Publikované: 16.10.2019

Nastal čas bojovať proti džihádu

Poprava vojaka v Anglicku ukazuje, že je čas bojovať proti doktríne džihádu

 

http://www.voltairenet.org/article176349.html

http://www.globalresearch.ca/the-powers-of-manipulation-islam-as-a-geopolitical-tool-to-control-the-middle-east/25199

 

Keď 7.7. explodovali autobusy a vlaky v Londýne, cieľom samovražedných atentátnikov bolo zasiať strach a hrôzu v duši Britov.

V tom, že džihádisti boli úspešní.

Človek by očakával, že britské úrady budú nielen loviť teroristov, ale aj bojovať s rakovinou islamizmu, ktorá korení z ideológie džihádistického terorizmu. Namiesto toho, vláda v Londýne, sa zoči-voči tejto výzve snažila ticho našľapovať a dúfať, že džihádističtí teroristi a ich ideológia sa rozplynie v čase po tom ako Downing Street začal financovať tzv “umiernené” moslimskej skupiny a “bývalý” extrémistom robiť vládne rozkazy.

One would have expected the British authorities to not just hunt down the terrorists, but also to fight the cancer of Islamism that lies at the ideological roots of jihadi terrorism. Instead, successive governments in London have tried to pussyfoot around the challenge, hoping the jihadi terrorists and their ideology would melt away with time as Downing Street funded so-called “moderate” Muslim groups and “former” extremists to do the government’s bidding.

As the brutal hacking death of a British soldier by two fearless jihadis chanting “Allah O Akbar” has shown, this strategy has failed. Muslims who see the West as the enemy and seek its destruction have become even more emboldened by the lack of resolve, which they see as cowardice. In addition, jihadis in the U.K. are no longer restricted to the second generation Pakistani Britons; they now come from places as far apart as Chechnya and Nigeria.

Vzhľadom k tomu, brutálny hacking smrť britského vojaka dvoch neohrozených džihádistov skandovanie “Alah akbar” O ukázalo, táto stratégia zlyhala. Moslimovia, ktorí vidia Západ ako nepriateľa a žiadať o jej zničení sa stali ešte viac povzbudil nedostatkom rozhodnosti, ktorý chápu ako zbabelosť. Okrem toho, džihádisti v Spojenom kráľovstve sú už neobmedzuje druhej generácie pakistanských Britov, ktoré teraz prichádzajú z miest vzdialených až Čečensku a Nigérii.

Kým run-of-the-mlyn džihádistický teroristický útok sa opiera o samovražedných atentátnikov a diaľkovo ovládaných improvizovanými výbušnými zariadeniami, stredajší útok prišiel priamo od stredoveku, s dvoma džihádistov pomocou noža a sekáčiky preniknúť ďalej na obete a potom sťatí ho . Ak to nestačilo, hrali do galérie, náročné byť natočený, pretože rozprávala s okoloidúci, hrdo obhajovať svoje akcie a sľubuje ďalšie útoky na nemoslimov, aby prišli.

Ak posledný akt džihádistickému teroru bolo odlišné povahy, reakcia hlavného prúdu islamských skupín a významných moslimov v Británii nebol. Bolo to úplne rovnaké, ako tomu bolo po každej tragickej udalosti. Staré tlačové správy sa oprášil a znovu poslal do médií.

Kým obyčajní Briti a non-moslimov po celom svete sú zmätení týmito nekonečných teroristické činy, reakcie z vodcov islamskej komunity je stará, unavená klišé – Islam je náboženstvom mieru, a džihád je jednoducho ” vnútorný boj.

“Skutočnosť, teroristi sú motivovaní jednom výkonnom viery – doktrína ozbrojeného džihádu proti “neveriacich” (nemoslimovia) – je neúprimne poprel islamských klerikov a vodcov.

Včera, namiesto volania moslimami odložiť doktrínu ozbrojeného džihádu, ako sa dalo, Moslimské rady Británie (MCB) vydal tlačovú správu, rýchle vyhlasovať “barbarský” útok “nemal žiadny základ v islame.

“To nie je pravda, MCB. Ako moslim, môžem povedať bez obáv, posledný teroristický útok má základ v islame, a to je čas pre nás moslimov kopať naše hlavy z piesku.

MCB nebol sám. Imám Mekka Masjid v Leedse, Karí Asim, MBE povedal: “Islam nedovoľuje Vigilante útoky na každého, a preto také neľudské činy nemajú miesto v islame.

“Ak Imám sa snažia dať to najlepšie tvár islamu k Britom, Londýn moslimské centrum dával pozor, aby ani nehovorím o tom, že dvaja teroristi boli moslimovia, vyhlasovať, že namiesto toho, že “zločinci a vrahovia nepredstavujú žiadnej komunite alebo náboženstvo. Sme stále vytrvalo proti všetkým formám nenávisti a terorizmu.

“Islamská spoločnosť Británii sa zapojil do refrénu, hovoriť, “odôvodňuje to zabíjanie v mene viery alebo náboženstva je nepravdivé a odmietol,” znovu tým, že nehovorím o tom, že teroristi zabíjajú v mene islamu, nie len tak hocijakú “viera alebo náboženstva.

