Publikované: 30.11.2020

Nedeľné zasadnutie Iránskeho parlamentu

Elitný iránsky fyzik sa v piatok viezol so svojou manželkou v sprievode kolóny obrnených automobilov. Smrteľne zranený bol guľometom z asi 150 metrov vzdialeného auta značky Nissan; po tomto útoku bolo auto odpálené.
              

Tu sa nachádza aj prehľad o predošlých atentátoch na iránskych jadrových vedcov a útokov na iránske jadrové zariadenia:
https://www.haaretz.com/middle-east-news/iran/.premium-top-iranian-nuke-scientist-was-killed-by-remote-controlled-machine-gun-report-says-1.9335540
https://www.haaretz.com/middle-east-news/iran/.premium-top-iranian-nuke-scientist-was-killed-by-remote-controlled-machine-gun-report-says-1.9335540
Izrael tieto incidenty spravidla nekomentuje. Aleo všetkom vie. Podľa agentúry Fars News získal Mossad Fakhrizadehovo meno zo zoznamu OSN, ako vedúceho výskumného centra jadrovej fyziky na iránskom ministerstve obrany.
Pre Izrael je Irán najvyššou bezpečnostnou hrozbou, ktorý sa svojimi úmyslami a rétorikou „o zničení“ Izraela vôbec netají…
Pre sionistické centrum je príznačná vysoká kvalita a efektívnosť jeho Mossadu, ktorý z jeho informácií umožňuje Izraelu konať preventívne a s chirurgickou presnosťou.
Nebyť tejto spravodajskej služby, Izrael by možno už neexistoval.
Bude zaujímavé sledovať postoje a reakcie USA po nástupe Bidena.
V nedeľu zasadol iránsky parlament
Na neverejnom zasadnutí sa zaoberal stratou ďalšieho elitného jadrového vedca, odmietol všetky medzinárodné tlaky na obmedzenie a kontrolu svojho jadrového programu a rozhodol o jeho úplnej a intenzívnej obnove.
Do vládneho programu iránsky parlament zaradil pomstu za teroristický útok.
https://www.farsnews.ir/en/news/13990909000540/Parliamen-Iran-Shld-End-Implemenain-f-Addiinal-Prcl-Decrease-Cperain
Vrchný generál Salami vyjadril sústrasť najvyššiemu vodcovi islamskej revolúcie ajatolláhovi Seyedovi Ali Chameneimu, rodine mučeníka Fakhrizadeha a iránskemu národu, za mučenícku smrť vedúceho Organizácie pre výskum a inovácie iránskeho ministerstva obrany Dr. Mohsena Fakhrizadeha, ktorý bol zavraždený organizovaným a vopred naplánovaným teroristickým útokom izraelského režimu.
Nenávisť stúpencov iránskeho režimu voči Izraelu a USA sa stupňuje. Irán očakáva zmenu postoja zo strany Bidena.
Mier na Blízkom východe zakladá päť destabilizačných prvkov: Izrael, Irán, USA, Turecko a islamský štát. Nevidím medzi nimi Rusko.
Zničenie Izraela by bolo vážnym úderom pre USA. Svet by sa ocitol v inom rozmere a pomeroch. Mierové politiky by vyzerali inak.
Benjamin Netanjahu v roku 2018 označil Fakhrizadeha za šéfa iránskeho jadrového programu:


Pamätajte na toto meno, Fakhrizadeh.“

Ostatný, zrejme nie posledný atentát, je určite dôvod na vojnu, ak sa uskutoční v iných kontextoch; Irán je ale príliš inteligentný na to, aby „zabral“ na túto návnadu.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?