebo do konca súčasného systému vecí, môj večný život je zaručený! Alebo prežitím konca alebo v budúcom vzkriesení zo spánku smrti. A toto ja osobne považujem za najväčšiu rozprávku môjho života!

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?