Publikované: 27.11.2013

Nechápem…

… nechápem, prečo na VÚCke, obvodnom úrade, mestskom či obecnom má vždy a za každých okolností sedieť poslanec zo Smeru. Nechápem. Hľadám výraz na slovenskú demokraciu, cez ktorý pochopím nepísané pravidlo, že od Bruselu po Čiernu nad Tisou sedia tí, ktorí tam sedia a tí, ktorí si uzurpujú, že aj tie posledné, ale čelné kreslá patria im. IM, ktorým plebs uverí.

En krát sa dôslednejší v informovanosti dočítali o kauzách smerackých kandidátov, ktorí zastavali rôzne vysoké pozície v štátnej a verejnej správe, dozorných radách, správnych radách, školách. Presne ako to robil najpovolanejší národ, keď netečie, aspoň kvapká. Lenže im aj tečú v desaťnásobkoch v porovnaní s bežnými smrteľníkmi, aj kvapká vo veľkých kvapkách.

Tomu sa povie chamtivosť. Chamtivosť po peniazoch a uzurpovanie si moci. Na nej sa popálili mnohí a poslední nie sú výnimky. Iskričky tleli (ale nezhasli), kto mal silné pľúca ich rozdúchal a oheň horí.

Úlohou pre informovaných je do ohňa prikladať, lebo oheň dáva svetlo a cesta sa vinie za svetlom. A platí to ja na ceste od Bruselu po Čiernu nad Tisou.

 

 

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?