“Stovky britských moslimov tweeted svoje odsúdenie činu, ale ani jeden jednotlivec alebo organizácia, mal odvahu poukázať a priznať skutočnosť šaría cúval doktrína Ozbrojený džihád nemá povolenie svätú vojnu proti nemoslimom, obzvlášť v krajine ” kufaar.

“To bola príležitosť pre moslimské vedenie sa priznať, že zlyhali a že nastal čas priznať, že džihádisti nemožno bojovať bez boja doktrínu džihádu.

Stojí za zmienku, že ani jeden moslimský duchovný od 9/11 sa zobral odvahu povedať doktrína ozbrojeného džihádu je nefunkčný a nepoužiteľné v 21. storočí. Sú oprávnene vypovedať s terorizmom, ale neodvážia kritizovať džihád.

Naopak, budeme držať vypočutí propagandu, že “džihád” nemá nič spoločného s Vojnou. Tu je to, čo “Kratšie Encyklopédia islamu” hovorí o džiháde:

“DŽIHÁD (A), svätá vojna. Šírenie islamu zbraňami je náboženskou povinnosťou na moslimov všeobecne. To tesne unikla šiesteho” rukn, “alebo základnou povinnosťou.

“Iba moslimská skupina, ktorá dospela k tomuto záveru sú Ahmadi moslimovia, ktorej zakladateľom Mirza Ghulam Ahmad v devätnástom storočí mal múdrosť vyhlásiť:

“Priniesol som prikázaní pre vás ľudí, je to, že odteraz” džihád mečom “[ozbrojeného džihádu] je zakázané … Teraz džihád v mene náboženstva je zakázaná.”

Pre vyslovil tieto slová, bol Mirza Ghulam Ahmad za to, rúhali a bol vyhlásený odpadlík o pravoslávia v islame, rovnaký myšlienkový smer, ktorý poskytuje duševnú potravu k moslimskému založenie dnes na Západe.

Ozbrojený džihád proti neveriacim zahájená, je jednoznačne podporovaná v 20. storočí spisy týchto islamistov ako Syed Qutb a Hassan al-Banna egyptského Moslimského bratstva a neskoré Syed Maudoodi Jama-e-Islami Indo-Pakistan.

Vo svojej knihe Na ceste k porozumeniu islamu, Maudoodi nabáda obyčajné moslimami začať džihád, ako ozbrojeného boja proti nemoslimom. “Džihád je súčasťou tohto celkového obranu islamu,” píše. V prípade, že čitateľ je vľavo s akékoľvek pochybnosti o zmysle slova “džihád”, Maudoodi objasňuje:

“V jazyku Božieho zákona, sa toto slovo (džihád), používané na vojne, ktorá je vedená výhradne v mene Boha, proti tým, ktorí páchajú útlaku za nepriateľov islamu. Táto najvyššiu obeť je povinnosťou všetkých moslimov.

“Maudoodi pokračuje označenie moslimov, ktorí odmietajú výzvu k ozbrojenému džihádu ako odpadlíci:

“Džihád je toľko primárnou povinnosťou ako sú denné modlitby a pôst. Ten, kto sa vyhýba že je hriešnik. Každý jeho nárok, že je moslim je pochybné. On je proste pokrytec, ktorý nedokáže v teste úprimnosti a všetky jeho činy uctievanie sú podvod, bezcenné, duté show podvodu. ”

Ak Maudoodi je nabádanie nestačí motivovať moslimami vykonávať teroristické, máme slová na konci Hassan al Banna-bytia rozdelilo v našich školách a univerzitách. Al-Banna je jasné, že slovo “džihád” znamená, že ozbrojený konflikt. Ten sa vysmieva tým, ktorí tvrdia, džihád je len vnútorný boj.

Al-Banna hovorí, že to redefinici pojmu “džihád”, líčiť ako nenásilný akt sebezkoumání, je v skutočnosti tak, že sprisahanie “Moslimovia by sa mal stať z nedbanlivosti.”

A tu je to, čo Sayed Qutb, ďalšie egyptský oddaný s islamského hnutia a Moslimské bratstvo, píše vo svojom priekopníckom diele o islame a jeho vzťah so Západom, míľnikov:”

Moslim zostane pripravený bojovať proti nemu (non-moslimské krajiny), nech už je jeho miesto narodenia, alebo miesto, kde jeho príbuzní bývajú alebo tam, kde sa nachádza jeho majetok alebo akékoľvek iné materiálne záujmy.”

Ak predstavitelia britských mešít, rovnako ako islamské organizácie vo Veľkej Británii vypovedať doktrínu džihádu ako vyhlásil Moslimského bratstva a jama-e-Islami a dištancovať sa od ideológie Qutb, al-Banna a Maudoodi, stojí ktoré sa na zmätok, že títo džihádisti sú pršali na nás ostatných.

Nemôžu mať oboje: podpora výučby Maududiho a Qutba medzi moslimskou mládežou, zatiaľ čo skrývanie rovnaké učenie od zvyšku Británie.

Nemôžu mať oboje: podpora výučby Maududiho a Qutba medzi moslimskou mládežou, zatiaľ čo skrývanie rovnaké učenie od zvyšku Británie.

Tarek Fatah – komentátor  The Toronto Sun

 

Podľa Huffingtonpost, 24.5.2013

 

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?