Publikované: 26.10.2022

Nález ústavného súdu k druhému referendu

Otázka o skrátení volebného obdobia Národnej rady SR, či už referendom alebo rozhodnutím parlamentu, a o vypísaní predčasných volieb je v súlade s ústavou. Otázka o bezodkladnej demisii vlády nie je v súlade s Ústavou SR.

Záznamy tlačoviek predsedu ústavného súdu Fiačana a predsedu Smeru Fica sú v závere článku…Kladný výsledok referenda o prvej otázke znamená ďalšie referendum. Referendum (kladná odpoveď na otázku č. 1) ktoré otvorí cestu druhému referendu o skrátení volebného obdobia a predčasných voľbách, z časových dôvodov nemá zmysel a cenu. Vládu treba vymeniť ihneď. Ale len ako núdzové riešenie. Tu nejde len o predčasné voľby a výmenu vlády, ide o viac. Zmenu politického systému. Prečo, viac  nižšie…

Jedinou legálnou možnosťou je aktivácia Čl. 32 Ústavy: Občiansky odpor formou tichého generálneho štrajku s petitom: Zmena politického systému a voľby podľa nového systému. Dotknuté zákony: 1. Zákon o politických stranách a hnutiach; 2. Volebný zákon a imperatívny mandát; 3. Sfunkčnenie participatívneho referenda a zavedenie inštitútu konzultatívneho plebiscitu.
Podmienkou volebnej registrácie musí byť podpis reverzu (dobre informovaný súhlas), ktorým sa volené politické alebo občianske subjekty zaviažu pre minimálnu zmenu ústavy a zákonov vyššie, inak nebudú pripustené k parlamentným voľbám ako nevoliteľné. Súčasťou reverzu bude vyhlásenie o prijatí imperatívneho nemenného volebného mandátu volených zástupcov ľudu.

Zmenu systému nedosiahnete protestmi. Výmena vedenia Smeru v roku 2018 mala účel upokojenia situácie po Kuciakovej vražde. Fico odstúpiť nemusel. Malo to následok rozkolu v Smere a vznik konkurenčného Pellegriniho Hlasu.

Nebol, nie som a nebudem člen, prívrženec a priaznivec žiadneho politického subjektu v rámci súčasného politického systému. Som občiansky aktívny nevolič od prvého kola prezidentských volieb. Dôvod: odmietnutie systému. Instantná odpoveď kritikom: Volebné právo je právo, nie povinnosť. Aby bolo úplne jasno: Žiadne politické ambície nemám.

Na základe nálezu ústavného súdu vo veci druhého neúspešného referendového (petičného) produktu R. Fico a spol. ak prezidentka vyhlási referendum o prvej otázke, referenda sa nezúčastním. K volebnej urne sa vrátim až po zmene systému. Blbca a čiehosi účelového užitočného idiota neurobím sám seba a nenechám sa zneužiť nikým.
Ústavný právnik Vincent Bujňák, zjavne ideologicko-politický čaputovec, oznámil, že referendum o prvej otázke by mohlo byť vyhlásené, ak by obe otázky boli prezentované v samostatnej petícii, teda, petície by boli dve. Zjavne v konflikte s petíciami za referendum s viacerými otázkami.  

Podľa názoru emeritného ústavného právnika Jána Drgonca mala prezidentka vyhlásiť referendum s prvou otázkou; keďže tak neurobila, zrejme porušuje ústavu: https://www.youtube.com/watch?v=5hQNoqfPRpk

V novom systéme mám víziu Občianskeho snemu a Štátnej rady, volenej snemom. Kto ste ma čítali, viete viac. Nález Ústavného súdu nepripúšťa inú možnosť a cestu, než späť vzatie moci ľudu do našich rúk.

Takmer milión zmarených petičných hárkov za dva nevydarené pokusy je samé osebe dôkaz, že ľud Slovenska si praje zmenu systému. Nemožno ho zmeniť žiadnymi voľbami podľa platného systému, len zmenou systému. Potom môžu prísť nové voľby.

Navrhujem symbolický koordinačný a riadiaci výbor Verejnosť proti násiliu II. Veľká novembrová 1989 bola oranžová revolúcia, ukradnutá, vytunelovaná a rozkradnutá. Toto je Zoščenkov kolotoč, ktorý treba zastaviť a začať konať. Zastavte to a konajte. Ak nechcete, tak si jazdu užívajte ďalej…

Tlačová konferencia predsedu ústavného súdu Fiačana:
https://www.ta3.com/clanok/249554/tb-predsedu-us-sr-i-fiacana-a-sudcu-spravodajcu-r-kassaka-o-posudeni-referendovej-otazky
Tlačová konferencia Róbert Fico:
https://www.youtube.com/watch?v=6CatehdXXgI
Táto tlačovka sa s viacerými predošlými tiež nenachádza v archíve dúhovej TA3, ktorá Smer a Fica spravidla „nemusí“. Rada pre vysielanie a retransmisiu nekoná… zrejme tiež nemusí… zo zákona je činná len „selektívne“ a v čom jej to vyhovuje. Čo sa systémovo nehodí, škrtnúť.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?