Publikované: 18.01.2021

Navaľného zadržali

Navaľnyj má dve podmienečné odsúdenia. V prípade Kirovles so spreneverou 16 miliónov a Yves Rocher s krádežou viac ako 30 miliónov rubľov. Na letisku Šeremetevo bol vzatý do zadržiavacej väzby, kde vyčká na rozhodnutie súdu o ďalšom postupe.
Dôvod: Opakované porušovanie podmienok výkonu podmienečného trestu; odsúdený Navaľný sa v určených termínoch dvakrát mesačne nehlásil na probačnom úrade.
Mal sa vrátiť do Ruska ihneď po prepustení z nemocnice Charite. Namiesto toho si urobil dovolenku na zotavenie “v kruhu jeho a jemu blízkych“.
Z berlínskej Charite bol prepustený 23. septembra.

               

Tento „hlavný bojovník proti korupčnému Putinovmu režimu“ je od decembra 2020 stíhaný aj pre ďalšie podvody veľkého rozsahu.
V decembri 2020 bolo začaté trestné stíhanie Navaľného aj pre ďalšie podvody a spreneveru peňažných darov jednotlivcov pre „tretí sektor“ v sume 588 miliónov rubľov.
Vyšetrovací orgán: „Navaľnyj utratil viac ako 356 miliónov rubľov z tejto sumy na osobné účely vrátane nadobudnutia osobného majetku a úhrady výdavkov vrátane dovoleniek v zahraničí“.
Je aj v súkromnom súdnom spore s Jevgenijom Prigožinom „Putinovým kuchárom“ zvanom „školník“. Jeho osobný moskovský byt je v exekúcii.
MOSKVA 17. januára. Alexej Navaľnyj, zaradený na zoznam hľadaných pre porušenie podmienok trestu v prípadoch Yves Rocher a Kirovles , bol zadržaný na letisku Šeremetevo.
„Zadržanie občana Navaľného bolo vykonané na základe uznesenia vydaného 29. decembra 2020 vedúcim Federálnej väzenskej služby Ruska v Moskve (UFSIN) podľa ktorého bol odsúdený zaradený na zoznam hľadaných osôb za systematické porušovanie podmienok skúšobnej doby s príkazom prijať opatrenia na jeho zadržanie pri zisťovaní miesta pobytu,“ dodáva UFSIN.
Informovali o tom novinárov v tlačovej službe Federálnej väzenskej služby v Moskve.
Poznamenali, že právnik sa predtým oboznámil s rozhodnutím o vyhlásení Navaľného na zozname hľadaných osôb, ako aj s návrhom na zrušenie podmienečného trestu a vykonanie trestu uloženého rozsudkom súdu zaslaným Simonovskému okresnému súdu v Moskve. 30. decembra 2014 Okresný súd v Moskve odsúdil Navaľného na 3 roky a 6 mesiacov väzenia s pokutou 500 tisíc rubľov za podvody a pranie špinavých peňazí a pridelil mu skúšobnú dobu 5 rokov. 4. augusta 2017 bola obnovená na jeden rok.
Na predošlú výzvu, aby sa z Nemecka neodkladne vrátil do Moskvy Ruska, reagoval tým, že jeho podmienečný trest už uplynul.
Hrozí mu väzenie „na tvrdo“ plus „prídavok“ za neuposlúchnutie výzvy.
https://tass.ru/proisshestviya/10480567
https://ria.ru/20210117/navalnyy-1593427880.html
Na Navaľného vo Vnukove čakalo veľa ľudí a neboli to len jeho priaznivci. Let bol odklonený na Šeremetevo. Dôvod: Množstvo „vítačov“. Viac tu a galéria záberov z letiska Vnukovo:
https://meduza.io/feature/2021/01/18/kak-vernulsya-navalnyy-i-kak-on-byl-zaderzhan
Ešte viac podrobností tu: https://meduza.io/
Denník N nepíše najmä celú pravdu
. Tento mediálny a tretí sektor v spojení s európskym Westernom a Bidenovcami („tieždemokrati“) má Navaľného za politickú obeť Putinovho režimu.
K okolnostiam a dôvodom zadržania a prípadu sa má Denník N (siedma veľmoc) a tretí sektor (piata kolóna) takto: Čo sa nehodí, škrtnúť!
https://dennikn.sk/2229433/pat-mesiacov-po-otrave-sa-navalnyj-vratil-do-ruska-presmerovali-jeho-let-a-okamzite-zadrzali/?ref=tit
Denník Nenávisť o stíhaní Bidenovcov (pakty s Porošenkom, syn s ukrajinským plynom…) neuviedol ani čiarku. Ale ani o tom, že Porošenko je na UA stíhaný pre vlastizradu (korupcia).
Denník N s ním kolaborujúce mimovládky vrieskajú o porušovaní ľudských práv Navaľného. A Tichanovskej.
Western, tretí sektor a jeho médiá, majú Navaľného za ich užitočného idiota a on sa v tej roli cíti dobre.
Ak kto chce začať boj s korupciou, sám musí byť „čistý“. Platí to pre Navaľného aj pre slovenské antikorupčné mimovládky, trebárs Transparency International trebárs vo veci Matovič/Sulík a testy z Trnavy. Aj provízie sú korupcia.
Nebol som tam, nesvietil som im pri tom. Ani oni. Iba podávam správu druhej strany.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Prílepok: Líderka bieloruskej opozície Tichanovská je pre zmenu Lukašenkovým „totalitným“ režimom (lož!) stíhaná z trestného činu pokusu o uchvátenie moci.
Western a jeho užitoční idioti samozrejme, aj zo Slovenska, tvrdia, že „víťazke prezidentských volieb“ Tichanovskej nebolo umožnené prevziať moc nad Bieloruskom…
Tvrdí to „za nás všetkých“ ich líder kariérny „diplomat pre seba“ Ivan Korčok.
Za seba (pssst!): Nejde mi o Bidena či Trumpa, ale korektnosť prezidentských volieb. Americké prezidentské voľby mám za neplatné.

