Publikované: 17.03.2014

Kiska zažije v súboji “Nebo,peklo a na záver raj”

Výsledky prezidentských volieb mi priniesli radosť, no aj čiastočné sklamanie…Radoslav Procházka mohol postúpiť do druhého kola…podiel viny na tom, že nepostúpil, majú aj predvolebné prieskumy. Tie jednoznačne favorizovali Andreja Kisku…realita však bola iná a Procházka získal bronzovú medailu. Veľa ľudí aj z môjho okolia to bralo pragmaticky, chceli voliť Procházku, no povedali, že nemá šancu postúpiť do užšieho súboja s Ficom, tak radšej dali svoj hlas Kiskovi…v reálnom súboji ich však delili len mizivé percentá…škoda.

No je čas zabudnúť na prvé kolo a sústrediť sa na to druhé, ktoré bude oveľa kľúčovejšie a náročnejšie. Andrej Kiska ešte ani len netuší, čo ho čaká…bude to mať nesmierne ťažké. Robert Fico má zvládnutú rétoriku, má výborný politický prehľad a dobré zázemie…navyše keď bude chcieť vyhrať, zoženie si na Kisku aj čerta…a to doslova. Vytiahne všetko…no on sám sa zrejme bude tváriť, že tieto informácie priniesol niekto iný. Myslím si, že môže priniesť čokoľvek, ľudia ho za to budú len viac nenávidieť…

Keď sa ešte viac zmobilizujú voliči neúspešných kandidátov, Robert Fico nebude mať šancu a bola by to jeho najväčšia vnútorná prehra, jeho sen by pominul a mohlo by to znamenať aj to, že v ďalších parlamentných voľbách nezíska dosť hlasov na to, aby mohol opäť sám zostavovať vládu.

Andrej Kiska má jedinečnú šancu pokoriť niekoho, kto je na výslní už príliš dlho. Muž bez politickej minulosti by zosadil z trónu „kráľa“ , ktorý všetkých ostatných pasuje do pozície šašov…sám by sa ním tak stal.

Moje odporúčanie pre Andreja Kisku: mal by ostať v každej diskusii pokojný, zbytočne nemusí útočiť, každý človek si predsa urobí svoj názor. Nemal by sa púšťať do ťažkých odborných debát, viac by sa mal zamerať na konkrétne ciele, ktoré chce po výhre uskutočniť. Robert Fico sa s ním bude hrať na mačku a myš…no tá myš v kreslenej rozprávke bola síce fyzicky slabšia, no mentálne vždy dokázala mačku prekabátiť. Dá sa to, len musí správne odhaliť počas diskusie každú jeho slabinu. Ako som už písala, premiér ma podľa jeho známych viacero tvárí a v každom súboji počas týchto dvoch týždňov, môže ukazovať vždy inú. No každá niečo skrýva a keď sa to Kiskovi podarí odhaliť, môže na súpera udrieť správnym spôsobom. Ak bude Fico vyťahovať špinu, netreba sa nechať vyviesť z miery, cez úsmev mu vrátiť jeho úder…a to zabolí ešte viac, ako šach – mat v podobe neriadenej agresie.

Chce to veľa vnútornej sily a odvahy a tú evidentne Andrej Kiska má, keď sa do takéhoto súboja pustil. Ostáva veriť, že to zvládne so cťou a porazí naoko neporaziteľného a zasadí tak úder strane, ktorá v tejto krajine ovládla takmer všetko…no doposiaľ neovládla ľudské duše a tie už v prvom kole odkázali, že nechcú skončiť v horúcom pekle.

  • SlabéVýborné (+23 skóre, 29 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?