Publikované: 31.12.2021

Nejasné ale sľubné a nádejné výsledky rozhovoru Putin-Biden

Telefonický rozhovor medzi prezidentmi Spojených štátov a Ruska  trval 50 minút. Putinov poradca Ušakov: „V zásade sme spokojní s kontaktom, rozhovor bol úprimný, vecný a konkrétny. Môžem povedať, že vo všeobecnosti bolo jeho smerovanie aj dosť konštruktívne,” povedal novinárom.


Ušakov poznamenal, že Spojené štáty „prejavili túžbu pochopiť logiku a podstatu ruských obáv“, ktoré boli uvedené v dvoch dokumentoch prenesených z Moskvy do Washingtonu. Ešte aby túto túžbu prejavil Kyjev vo veciach jasných Minských dohôd a Normandského formátu.

Komentár editora: Putin je vo svojom postoji dostatočne pevný a asertívny, lebo inú možnosť mu USA a NATO nedávajú, aby si Biden uvedomil, že jeho a aktivizmus USA a NATO sú vojenské akty proti Rusku, pričom rozmiestnenie a pohyb jeho vojsk sa deje na území RF ako akt nevyhnutnej nutnej obrany a krajnej núdze (medzinárodné právo).
Nie všetky pobaltské krajiny (Moldavsko) majú záujem o vstup do NATO. Tichanovská, tiež nechce viesť Bielorusko explicitne na Západ ani do NATO, chce len samostatnosť Bieloruska. Od Západu očakáva pomoc proti autokratovi Lukašenkovi bez toho, aby za pomoc “zaplatilo“ vstupom do EÚ a euro atlantických vojenských štruktúr.
Podobný postoj má vo vzťahu spojenectva s Ruskom. Bývalé sovietske Pobaltie vidí, vníma a reflektuje problémy EÚ a NATO a zväčša chce sa správať slobodne a samostatne. A je tu aj idea Trojmoria, do ktorej je zapojené Poľsko aj Maďarsko; môže zohrať rolu od Ruska a NATO samostatného severojužného pásu…
Bolo by to získanie “slobody“ za cenu straty slobody. Napokon rozširovanie NATO nie je „verbovačka“ ale dobrovoľný akt. Akákoľvek strata suverenity slobody po 89-tom roku aj v Československu bol dobrovoľný zisk aj strata slobody a sloboda od ZSSR bola vymenená neslobodou v EÚ a NATO. Nie je sloboda ako sloboda.
Správanie USA spôsobilo, že Rusko a Čína sa stávajú spojencami. Rusko prechádza preformátovaním, USA nie (ich fatálna chyba). Budúca podoba Ruskej federácie nebude totožná so ZSSR.
Výsledkom rokovaní 10. a 12. januára Ruska s USA a NATO dá sa očakávať zmiernenie napätia medzi obomi stranami, ako vždy. Ak chcú byť USA mierotvorcami, hladinu adrenalínu musia znížiť na ich strane a opustiť svoj projekt Ukrajiny ako nástupišťa konečného riešenia existencie Ruska, inak ten istý rozsudok podpisujú nad sebou.
Stanovisko Bidena určuje deep state USA. Postoj a kroky Putina nemajú temné pozadie.

Biden v rozhovore s Putinom spomenul možné “sankcie veľkého rozsahu”, ruský prezident v reakcii na to povedal, že by to bola veľká chyba, ktorá by mohla viesť k úplnému prerušeniu vzťahov, povedal Ušakov.
Putin tiež povedal Bidenovi, že Rusko by sa v otázkach bezpečnosti správalo tak, ako by sa správali Spojené štáty: “Náš prezident zdôraznil, že v tejto pomerne ťažkej situácii sa budeme správať tak, ako by sa zachovali Spojené štáty, keby boli útočné zbrane rozmiestnené v blízkosti amerických hraníc, povedal Ušakov.

Rokovania o bezpečnostných zárukách budú prebiehať v troch smeroch: v Ženeve (Rusko-USA), Viedni ( OBSE) a Bruseli (NATO).
Zoznam zdrojov neuvádzam, ide o zahraničné ruské a americké médiá, ktoré sa pozične výrazne nelíšia…
Ukážka práce DenníkaN: https://dennikn.sk/minuta/2665377/ (Naše a české médiá v noci a nad ránom „stihli“ informovať len o zaradení Pussy Riot na zoznam zahraničných agentov… má snáď ktosi čosi proti? Vieme pôvod označenia „zahraničný agent“? Tu je: USA zákon FARA. Má ktosi čosi proti? Denníky N a SME sú hlavní mediálni “zahraniční agenti”.)

Mimochodom, vstup Ukrajiny do NATO povedie k tomu, že Poľsko stratí štatút “hlavnej opory Západu” vo východnej Európe a zrejme aj preto USA posilňujú svoju vojenskú prítomnosť na Slovensku za pomoci radodajného ministra obrany a nebezpečného hlupáka Jaroslava Naďa v tandeme s rovnakým podpindosom USA Korčokom. Prezidentka je riadená americkou ambasádou a falošnými liberálnymi neomarxistami.

Volili ste falošné liberálne SaS a bezhodnotové eklektické OĽaNO. Pokračujete Progresívnym Slovenskom. Nemáte preskúmaný liberálny variant Pellegriniho sociálnej demokracie. Kde máte toho Harabina? Neschopný zjednotenia, lebo LEN-ON bojuje proti všetkým. Znova chcete zmenu.

Ak budete oslavovať Silvestra, lebo očakávate lepší a šťastlivejší nový rok, pamätajte: Lepšie už dávno bolo. Všetko zbabrali “demokrati”. Takzvaná demokratická väčšina na to príde, ak už bude neskoro. Ale už je.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?