Matovičová totalitná štvorkoalícia vládne Slovensku podľa paralelnej tieňovej ústavy „samovládou ošetrenej“ ústavnými zákonmi v skrátenom legislatívnom konaní bez diskusie a kontroly ústavným súdom, ktorý sedí, čaká, a bezmocne šúcha pod stolom nožičkami.
Ide o Matovičovou vládou a jej ministerkou „spravodlivosti“ spôsobenú vážnu poruchu v priestore deľby moci na zákonodarnú (parlament) a výkonnú (exekutíva)!
Slovensko stratilo štatút demokratického právneho štátu. Maďarsko a Poľsko môžu Slovensku závidieť!
Kde niet žalobcu, niet sudcu, počnúc prezidentkou, jednou pätinou poslancov, prokuratúrou, justíciou…
Boj proti covidu riadi hlavný hygienik a Úrad verejného zdravotníctva ex lege a arbitrárne. V opore o nič!
Učte a vzdelávajte sa! Ste obete „covidu“ používaného na úplne iné opatrenia, než ktoré si boj s covidom vyžaduje v súlade s ľudskými právami a slobodami a Ústavou SR!
Prekonajte lenivosť a iné osobné prekážky a pozorne počúvajte. Ste a budete ešte viac zväčša v karanténach, máte čas! Venujte dve hodinky z vašich životov a dozviete sa, čo sa dozvedieť máte ako vašu ľudskú a občiansku povinnosť! Píšem vám o tom už takmer denne, máte to „na háku“.
Tušíte, že ste manipulovaní/é vládou a ich opatreniami, ibaže neviete, čím, kým a akými nástrojmi. Strácate moju úctu a rešpekt. Lebo ide aj o mňa!
Nájdite sa tu: Jeden za všetkých a všetci za hovno! Sorry. Je to tak.
Občan mal, covid vzal! Začalo to v marci. Viac tu (prevezmite odkaz, počúvajte hoc aj na viac krát a hlavne: zdieľajte, rozdávajte, posielajte):
https://www.infovojna.sk/article/video-doc-judr-jan-drgonec-drsc-obcan-mal-covid-vzal

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?