Publikované: 03.04.2014

Nenažranci! Chcú ukradnúť aj Rainerovu chatu!

Smeráci a ich prisluhovači na vysokých pozíciách si zmysleli, že chcú Rainerovu chatu…Čo tam po tom, že 67- ročný Peter Petras sa o ňu stará od roku 1996…keď ju za tie roky zveľadil, doslova postavil na nohy, príde správca a vyhlási si výberové konanie na nového nájomcu…Kto dá viac? No…určite sa niekto taký nájde, určite sa už nejaký boháč, ktorý nakradol, teší na to, ako bude všetkým tupým kamarátom ukazovať fotky chaty, ktorú si z ješitnosti prenajme…veď treba ukázať, že na to má…to sme už naozaj tak sprostí a nenažraní? Žiadne ľudské hodnoty už v tomto štáte neexistujú?

Peter Petras dal chate dušu, dal jej svoj život a Rainerka je zase jeho život. Podporme spoločne tohto človeka, aby o chatu neprišiel…nezaslúži si byť od nej odlúčený…na internete koluje mail…všetkým ho dávam do pozornosti. Ak chcete, skopírujte si nasledujúci text a pošlite ho ďalej. Je potrebné vytvoriť tlak na kompetentných…nebuďme ľahostajní k osudom druhých…v prezidentských voľbách sme sa dokázali spojiť, urobme to aj teraz…pán Petras nemá možnosti na to, aby sám bojoval proti všetkým…ale my máme, tak mu pomôžme!

Text mailu:

Podporte aj Vy „morálne” záchranu Rainerovej chaty .

Zachovanie jej aktuálneho prevádzkovateľa p. Petrasa.
Chcú ju dať niekomu inému, tomu, kto da väčší prenájom.
On a jeho rodina tam nechali celý život.
Ach, zas tie poondiate peniaze …..
Tatry by mali byť o prírode a nie o peniazoch….

A ak Vám táto téma nie je ľahostajná, prepošlite prosím túto správu ďalej.“

 

Verím, že nebudete voči tomuto pánovi ľahostajní…a pomôžete vytvoriť ten správny tlak na tých, ktorí budú rozhodovať doslova o jeho osude…Ďakujem!

 

 

 • SlabéVýborné (+50 skóre, 56 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

3 Komentárov

Komentárov 1 - 3 z 3Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Čosi tu nesedí. V nadpise sa píše, že chatu chcú ukradnúť a v článku že prenajať. Tak čo teda chcú? Pretože to nie je to isté – keď niečo mám a ukradnú mi to, tak to už nemám, ale keď niečo mám a požičiam to niekomu, stále je to moje. A keď je to moje, môžem sa rozhodnúť, že to požičiam niekomu inému. A kde je napísané, že nový nájomca nebude lepší ako terajší? Možno chatu zveľadí ešte viac a takisto jej dá svoj život a keď ju o 20 rokov budú chcieť opäť prenajať niekomu inému, nejaká vulgárna blogerka bude vypisovať, že x-ročný chatár XY sa o chatu stará od roku 2014 a teraz ju chcú prenajať ješitnému boháčovi, ktorý nakradol a má tupých kamarátov… Ty si teda predsudkami riadne zasiahnutá, aj Hitler by mal radosť, ako pekne a ľahko dokážeš ľudí roztriediť na zlodejov a nezlodejov, na inteligentov a tupcov… Len či si sa tým článkom sama nezaradila tam, kde si sa nechcela ocitnúť…

  1. Magda Želeňáková

   …v prvom rade Vám prajem dobrý deň….aby sme mali jasno v istých veciach…nie vždy všetko sa musí napísať doslovne…ľudia by mali vedieť čítať aj medzi riadkami…najskôr ju zrejme prenajmú a následne asi aj predajú…ale namala som potrebu riešiť všetky možné scenáre…a pokiaľ ide o predsudky, žiadne nemám…navyše všetkých tých ľudí poznám osobne veľmi dobre a viem, čoho sú schopní…navyše za zlodejov považujem synčekov bývalých ŠTB-ákov, ktorí sa radi hrajú na veľkých finančníkov…seriózni podnikatelia nedostávajú na podnose štátne zákazky…viem o čom hovorím, ale nemám najmenší dôvod to s Vami riešiť…

