Publikované: 18.05.2022

Než sa EÚ stihne odstrihnúť od ruských energií, Rusko odstriháva Európu

Vladimír Putin sa uškrnul a vyhlásil, že Európa pácha ekonomickú samovraždu, ktorú nechá zaplatiť vlastnému obyvateľstvu! Od júna skončia dodávky plynu z Ruska pre Slovensko a Poľsko, pretože Gazprom si už nerezervoval na jún žiadne prenosové kapacity v rúrkach pre Jamal, ani pre slovenské plynovody. Budú podniky zastavovať výrobu?

Putin mal telemost so svojimi ekonomickými ministrami a v prejave vyhlásil, že Európa pácha ekonomickú samovraždu, keď odmieta ruský plyn a ropu. Sankcie uvalené na Rusko sa prejavujú tým, že Rusko v skutočnosti má vyššie zisky za predaje ropy a plynu ako kedykoľvek pred sankciami. Toto iba ukazuje, kto skutočne bude platiť za tieto sankcie a proti komu sú namierené. Proti rodinám a domácnostiam v EÚ. Proti nim sú tieto sankcie v skutočnosti namierené (1,2). Pridávam Putinovo stretnutie s činovníkmi ropného priemyslu (3).

Dnes viac odkazov než mojich slov (všetko čo kde napíšem alebo poviem, rád dokladám zdrojmi): Robert Fico vie, o čo ide a americké sankcie proti Rusku, lebo to sú sankcie USA, cez im podriadenú EÚ, by preto okamžite vetoval: „Dajte mi dva týždne!“ Tým vyhlásil vojnu Američanom! Pôjdu po ňom (4,5,6)? Celkom určite. Už idú… alebo bude mať “nehodu”? 

Za použitím vulgarizmov, spravidla býva exaltovaná emócia a verbálna neschopnosť pomenovať veci a ľudí slušne a ich pravými menami:  Vladimír Soták, Klub 500 od 57. minúty (7). Nastal čas, aby sme veciam a ľuďom dávali ich pravé mená…

Koaličné „anti inflačné“ debaty Debaty na osi Matovič, Sulík, pripomínajú brainstorming a kvíz kto čo vie. Nevedia nič. Vôbec nič.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?