Publikované: 22.05.2013

Nie, nie je v poriadku stretávať sa s mafiánmi, pani Flašíková-Beňová

Monika Flašíková-Beňová bola na oslave 50. narodenín Mariána Kočnera, neslávne známeho z množstva káuz (tu je iba niekoľko z nich: spor o Markízu, pozemky pod Kiou, pezinská skládka, previerky v SaS, návšteva na Generálnej prokuratúre v čase voľby generálneho prokurátora, bernolákovská bytovka, či zvláštne toky v Privatbanke). Vysvetľuje to tým, že sa s Kočnerom pozná už 30 rokov a keď ju pozval na oslavu, tak sa nebude tváriť, že ho nepozná a na oslavu prišla.

 

 

Dá sa súhlasiť s tým, že Slovensko je malé a človek môže z detstva poznať kadekoho. Ale určite sa nedá súhlasiť s tým, že keď ho už poznám, tak mu musím chodiť na oslavu, nech sa z toho človeka stal medzičasom ktokoľvek… Marián Kočner bol za ostatných 15 rokov namočený v toľkých kauzách (a vždy na tej zlej strane), že už len stretávanie sa s ním politika automaticky diskvalifikuje. Svoje by o tom vedel rozprávať napríklad Richard Sulík, ktorý kvôli tomu skoro skončil v slovenskej politike.

Vo svete je úplne bežné, že ak sa verejný činiteľ stretáva s osobami s pochybnou povesťou, znamená to automaticky koniec jeho kariéry. Preto ak aj takéhoto človeka politik z minulosti pozná, snaží sa mu vyhýbať, aby s ním nebol spájaný. Je skoro až neuveriteľné, že takúto základnú poučku nepozná naša europoslankyňa, ktorá sa denne pohybuje medzi politikmi z krajín, kde sa z politiky odchádza pri oveľa menších pochybeniach, ako je otvorené stretávanie sa ľuďmi z tzv. mafiánskych zoznamov.

Je to o nepochopiteľnejšie, že Flašíková-Beňová už jednu takúto skúsenosť má – v minulosti boli známe jej kontakty s Jozefom Svobodom, známym bossom bratislavského podsvetia. Po jeho smrti sa obhajovala veľmi chabo – nevedela, že ho polícia spája s podsvetím… Všetci politici, novinári a vôbec Bratislavčania to vedeli, iba ona to nevedela.

Je len príznačné, že sa od nej v tejto záležitosti dištancoval ako premiér Fico, tak aj jej krajský šéf Glvač. Aj oni už vedia, že od takýchto ľudí treba dať ruky preč. Iba ona môže o Kočnerovi vyhlásiť toto:  „Nie je v mojej kompetencii, aby som posudzovala, či podozrenia voči nemu sú, alebo nie sú relevantné. Určite budú orgány činné v trestnom konaní postupovať ako treba.“ Je to podobné vyjadrenie, ako povedala kedysi na adresu svojho manžela Flašíka: „Nevidím dôvod, prečo mám riešiť niečo, čo urobil v 90. roku.“

Takže, vážená pani Flašíková-Beňová, aby ste si to zapamätali raz a navždy: Nie, nie je v poriadku stretávať sa s mafiánmi, aj keď sa poznáte 30 rokov a oni práve zhodou okolností nesedia v base. Ste naša zástupkyňa v europarlamente a takýmto správaním robíte hanbu nielen sebe na Slovensku, ale aj nám v Európskej únii.

  • SlabéVýborné (+35 skóre, 37 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

3 Komentárov

Komentárov 1 - 3 z 3Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Ján Gaborčík

    Tak to nie je mafian, ale ctihodný podnikateť s ohromnými známosťami a kopou ZAROBENýCH PEňAZí TIEž VLASTNOU HLAVOU.

  2. U nás je ťažko rozoznať, kto je politik, kto mafián a kto koho riadi. Beňová sa pohybuje mdzi pochybnou spoločnosťou. Aj ja z detstva poznám ľudí s podobnou povesťou , nie som politik a necítim potrebu sa snimi stretávať, kďže nemáme spoločné záujmy.

  3. pán Šoltýs, a toto je v poriadku? http://www.topky.sk/cl/100371/1296324/Slabos…

Komentárov 1 - 3 z 3Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?