Publikované: 27.07.2013

Naša (socialistická) spoločnosť

Náš štát je v kríze, píšu noviny. Zákonite to aj musí byť, veď ju vedú socialisti a za socializmu sa vyhadzovalo veľa peňazí nadarmo. I dnes sa peniaze často vynakladujú na veci, ktoré sú často krát zbytočné.

Pozrime sa na súdnictvo. Sudcovia majú vysoké platy, a pritom je veľmi veľa neuzavretých súdnych prípadov. Sudcovia vraj krízu nespôsobili, a preto nechcú pripustiť zníženie ich platov a navyše chcú 14-ty plat.

Pozrie sa na zdravotníctvo. Rozostavaná nemocnica Rázsochy chátra už niekoľko rokov a i teraz sú vynakladané peniaze na jej stráženie nadarmo. Ministerka chce zrušiť bývalú Vojenskú nemocnicu a postaviť novú spojenú s akýmsi ústavom . Iste, lepšie je stavať nanovo a dať  nabaliť sa svojim investorom. Pritom by stačilo dostavať Rázsochy (teda po úprave projektu, aby spĺňal súčasné kritériá zdravotníctva), pretože sa nachádza v peknom a príjemnom prostredí. Nemocnicu pre vojakov a policajtov by mohla postaviť popri tom a mohla by ponechať “starú” Vojenskú nemocnicu pre západnú časť Bratislavy a Záhoria.

Pozrime sa na Bratislavu. Už niekoľko rokov sa rozhoduje o stavbe Starého mosta s električkou do Petržalky. I tam už bolo prestavaných niekoľko miliónov. No štát dá radšej peniaze na výstavbu štadióna (hoci ho národné mužstvo potrebuje), kde bude postavený ďalší hotel (načo, veď blízko pri zimáku už jeden stojí) a multifunkčná budova. Určite sa popritom niekto zo socialistov nabalí.

Takto sa štátne peniaze rozkotúľajú a my občania to musíme plaťiť, ale pritom mnohí žijú na úrovni životného minima a nemajú prácu.

Pozrime sa na školstvo. Nie sú peniaze pre učiteľov, školy. Absolventi sú nezamestnaní. Máme fúru súkromných škôl s mizernou úrovňou výuky (je to čistý zárobkový podnik pre majiteľa a všetci skončia maturitu). Školy pritom chŕlia nových absolventov bez akejkoľvek regulácie ich počtu. Po “nežnej” revolúcii sme sa zbavili plánovania! Je potrebné zaviesť profesné komory, ktoré by štátu stanovili, koľko a akých absolventov bude štát v blízkej dobe potrebovať. Teraz sú to vyhodené peniaze na absolventov škôl, pretože iba plnia zástup nezamestnaných na úradoch práce. Zrušili sa SOU a nahradili sa rôznymi spojenými školami s maturitou! Všetci chcú mať maturitu. Ale načo je maturita murárovi, čašníkovi, kaderníčke? Maturita a vysoká škola musí znova získať vážnosť v spoločnosti! Inak tu budú samí sociológovia, právnici a robiť nebude mať kto.

A tu leží naša bieda - bieda našej spoločnosti.

 

 

  • SlabéVýborné (+5 skóre, 5 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

2 Komentárov

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. a za co chce taka SKORUMPOVANA TOTALITNA INSTITUCIA ako je sudnictvo a prokuratura peniaze ??? ved sudcovia a prokuratory si prvyrabaju na pradavani rozsudkov a prukuratory vyrabaju pripady aj na zaklade takto hlupo vymyslenych krivych obvineni a zfalsovanych vypovedi a ovplivnenych svedkov a prokuratorka sa UKAJA ked moze krivo obvinit nevinneho cloveka !!!!!! http://www.necenzurovane.sk/13/nihilizmus.html

  2. Slovenská banánová justícia Vážení čitatelia, nepochybujem o tom, že až budete čítať text autentického rozsudku, ktorý bude v plnom znení uverejnený pod týmto komentárom, možno nebudete chápať, možno sa budete smiať, možno budete pociťovať smútok, že takéto niečo absurdné môže existovať, dokonca riešené súdom – a dobre sa pozerajte, koľko ľudí bolo do tejto abnormálnej absurdity zatiahnutých. Žiaľ, aj takáto je realita. Neoboľševická, štátno-teroristická a mafiánska Slovenská republika je názorným príkladom toho, kam nás až organizovaná politická tupohlavosť môže doviesť. Na záver hádam toľko, že žalovaný sa proti tomuto rozsudku odvolal na Krajský súd do Trenčína, ktorý taktiež túto debilinu pripustil, no neohodnotil to ako trestný čin, ale len ako priestupok. Takže, príjemné čítanie a ešte príjemnejšie rozjímanie. Vladimír Pavlík Rozsudok Okresného súdu v Novom Meste nad Váhom

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?