Publikované: 13.11.2014

Nezávislé médiá a nezávislé neziskovky

„Nezávislé médiá nemôžu byť financované zo zahraničných zdrojov, rovnako neziskové organizácie.“
Správne. Tak to má byť, ale nie „jetotak“.
http://www.jetotak.sk/ludskeprava/rozhovor-s-ruskou-pravnickou-do-2-rokov-tu-ziaden-obciansky-sektor-nebude
1. Nezávislé médiá financované zahraničím nie sú „nezávislé“ lebo pracujú pre zahraničie.
2. Neziskové organizácie financované zahraničím pracujú pre zahraničie.
Pre menej chápavých:
1. Nezávislé médiá majú pracovať pre Slovensko, nie pre zahraničie.
2. Neziskové organizácie majú pracovať pre Slovensko, nie pre zahraničie.
Slovenské médiá na Slovensku budú. Občiansky sektor na Slovensku tiež. Ale slovenský. Financovaný z domácich slovenských zdrojov.
A ak sa médiá, vydávajúce sa za „slobodné, nezávislé“ nezačnú správať proslovensky, nemajú na Slovensku čo hľadať. Ich „mienkotvornosť“ manipuluje verejnú mienku podľa obrazu a dispozícií zahraničia.
Označovať a odmietať alternatívne informačné zdroje webu ako “pochybné” je polopravda alebo úplná lož. Máme vlastný rozum. Disponujeme vlastným samostatným a kritickým myslením. Zozbierané informácie triedime, posudzujeme, hodnotíme a spracúvame.
Tvoríme a dotvárame tak vlastný názor a presvedčenie.
Siedma veľmoc môže svojou „mienkotvornosťou“ ovládnuť občanov a štát. Podľa toho, v čích je v rukách a vlastníctve a kto ich financuje.
Denníky SME a PRAVDA majú svoj gender, identitu, neznámu štátnu a národnú príslušnosť. Pôsobia na Slovensku a manipulujú verejnosť v slovenskom jazyku. Pravdu nehľadajú, lebo ju „poznajú“… a tlačia ju do hláv verejnosti. Takzvané “slobodné, nezávislé ” noviny , údajne “bojujúce “za svoju slobodu a nezávislosť jedným dychom berú právo na názor a presvedčenie iným.
Odkaz TGM: “Demokraciu by sme mali. Ešte by to chcelo demokratov”.
Novinárska sloboda a nezávislosť je predovšetkým vnútorná sloboda, čistota, relatívna nezávislosť persóny novinára, osobnostné kvality a charakter. Autocenzúra je dôsledok vonkajšieho tlaku a existenčného ohrozenia žurnalistu (trebárs čosi aj o “politickej korektnosti”). Osobné poznanie, skúsenosť – základ tvorby vlastného názoru a presvedčenia, ktoré, ale, malo by a má (!) prechádzať pod vplyvom nového poznania a skúsenosti zmenami…, avšak vždy má byť konzistentný, čitateľný a dobre podložený… lebo pod pätou pravdy klíči pochybnosť … ako dialektický atribút jej večného a doživotného hľadania… k zmene názoru a presvedčenia môže dôjsť aj “náhlym” vnuknutím (osvietenie). Ojedinelý jav. Nie každému je dané…
Skutočné slobodné, nezávislé médiá nezaniknú. Premiestnia sa z printu (tlač) prevažne na web (veľká rošáda). A nebudú „mienkotvorné“. Mienku si vytvorí občan. Slobodne a nezávisle. Vlastnou hlavou. Samostatným kritickým myslením. Bez „mienkotvorných“ manipulatívnych barličiek redakčných a externých komentátorov (a ich návodov na použitie – manuálov).
Práve vzniklo ďalšie „slobodné, nezávislé médium“ na troskách SME (záruka – “redakčná rada…” no, s pánom bohom…).
Verejnoprávne médiá budú musieť naplniť pojem verejnoprávnosť v celom rozsahu a komplexicite pojmu verejnoprávnosť. Nie ju iba deklarovať.
A hneď tu – nedajte sa klamať a manipulovať protiruskou propagandou.

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?