Publikované: 04.09.2013

Neverte všetkému, čo čítate

V poslednom čase ma fascinuje intenzívna kampaň proti strane NOVA. Podobný nápor investigatívy nezažila ešte ani jedna strana. Informácie, ktoré tzv. blogeri vyťahujú sú neuveriteľne podrobné, zasvätené a prepojenia nadobúdajú rozmer celosvetového sprisahania. Dozvedáme sa podrobné dátumy, čísla, zmluvy, ktoré za bežných okolností nemáte ako nájsť a dohľadať. Na sto honov za tým smrdí rozpracovanie tajnými službami.

Z praktického hľadiska je to strana, ktorá mala v poslednom prieskume agentúry Median pod tri percentá a proste nemôže predstavovať reálne ohrozenie. Čo je však nebezpečné je trend, ktorý na slovenskej politickej scéne sledujeme už niekoľko volebných období. Nová strana je schopná zaujať a osloviť veľmi významný počet voličov až do 10% volebných preferencií. Naviac myšlienka, ktorú NOVA presadzuje – t.j. integrácia naprieč opozíciou sa javí v dlhodobom hľadisku ako nebezpečná nielen pre Smer, ale aj pre ostatné Gorilie strany. Keďže projekt NOVA je nebezpečný, zrejme preto je podľa niekoho čas zahájiť agresívnu kampaň na zmanipulovanie verejnej mienky v dostatočnom predstihu pred voľbami.

Napriek odlišnému politickému postoju nepovažujem stranu NOVA a ľudí v nej za niekoho, kto má prepojenie na kauzy popisované v často uvádzaných uniknutých materiáloch. Vo vedení strany sú ľudia, ktorým môžem podať ruku a nemusím si ju bežať hneď dezinfikovať. Mnoho ľudí v nej poznám osobne a považujem ich za čestných a statočných občanov Slovenska. So stranou NOVA si viem predstaviť spoluprácu v politickej oblasti.

Nova má smolu, že to úplne nová strana nie je. Sú to ľudia, ktorí maju za sebou nejakú históriu vo verejnom živote a počas brodenia sa bahnom politickej scény vždy nájdete nejakú “podozrivú” súvislosť. Ale neexistuje reálny dôkaz, že ľudia z Novy kradnú, korumpujú, všetko je to len v oblasti mýtov a dohadov. Nakoniec, keď sa prevalila aféra z Horných Plachtiniec, vedenie strany urobilo rýchlu nápravu. Ak budú podobne postupovať aj naďalej pri možných kauzách v budúcnosti, neobávam sa o kredibilitu tejto strany.

Aj preto upozorňujem na opatrný prístup a hlavne sa skúste spýtať sami seba. Keby rovnaké rozpracovanie mala za sebou nejaká Gorilia strana ako je SDKÚ, Smer, KDH alebo Most/SMK prežilo by z ich dôveryhodnosti niečo? Osobne si myslím, že s najväčšou pravdepodobnosťou by z ich kreditu neostal ani kameň na kameni.

Na záver by som rád uviedol citát z článku Toma Nicholsona :

- Tak potom, aký ma zmysel naša tajná služba?
- Žiadny. Primárnu funkciu, ktorú by mala tajná služba plniť – chrániť nejaký štátny záujem – u nás nerobí, lebo taký záujem nie je, preto nie je čo chrániť. U nás má tajná služba iba sekundárnu úlohu, už som to naznačil – SIS funguje ako informačný zdroj, aby politici zistili, čo sa vie o ich biznise v určitých kruhoch.

 

  • SlabéVýborné (+17 skóre, 21 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

2 Komentárov

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. o to mako su manipulovane media a ako nam ponukaju skutocnosti tak svedci aj relacia o 20 h na jojke kde pustili cast zaznamu STBackeho postupu ochranky prezedenta a nezakonneho bezdovodneho teroristickeho jednania mafianskej policie ktora zneuzila svoju pravomoc kde upravili zaznam aby to ukazalo postup tychto estebackych institucii  tak ako potrebovala vladna mafia a nie podla pravdyu pozrite sa sem a tu najdete cely zaznam a  pozrite si co vam tato vladna masineria ponuka ako pravdu !!! http://www.youtube.com/watch?v=Janhf4as-W4 tak pozrite si a posudte ako su manipulovane media sluziace vladnej mafianske zlocineckej masinerii  !!!

  2. http://www.youtube.com/watch?v=Janhf4as-W4

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?