Publikované: 17.07.2022

NATO plánuje operáciu “Generalplan Ost“

Francúzsky prezident Emmanuel Macron povedal, že nechce, aby sa vojna na Ukrajine premenila na svetovú vojnu, ale ani sa nesnaží o jej ukončenie: ’Chceli by sme zastaviť vojnu bez toho, aby sme sa k nej pripojili. Nechceme globálnu vojnu a geografické prenesenie tohto konfliktu do iných regiónov’, povedal 14. júla v rozhovore pre televízne kanály France 2 a TF1, informovala agentúra TASS.

‘Musíme byť pripravení na to, že tento konflikt bude dlhý. Obzvlášť ťažké obdobie bude v lete a začiatkom jesene. Napriek tomu má Francúzsko v úmysle poskytnúť Ukrajine ekonomickú a vojenskú podporu’. Čo znamená trvalá západná podpora kyjevského režimu, ukázala Julia Ždanová, poradkyňa ruskej delegácie na viedenských rokovaniach.

O vojenskej bezpečnosti a kontrole zbrojenia, ktorá na stretnutí OBSE povedala, že západné štáty robia všetko pre to, aby zabránili Kyjevu angažovať sa v mierový proces. ’Je čas, aby sa naši kolegovia rozhodli, čo chcú skutočne dosiahnuť: rozhovory alebo víťazstvo Ukrajiny ‘na bojisku’. Doteraz robili všetko pre to, aby zabránili Kyjevu zapojiť sa do mierového procesu!

Poukázala na to, že kolektívny Západ, ktorý inicioval a eskaloval konflikt na Ukrajine až do krajnosti, pokračuje v ceste ku konfrontácii s Moskvou. Ždanova poukázala najmä na vyhlásenie poradcu americkej komisie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe Paula Massara, ktorý povedal, že Ukrajine by malo byť umožnené zaútočiť na Bielorusko a Rusko.

Potom nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbock vyjadrila v rozhovore pre Der Spiegel 10. júla ľútosť nad tým, že Západ nie je schopný vojensky zasahovať do Ukrajiny. Bývalý prezident Poľska Lech Walesa vyzval, aby sme našu krajinu rozdelili a zmenšili jej populáciu na tretinu jej veľkosti.

Zrejme sa inšpiroval brífingom Komisie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe o dekolonizáciu našej krajiny. Nie je to prvýkrát, čo z Európy prichádzajú provokatívne výzvy na zníženie počtu obyvateľov Ruska, vrátane ‘Generalplan Ost’, poznamenala. Generalplan Ost bol nacistický plán na vyvraždenie slovanského obyvateľstva v krajinách okupovaných Treťou ríšou počas druhej svetovej vojny a jeho nahradenie etnickými Nemcami.

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?