Publikované: 10.10.2020

Napätie v USA nebezpečne rastie

Podľa zistení agentúry Reuters panuje v USA vážna všeobecná obava, že výsledok prezidentských volieb bude nerozhodný, čo môže viesť k eskalácii občianskych nepokojov.
https://www.reuters.com/article/us-usa-election-violence/meet-the-americans-standing-by-for-possible-election-violence-idUSKBN26U15I
Vyznieva to ako poplašná správa, ktorá má ale reálne zázemie v hlbokej vnútornej kríze skrz-naskrz rozdeleného amerického „národa“.
Poznámka 1: Preto úvodzovky, lebo pojem národ je definovaný inak. Zakladá ho homogenita (rovnorodosť) jeho členov a príslušníkov.
Aj na príklade USA možno prezentovať konflikt na osi národný a občiansky princíp.
Americký národ tvorí kokteil rás, etník a národností, čo za istých okolností, ktoré nastali v USA, môže viesť (a vedie) k tomuto:
Američania sa obávajú možného násilia proti majetku, zdraviu a životom. Niektorí plánujú zahraničné dovolenky okolo volebného dňa alebo sa vydávajú na vidiecke pobyty. Formujú komunitné hliadkové skupiny, ďalší pracujú na neutralizácii konfliktov a iní si kupujú zbrane.
Poznámka 2: K tejto situácii skôr-neskôr dôjde aj v EÚ dôsledku neomarxistickej ideológie multikulturalizmu, ktorá ostrakizuje národný princíp a národný štát, založený na štátotvornom národe plus menšiny (rasy, etniká, národnosti) žijúce na území národného štátu (ich spolužitie zakladá ústava a zákon).
EÚ v opore o úplne nové „neomarxistické progresívne európske hodnoty“ nebezpečne a nezodpovedne usiluje o občiansky princíp a stiera význam autochtónnych (pôvodných) národných štátov, a migračnými politikami ich obmedzuje v rozhodovaní o tom, komu na ich zvrchovanom území umožnia žiť…
Toto má EÚ za pravicový extrémizmus:EÚ ale multikulturalizmom a postupnou represiou odporcov sleduje „vyššie“ nadnárodno-paneurópske a globalistické ciele západného prediktora a projektantov takzvaného Nového svetového poriadku…
EÚ na jednej strane tára o rôznosti, diverzite pestrosti dúhovosti a heterogenite ľudskej masy v EÚ bez vnútorných hraníc, ale v druhom pláne ju chce unifikovať a v treťom podrobiť si ju ako poslušnú ovčiu masu pre účel jej ďalšieho použitia a „spracovania“ v nad a pan-európskom, globálnom význame…
Podľa údajov FBI dosiahol predaj strelných zbraní v USA už v júni mesačný rekord 3,9 milióna a s blížiacimi sa prezidentskými voľbami stále stúpa…
“Kúpil som si AK-47,”
uviedol právnik z Denveru, ktorý sa identifikoval ako Ewing, a požiadal, aby nebolo použité jeho celé meno: “Munícia je lacná a stále ju dokážem zohnať.”
Aj z týchto drobných jednotlivých prípadov je zrejmé, že Ústava USA sem alebo tam, je len štôs „vznešeného papiera“, lebo demokrati ani republikáni nie sú v súčasnosti schopní a spôsobilí zaistiť stav práva a poriadku v ich úžasnej Únii.
„Primárnou „teroristickou hrozbou“, ktorej USA čelia, sú podľa správy ministerstva pre vnútornú bezpečnosť z 6. októbra osamelí páchatelia a malé domáce extrémistické bunky, ktoré môžu páchať násilie,“ píše Reuters.
V októbrovom prieskume politológov vrátane Lee Drutmana z think-tanku Nová Amerika zverejnenom v magazíne Politico sa zistilo, že asi tretina Američanov ospravedlňuje násilie na dosahovanie politických cieľov, čo je v porovnaní s decembrom 2019 dvojnásobok.
Spoločnosť Facebook Inc FB.O začala pred voľbami v USA likvidovať militantné skupiny, ktorých sa odhaduje na 6 a pol tisíca…
Aby nedošlo k tomu, čo v USA, teda k II. občianskej vojne po vojne juhu proti severu, EÚ, ktorá nemá Druhý dodatok Ústavy USA, organizuje zbraňové amnestie.
Z toho pre mňa plynie konzekvencia: Boj sa vlády, ktorá sa bojí tvojich zbraní…
Slovenský právny poriadok má ale trestnoprávnu právnu klauzulu: Nutná obrana a krajná núdza.
Ak kto chce a vykladá si to po svojom, učebnicový príklad: Marián Kňažko a útok vedený proti jeho majetku, zdraviu, životu a súkromiu.
Poznámka 3: V USA ide o uchopenie a spôsob navodenia právneho stavu poriadku, disciplíny a demokracie založených na Ústave USA, jej dodatkoch a zákone. Moje presvedčenie, že toto nie je v rukách Bidena ani Trumpa, silnie.
USA sú v katastrofálnom stave: Treba ich rozobrať na súčiastky a znova poskladať ich preformátovaním. Inak zničia samé seba.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

P.S. Putin s tým nemá nič spoločné. Robí si svoje veci.
Pussy Riot mu k narodeninám po jeho inštitúciách rozvešali dúhové vlajky…
Má plné ruky práce s Náhorným Karabachom (mediátor), Bieloruskom (zatykače na Tichanovskú a koordinačný výbor) a Navalným…
K Navalnému:
http://www.blogovisko.sk/rusko-zverejnilo-novu-spravu-vysetrovania-navalneho-hospitalizacie-v-omsku.html
K zatykačom:
http://www.blogovisko.sk/wanted-medzinarodne-hladane-osoby.html

Málokto vie, lebo Juhoafrická republika je „ďaleko“ a nemá odkiaľ, čo tam tí, čo sa majú za súčasť Antifa hnutia BLM čiernej pleti, vyvádzajú s bielymi farmármi…

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?