Publikované: 21.05.2014

Neignorujme voľby do EÚ parlamentu!

Aj vy si kladiete otázku, že načo sa vlastne politici hrabú do Európskeho parlamentu? Veď tu u nás na Slovensku treba meniť veci k lepšiemu. Odpoveď je nasledovná. Dnes kedy je Slovensko členom Európskej únie podlieha mnohým nariadeniam a zákonom pochádzajúcich práve z Bruselu. Aj množstvo zákonov, ktoré schváli naša vláda je veľakrát predtým schválených v Bruseli. To znamená, že má celkom zmysel to, aby aj za naše Slovensko v Európskom parlamente sedeli ľudia, ktorí dokážu podporiť dobrý zákon, ale sa aj ozvať proti takému zákonu, ktorý by mohol byť škodný.

Ďalšia otázka, ktorú si určite kladiete, je asi to, že načo kandiduje toľko politických strán a kandidátov a vlastne koho voliť? Priznávam aj ja, že tak malá krajina a toľko kandidátov je naozaj na zamyslenie. Obzvlášť ak sa pozriete na kandidátku a uvidíte tam naozaj podivné mená a strany. Treba si však uvedomiť jednu vec. Niektorým kandidátom ide naozaj o dobro Slovenska a EÚ, niektorí to však berú ako príležitosť na zviditeľnenie sa, postup v kariére politika a určite sa nájdu aj takí, ktorým ide o finančné zabezpečenie. Za seba môžem povedať, že nie som spokojný ani s jedným poslancom, ktorý je aktuálne v Európskom parlamente zo Slovenska. Aj preto bude moja voľba mimo tohto štandardu, ktorý tam je a ktorý sa stal nie len šedým, ale dokonca takmer nečinným.

Veľa krát sa pri voľbe rozhodujem nie len rozumom, ale aj srdcom a pri týchto voľbách mi naznačuje, že najlepšia voľba, ktorú môžem spraviť je voliť Janku Žitňanskú z hnutia NOVA, ktoré je hneď prvé medzi všetkými stranami. Pôsobenie Janky Žitňanskej v slovenskej politike a parlamente či už to bolo za KDH, alebo neskôr za hnutie NOVA, mi bolo stále blízke. Má predpoklady byť veľmi dobrou európskou poslankyňou. Uvedomuje si to aj naša bývala premiérka Iveta Radičová, ktorá jej v týchto dňoch verejne vyjadrila podporu. Tu je odkaz na video: http://youtu.be/52Tms1ccUxw

Čiže aj vďaka nej ma to ťahá ku voľbe hnutia NOVA, ktoré v roku 2012 založil Daniel Lipšic práve s Jankou Žitňanskou. Na ich kandidátke si viem určite nájsť ďalšieho kandidáta, alebo kandidátku, ktorú chcem podporiť a viem, že sa za nich nebudeme  červenať. Trochu mám ale dilemu, pretože žijem v Košiciach a je vhodné voliť aj kandidátov zo svojho regiónu, čo sú odborníci Štefan Baláž a Kornélia Fabišíková. Rozhodnem sa zrejme v deň volieb.

Mimochodom neodporúčam voliť strany, ktoré sa jednak ako huby po daždi objavili práve pred voľbami a tiež ktoré majú na kandidátke kopec mladých ľudí a škeria sa na billboardoch a pomaly si vôbec ani len nepamätajú revolúciu z roku 1989. Tvária sa, že chcú urobiť dieru do sveta. No neurobia ju! Európa totiž potrebuje v týchto časoch aj skúsenosť.

Každopádne netreba tieto voľby ignorovať, ale nájsť si čas a prísť zahlasovať. Aby sme v Európe mali silný hlas. Vyzerá to tak, že aj na základe posledných udalostí má veľký význam byť členom EÚ.

Poďme voliť!

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?