  2. John Mnemonik

   Z Tvojho komentu mám dojem, akoby si nebýval na Slovensku…

 2. SmartA je vidno že si nevieš o čom je reč tak ti dám zopár faktov 1. Rainerová chata je v Tatrách a je historickým majetkom štátu = nepredajná 2.Najstaršia chata vo Vysokých Tatrách. Bola postavená v roku 1863 Jánom Jurajom Rainerom. Po postavení chaty Kamzík v roku 1884 zanikla(chátrala) 3. Peter Petras opravil tuto chatu aj okolie do dnešnej podoby. 4. Na vlastnom chrbte do chaty vyniesol všetko potrebné na opravu a teraz, keď stačí chatu iba udržiavať, na vlastnom chrbte vynesie každú jednu vec čo sa tam da kúpiť. Ako inak by sa do dalo nazvať ak nie krádež? Keď je už všetko hotové príde nejaký boháč, ktorý tam ani nebude pracovať, iba zamestná niekoho, komu sa za ten plat neoplatí každý deň kráčať pol hodiny do kopca s 20kg tovaru aj to po tom čo si zaplatí lanovku na Hrebienok.

 3. fanty

  rainerova chata je majetkom statu. z toho vyplyva, ze je nepredajna? pokial viem, stat moze majetok, ktory spravuje, bezodplatne previest na prislusny obecny urad a ten ju kludne moze aj predat. neskumam majetkove zalezitosti okolo tohto problemu. citam, ale, ze stat chce chatu prenajat. doposial nebola prenajata? ked nie, znamena to nejaku financnu zataz pre stat, tak si chce pomoct tymto sposobom. a co sa tyka toho uja, ja neviem, ci nemal kde byvat, tak tam byva a za tie roky si zveladil pribytok. lenze pribytok je stale pod kuratelou statu, nie je to majetok toho uja. darmo, ze sa tam nadrel ako kon. robil to preto, lebo on sa tak rozhodol. ma rad prirodu, pracou sa drzi vo forme, atd… niekedy su veci, ktore robime zadara, pretoze vieme, ze nam ich nikdy nik nezaplati. a aby som nevyznel ako bezcitny krutas, plne chapem ludsky rozmer, ale zijeme v kapitalizme, drahe deticky. viete s kolkymi ludmi je kazdodenne v tomto state danskom vybabrane, ze im nikto nic nezaplati? a co sa tyka potomkov nejakych komunistov a estebakov – kto iny by sa mal mat dobre, ako ludia, ktori v 89-tom boli pripraveni na prevrat? nakoniec jedneho z takychto ludi sme si prednedavnom zvolili za hlavu statu.

  1. John Mnemonik

   Len pár otázočiek na Teba: Ako vieš, že nemal kde ten pán bývať? Prečo sa nemôže občan tohoto štátu dostať žiadnou právnou cestou k svojmu pozemku, nakoľko si na ňom postavili chajdu neprispôsobiví a tento pozemok zdevastovali a znehodnotili? Prečo štát nerieši takéto prípady? Pýtam sa to na porovnanie s tým, čo si uviedol. Ten pán v Tatrách ako píšeš zveľadil “príbytok”, ktorý je v kuratele štátu (tzn. neznehodnotil ho ako neprispôsoviví). To, že žijeme v kapitalizme (podľa mňa to kapitalizmus nie je) ešte neznamená, že zákony musí dodržiavať len určitá skupina ľudí. Súhlasím, že s ľuďmi je každodenne v tomto štáte vybabrané, ale vo väčšine prípadov s ľuďmi babre štát cez (nastrčených) nekompetentných úradníkov (od ministerstiev až po najnižšie funkcie). Úradník vždy rozhodne tak, ako mu to niekto (kto má vplyv na jeho prepustenie) nakáže a ver že je schopný porušiť hromadu zákonov, nariadení či všelijakých usmernení.

Komentárov 1 - 3 z 3Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?