Publikované: 24.08.2020

Než príde vyhlásenie lekárov Navaľného

Už 20 rokov je politicky aktívny ako bloger a v súčasnosti významný opozičný politik proti Putinovi a jeho Jednotnému Rusku. Upozorňuje predovšetkým na odhalenie zločineckých a kleptokratických machinácií elity. Vo filmoch na internete ukazuje, ako zbohatla.

https://www.tagesspiegel.de/politik/war-es-das-sushi-der-tee-oder-doch-gift-was-ueber-nawalnys-geheimnisvolle-sibirien-reise-bekannt-ist/26120556.html
Naopak, najmä jeho boj proti korupcii sa stretol so širokým súhlasom. Dokonca aj liberálni Rusi sú už pripravení ignorovať v minulosti kontroverzné xenofóbne a nacionalistické poznámky Alexeja Navalného.
Záujem na odstránení a smrti Navaľného má zjavne viacero subjektov, a je málo pravdepodobné, že Kremeľ má záujem… (nehodí sa, Putin nechce problémy, aj aby Serej Lavrov nemusel odmietať a popierať).
Naopak, sústavným dohľadom aj po dobu Navalného cesty, bolo chránené aj bezpečie Putinovho oponenta, ako „oko v hlave“. Zrejme to „nevyšlo“. Ak šlo o použitie bojovej látky, ktorá vyvolala akútnu hypoglykémiu a kómu podobnú cukrovke, a ktorá, ako píše Aeronet, je nezistiteľná, tak viz major…
Látku vyvinuli v USA v 80-tych rokoch a Navaľný mohol ňou byť intoxikovaný americkou CIA, dovod: útok na Putina „bočným“ (zadným) vchodom pre účel potvrdenia jeho praktík ako bývalého významného dôstojníka KGB ZSSR vo východnom Nemecku…
Naopak, aj pokryteckému Západu, údajná otrava vyhovuje, a to v rámci reťazca jej podobných predošlých akcií a to “údajne” v réžii FSB a Kremľa (Litvinenko, Nemcov, Skripaľ, ako aj člen skupiny Pussy Riott).
Kremeľ spojitosť ako vždy aj v tomto prípade odmieta.
S rastúcou popularitou a autoritou opozičného politika, na jeho osobu pribúdajú osobné, od zastrašovania, nenávisti, aj fyzické útoky.
Navalný je jedným z mála skutočných opozičných aktivistov národného významu. Vo voľbách do Moskvy v roku 2013 dostal 27 percent, hoci ho štátne médiá ignorovali a úrady mu bránili vo volebnej kampani.

Vo voľbách 2018 bola úradmi Navalnému odopretá kandidatúra. Od volebnej kampane však v krajine Navaľný udržiava sieť podporovateľov a kancelárií kampaní, a stal sa „inštitúciou“. Táto štruktúra, jeho politický profil a schopnosť mobilizovať desiatky tisíc fanúšikov sú pripravení, a ak Navaľný umrie, aj na rozsiahle protesty…
Tisíce ľudí sledujú už bežiace výzvy na demonštrácie súčasne a z Navaľného robia vážneho oponenta Kremľa:
„Je to jediný opozičný politik, ktorý sa vie reálne a vecne postaviť proti Putinovmu režimu,“ uviedol Manfred Sapper, šéfredaktor časopisu „Osteuropa“ na Deutschlandfunk.
Putin v opore o „jeho“ novú Ústavu RF musí urýchlene konať a predkladať odpočet práce ruskému ľudu, najmä v opatreniach proti korupcii a oligarchokracii, lebo, ak Navaľný prežije a vráti sa do politiky, bude mať Putin už pokračujúci problém… (Putin zverejnil svoje a majetkové pomery jeho rodiny.)
Poznatky naznačujú, že Putin „rieši“ niektorých neposlušných gubernátorov a prostredie oligarchie. To je však len odhad. Pozorovatelia ako britský historik a ruský expert Mark Galeotti poukazujú na to, že aj keď veľa ľudí rýchlo obviňuje Kremeľ alebo prezidenta Putina za útoky na odporcov režimu, nemusí to tak byť.
Ešte raz, na odstránení Navalného má záujem viacero subjektov doma aj v zahraničí
Môže to byť ktokoľvek zvnútra Ruska a vonkajšieho rusofóbneho sveta, včítane deep state USA, pre účel, ktorým je prehĺbenie priepasti medzi Ruskom a Západom. A ak nie inak, aby bola živá táto „agenda“. Treba ju teda nanovo  „revitalizovať“.
Celý mierumilovný svet s napätím očakáva vyhlásenie nemeckých lekárov o stave a prognóze Alexeja Navalného…

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?