Publikované: 12.01.2015

Nebojte sa strašistrany

Nebohý známy mi prezradil, že ho v r. 1998-1999 oslovili (neviem kto) s tým, že si ho vytypovali ako mienkotvorného podnikateľa. Vraj idú formovať štruktúry novej strany, aby sa pridal. Sľubovali mu hory-doly, vplyv, moc, posty…, ak vstúpi, poplatí, zosieťuje. A on nevstúpil.

Ale pätnásťtisíc ďalších áno.  S motiváciou, že „ja chcem“. Starí i mladí. Ambiciózni chceli z daní občanov RÝCHLO bohatnúť a vyvádzať viac, hrať sa na businessmenov, zichrovať schémy, chceli Aston Martin aj  Don Perignon v ušmudlanej Bratislave (Prievidzi). Iní chceli menej, udržať si stabilné miesto, seminárovať, cestovať a nakúpiť, robiť hanbu, selektívne kobričkovať, fiľkovať, kolesíkovať, aj upratovačky vstúpili. Také posledné vzopätie posttotalitných papaláš farts. Socialisticky tliachať a kapitalisticky žiť z verejných rozpočtov. Z  obrazovky sa zavzdušňovať. Jednoducho smeráci štveráci pod heslom tretej cesty – prospechári slovenských krajov a dolín, spojme sa, kryme sa!

Môj iný známy tvrdí, že: „…ak by tu ľudia nad 65 rokov nemali volebné právo, Smer by nikdy nevyhral voľby a nebol vo vláde, celá politika by vyzerala úplne inak“. Má pravdu! Ich bizardnú voličskú základňu – dezorientované bašty naivných chorľavých dôchodcov a  ustráchaných servilných zamestnancov, nezamestnaných či baníkov  -  vedenie Smeru vždy pred voľbami naplaší a naženie k urnám.

Hoci sa členovia a  skoročlenovia Smeru-SD sa vytŕčajú po celom Slovensku, poslušne sklopia zrak, keď škodia mocnejší z ich stajne. Preto, aby ich neodstavili. Zbabelosť. Ešte aj malé dieťa má viac odvahy, prinajmenšom sa ozve a odíde, ak sa mu niečo zhnusí. Nech mi teda nik netvrdí, že sú aj slušní, dobrí smeráci, nie je to pravda. Sú tichší, prešpekulovaní „přizdisráči“ alebo arogantní a slizkí.

Celej tejto prospechárskej partii, vrátane jej nevkusného vedenia, ostanú zakrátko iba oči pre plač. Lebo môžu síce roky veľa drancovať z verejného a  kupovať médiá, ale skutočne terorizovať a umlčať čoraz viac odporcov a kritikov (napr. vraždiť a vyhladovať) v členskej krajine EÚ a NATO nemôžu, aj keď potrebujú. Zmeškali storočie. Iba ak … by prišla tá „vojna“, vtedy by sa to trocha stratilo… ale ona nepríde. Metla smerkleptokracie je veľmi drahá a  zle metie. Dávam im maximálne pár mesiacov…

P.S. Každý poctivý občan SR dokáže bez mihnutia oka podporiť párhodinový generálny štrajk, nominovať či zvoliť aspoň desať ľudí, ktorí by náš štát odzajtra spravovali lepšie a lacnejšie ako títo upíri.  Alternatívami Smeru sú odvaha, spolupráca a múdrosť nekorupčných politikov, čo dôkladne a rýchlo vyčistia vnútro a spravodlivosť.

  • SlabéVýborné (+6 skóre, 10 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?