Publikované: 11.11.2012

Nežiadúce reakcie pleti na prípravky: Čo signalizujú?

Každá žena, ktorá sa o seba stará a nedá dopustiť na každodennú starostlivosť o pleť už vyskúšala určite desiatky prípravkov. Isto aj vy stále hľadáte, skúšate a vymieňate neosvečené prípravky za nové. Avšak či bola výmena peelingu či krému kvôli jeho dráždivej reakcii správna sa dočítate v tomto článku.

Celá tvár ma štípala

Ak sú na tvári mikro ranky, ktoré mohli vzniknúť vysušením pleti napríklad vplyvom zimného obdobia prípadne zanedbávania starostlivosti o pleť, prípravok v nich môže štípať a pleť môže  na pár minút mierne sčervenať. Pokiaľ pokožka len štípe nie je dôvod na výmenu naopak, musíte jej dopriať čas na regeneráciu a uzdravenie. Pleť by nemala svrbieť a páliť.

Strašne som sa vyhádzala

Kvalitné masky, séra, čistenia, chemické peelingy či niektoré krémy, ktoré pôsobia hĺbkovo a preliečujú pokožku z vnútra ju môžu natoľko prečistiť, že dva až tri týždne budete chodiť s aknóznou pleťou. Avšak ak toto obdobie prečkáte môžete veriť tomu, že vaša pleť sa dokonale prečistila. Sledujte aj váš jedálniček a detoxikačné doplnky stravy, ktoré majú tiež výrazný vplyv na dočasnú či občasnú tvorbu akné. Pred kúpov každého prípravku sa však sto percentne uistite či neobsahuje zložku na ktorú ste alergická.

Mala som červené fľaky a vysušené lišaje

Pozor! Vaša pleť týmto naznačuje svoju citlivosť a neznášanlivosť s týmto prípravkom. Môže obsahovať priveľa chémie prípadne zložku, na ktorú ste alergická. ˇČervené fľaky sú vačšinou spojené aj s nepríjemným svrbením. Takýto prípravok určite zamente za jemnejší fluidový produkt.

Pleť bola mastnejšia ako predtým

Medové čistenia či krémy patria medzi najmastnejšie. Ak ste niečo také použili nie je divu, že vaša pleť je mastná. To, že  ste použili zmatňujúci prípravok a aj napriek tomu zamastil pleť, môže mať dve príčiny. Podľa mojich skúseností majú niektoré prípravky naozaj opačný efekt ako sľubovali! Prílišná mastnota môže byť však spojená aj s prílišným presušovaním, preto nepoužívajte priveľa takýchto prípravkov. Vysúšaním tak môžete oklamať mazovú žľazu, ktorá bude mať pocit, že pleť má nedostatok ochranného mazového filmu čím môžete vyvolať jej nadprodukciu.

Prípravok nemal žiadny účinok

Vačšina kvalitných prípravkov účinkuje okamžite avšak najväčší účinok majú ak pôsobia v sadách. Dané zložky tak môžu na seba nadvezovať čo podporí výsledný efekt. Výsledok niektorých produktov naozaj môžete uvidieť až po dlhodobejšom používaní. Ak sa však výsledky ani po mesiaci nedostavili, ten  prípad to nebude.

Celá tvár sa mi zošúpala

Doba po obnovu buniek sú minimálne dva dni. Používajte preto mechanický či chemický peeling najčastejšie každý tretí deň na večer.  Ak použijete peeling skôr pleť môže zareagovať sčervenaním a šupinkami. Tak isto nepoužívajte peeling v lete pred opaľovaním.

 

 

 

 

Zdroje fotografií

www.thejuicelady.wordpress.com

  • SlabéVýborné (+6 skóre, 6 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?