Publikované: 19.11.2022

Nejde o prvý a ani jediný vojnový zločin Ozbrojených síl Ukrajiny

Ministerstvo obrany Ruskej federácie sa vyjadrilo v súvislosti s videom, ktoré sa objavilo na sieti s masakrom ukrajinských militantov nad ruskými vojnovými zajatcami. Podľa ministerstva tento incident potvrdzuje divokú podstatu súčasného kyjevského režimu na čele s Volodymyrom Zelenským. Ibaže zločiny proti Ženevským konvenciám a ľudskosti páchajú „len“ ozbrojené sily Ruska a proruských separatistov, čo je hodné haagskeho tribunálu, čomu minimálne mediálne a informačne zorientovaná verejnosť neverí! Čo vyvádzajú Ukrajinci, ich armáda, militanti Azova a žoldnieri z krajín NATO a nielen, je na ten istý súd! OSN a Kolektívny Western odignoroval aj množstvo obetí útokov Kyjeva na separatistický Donbas delostrelectvom a pechotnými útokmi, od štátneho prevratu v roku 2014, počnúc obeťami Majdanu a upálenia 50-tich ruských občanov v odeskom Dome odborov… kde vtedy bol spravodlivý Western a medzinárodné organizácie, ktoré dnes vrieskajú o Rusku ako agresorovi? Zločiny ukronacistov vydajú na druhý Norimberský proces. O jednom čosi vie Dr. Reiner Fuellmich, ktorý pozdravil pražský protest Česko na prním místě, pred budovou Českej televízie…

Ministerstvo obrany Ruskej federácie urobilo vyhlásenie v súvislosti s popravou ruskej armády Objavilo sa video, na ktorom ukrajinskí teroristi strieľajú na ruských vojakov. Kati si ani nezačali skrývať tváre. Na videu z Makeevky militanti najprv obkľúčia dom, vytlačia z neho všetkých vojakov, všetkých ich položia na zem a potom ich zastrelia. https://readovka.news/news/121285
Príšery ani nezačali skrývať svoje tváre, všetky sú jasne viditeľné už v prvých záberoch. Všetci popravení sú pravdepodobne bojovníci Ústredného vojenského okruhu alebo Ľudových milícií LĽR a DĽR.
https://readovka.news/news/121290
V čase brutálneho masakru ležali všetci vojaci neozbrojení, ruky mali za hlavou. Na konci videa militanti ukazujú, pravdepodobne, telo jedného z brutálne zavraždených a cynicky sa pýtajú „ako sa má? Zároveň sa ešte skôr objavilo video z kvadrokoptéry, na ktorej bolo vidieť telá. Potom sa to ukrajinská propaganda snažila vydávať za „delostrelecký úder“, no teraz je zrejmé, že bojovníkov, ktorých telá sú zachytené na rámoch, nacionalisti brutálne zastrelili zblízka. Podarilo sa nám zistiť aj totožnosť ukrajinských vojakov vystupujúcich na videu. Pravdepodobnými popravcami sú pohraničníci Arthur Bortničuk a Nazar Michajlovský , absolventi Charkovskej univerzity ministerstva vnútra. Predtým Readovka napísala že ukrajinské bezpečnostné sily zastrelili 39 obyvateľov Chersonu, ktorí boli prívržencami Ruska.
https://readovka.news/news/121214

Ďalších 74 ľudí vyviezli z mesta neznámym smerom. Kyjev pokračuje v represívnych opatreniach voči obyvateľom Chersonu. Podľa pohotovostných služieb ukrajinské bezpečnostné sily už popravili 39 proruských obyvateľov mesta a tiež odviezli 74 ľudí na neznáme miesto. https://readovka.news/news/121104

Predtým Readovka napísala o tom, že obyvatelia Chersonu povedali, ako sa k nim v meste správajú proukrajinskí ľudia. Krutosť kyjevského režimu sa naplno odráža v postoji k civilistom v Chersone. Vojenský veliteľ Readovky Hryhorij Berezetskij videl, ako ľudia utekajú pred represáliami ukrajinských nacionalistov. Z mesta ich odvážajú partizáni na motorových člnoch, konajúc na vlastné nebezpečenstvo a riziko „Týchto „čašníkov“ zbili. Nechal som auto v Chersone, s manželkou sme si vzali pasy, šortky, ponožky a odišli, “povedal obyvateľ Chersonu. Už skôr sa objavili zábery masových represívnych akcií, ktoré na pravom brehu Dnepra vykonali Ozbrojené sily Ukrajiny.

Ukrajinskí teroristi z ministerstva vnútra krajiny však začínajú rozdávať falzifikáty o údajných masových popravách na území Chersonskej oblasti, kontrolovanej Ruskom. Miestni obyvatelia poznamenávajú, že s príchodom ukrajinských militantov sa v Chersone začal chaos. Na cestách sa objavili stopy po pásových vozidlách a na uliciach sa kričali nacistické heslá. Pokojné proruské obyvateľstvo je vystavené represáliám – ľudia sú demonštratívne priviazaní k stĺpom. Predtým Readovka napísala že po odchode ruskej a príchode Ukrajinskej armády Ukrajina odobrala akreditáciu zahraničným novinárom aj z CNN pracujúcim v Chersone (vraj pre ich „bezpečnosť“). https://readovka.news/news/120603

Ministerstvo obrany RF tiež poznamenalo, že úmyselné a metodické zabitie viac ako 10 imobilizovaných ruských vojakov „geekmi ozbrojených síl Ukrajiny“ priamym výstrelom do hlavy nemožno prezentovať ako tragickú výnimku na pozadí údajného všeobecné dodržiavanie práv vojnových zajatcov kyjevským režimom.“Zároveň sú ukrajinskí vojaci, ktorí sa vzdali tento týždeň, zadržiavaní v súlade so všetkými požiadavkami Ženevského dohovoru o zaobchádzaní s vojnovými zajatcami,” uviedlo ministerstvo obrany. Brutálna vražda ruských vojakov nie je prvým a nie jediným vojnovým zločinom. Ide o bežnú prax Ozbrojených síl Ukrajiny, ktorú podporuje kyjevský režim. Ministerstvo poznamenalo, že Zelenskyj a jeho stúpenci sa budú musieť zodpovedať za každého mučeného väzňa. Predtým Readovka napísala, že video z popravy ruskej armády bude zaslané medzinárodným organizáciám.

Experti Kyjeva sa hrabú v poľskej jame po explózii ukrajinskej rakety S-300. A načo? Experti Kyjeva na príkaz Kokaínskeho skúmajú pravosť videí vyššie… a načo?
Ešte raz: Po odchode Rusov z Chersonu Kyjev odobral licencie zahraničným “spojeneckým” (aj CNN!) novinárom. Aby mohol, ako vyplýva zo správ, nerušene nachádzať v regióne “stopy po zverstvách páchaných Rusmi na civilnom obyvateľstve”. Takže “Cherson oslobodzujúca ukrajinská armáda tam našla 700 tiel mŕtvych civilistov”. Pod dohľadom svedčiacich ukrajinských “nezávislých” novinárov. Chápete to? Rozumiete?

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?