Publikované: 22.09.2020

Nemecko nie je oprávnené pre stíhanie vo veci Navalný

Zdravie momentálne najvýznamnejšieho pacienta a hrdinu ruskej opozície v nemeckej nemocnici Alexeja Anatoljewitscha Navalneho sa zo dňa na deň zlepšuje. Konštatujú to lekári aj sám pacient…
Významne k tomu prispela aj skutočnosť, že mu v pohotovostnej nemocnici číslo 1 v Omsku bezodkladne podali účinnú látku atropín. A predovšetkým to, že piloti lietadla, v ktorom sa otrávený Navaľnyj zvíjal a kričal a priam „vypadol“ z toalety, sa rozhodli okamžite núdzovo pristáť.
Nemecko ale nemôže začať vlastné trestné vyšetrovanie vo veci Navaľného.
Na rozdiel od situácie so Skripaľovcami, ktorí boli otrávení vo Veľkej Británii, k údajnému zločinu proti Alexejovi Navaľnému nedošlo na území Nemecka.
Nemecko nie je oprávnená právnická osoba:
https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/9515341
https://www.sueddeutsche.de/politik/nawalny-zustand-deutschland-justiz-1.5039458
Nemecká vláda sa hneď od začiatku snažila získať dôkazy o tom, že Navaľnyj sa stal obeťou trestného činu. Nemalo by byť pochýb o tom, že „išlo o pokus o atentát a verejnú popravu“.
Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov hovorí o „hystérii“ a úplne nepodložených obvineniach.
Šéf zahraničnej spravodajskej služby RF SWR uviedol: “Pred odletom do Berlína v jeho organizme neboli žiadne známky toxínov.” Na nemeckej strane je „veľa otázok“.
Na jednotke intenzívnej starostlivosti berlínskej Charite sa ukázalo toto: Jeden po druhom sa zjavili Švédi a Francúzi a lekári pod ich dohľadom odobrali vzorky krvi z Navaľného. Celé sa to po tretíkrát zopakovalo pre expertov z Organizácie pre zákaz chemických zbraní OPCW, ktorí tiež cestovali v ten istý víkend. Aj oni odišli z Berlína tak, že nemecká spolková vláda im poskytla vrtuľník, aby sa nemuseli vracať do Haagu autom.
Kancelárka Angela Merkelová zverejnila diagnózu Navalného a spolková vláda hneď vyzvala generálneho prokurátora v Karlsruhe aby konal. Právnici boli požiadaní, aby objasnili, či a kto v Nemecku by mohol proti páchateľom dokonca viesť vyšetrovanie.
Odpovede:
1. Navalný bol „otrávený“ v Rusku;
2. Nejde o vojnový zločin (tribunál v Haagu nepripadá do úvahy).
Politik CDU pre zahraničie dostal „nápad“: Politické vyšetrovanie OSN.
Poznámka: OSN je už beztak zideologizovaná a spolitizovaná…
Nemecko výzvy Ruska na spoluprácu odmieta. Nemieni vraj ani „rozdávať vzorky“.
Tie si rozobralo Francúzsko, Švédsko, OPCW a tak ďalej…
Navalný pózuje s manželkou. V ruke zasa drží dáku šálku:

Jeho súčasný výzor a vzhľad nemá nič spoločné so stavom po incidente.
Želám mu čo najskoršie úplné uzdravenie. A nech je aspoň trochu veselo…
Hlúposť Westernu je umienená, priehľadná a tým aj zábavná…

Rusko a Putin nemajú záujem na smrti Navalného. Nestojí im za to. Má ho viacero iných subjektov zvnútra aj zvonka Ruska:
Točia sa okolo USA a ostatných odporcov Nordstream 2, s úmyslom prehĺbenia rozkolu partnerských vzťahov Ruska a Nemecka, a ruských oligarchov, ktorí čítali Navalného politický program so zameraním na boj proti korupcii vo vzťahu oligarchia a vláda, oligarcha a gubernátori (niektorí by si tiež radi uctili Navalného pohreb).
Toto si ale stráži Putin a jednotné dikciou novej Ústavy RF zo 4. 7. 2020, ktorú v riadnom a platnom všeruskom referende schválili občania Ruská federácie, ktoré sú postupne uvádzané do života…
Navalný nemá taký politický výtlak ako píšu najmä „naše“ a médiá Westernu.
Niečo podobné sa môže stať líderke bieloruskej opozície Tichanovskej…
Neodporúčam. Stane sa národnou hrdinkou a mučeníčkou.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notoricky obcan

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?