Publikované: 03.10.2012

Nie, Rómovia nie sú neprispôsobiví – práve naopak

Odrazu všetci začali hovoriť o tom, že (niektorí) Rómovia sú neprispôsobiví. Ak sa nad tým zamyslíte, je také označenie čistý nezmysel. Naopak, naši uvedení spoluobčania sú vysoko prispôsobiví.

Ide o to, že čomu sa majú prispôsobovať?  Nášmu životu bez perspektívy slušného života? Tomu, že kto nekradne, nemá z čoho žiť? Tomu, že niekto zarába desaťkrát viac aj keď je desaťkrát hlúpejší a lenivejší ako my?

Alebo tomu, že kto klame, kradne, podvádza a podpláca (alebo berie úplatky), sa má dobre a nič sa mu nemôže stať?

To naša väčšinová spoločnosť je neprispôsobivá! Bránia jej v tom rôzne prekážky ako výchova, viera a morálka. Pokiaľ niektorí Rómovia tieto zábrany nemajú, sú vlastne prispôsobiví. Podobne ako  politici, ktorí klamú a okrádajú tých, čo ich zvolili tam, kde klamať a okrádať majú možnosť. Ako sudcovia, prokurátori a policajti, ktorí sú síce kráľovsky platení za to, aby takému okrádaniu bránili, ale vďaka prepojeniu s politikmi nič s tým nerobia a tým aj oni korumpujú našu spoločnosť.

Skrátka, systém na Slovensku je taký, že je lump má možnosť okrádať slušných ľudí. Žiaden trest mu za to nehrozí a čím viac ukradne, tým viac je isté, že to tak aj zostane. Politici sa prispôsobili: okrádajú  vo veľkom a je isté, že sa im nič nestane. V tej súvislosti ma napríklad napadá, že jeden známy politik, ktorý má veľký podiel na tomto úbohom stave našej spoločnosti, a myslí si, že by za to mal byť odmenený tým, že bude môcť v týchto jeho aktivitách pokračovať ako náš prezident, ubezpečil tvorcu tohto skorumpovaného systému, že nebude nikdy stíhaný. Tomu hovorím maximálne prispôsobenie sa!

Rómovia, niektorí, také možnosti ako politici nemajú, a tak kradnú čo sa dá, napríklad pozemok pod chatrč. Doteraz to fungovalo, ale keďže Rómovia nie sú politici, môže sa to teraz trochu zmeniť. Uvidíme.

Paradoxom ale je, že práve tí, ktorí sú takto neoprávnene označovaní za neprispôsobivých, môžu významne prispieť k ozdraveniu našej spoločnosti. Ich chovanie upozorní na chovanie politikov, ktorí v rámci svojho vlastného prispôsobenia sa na problémy Rómov a nás všetkých zvysoka kašľú.

  • SlabéVýborné (+36 skóre, 48 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

2 Komentárov

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. schvalovat vrazdenie,lupeze,terorizovanie svojich zivitelov,nasilie,vytrznosti,primitivizmus pod zamienkou ze politici kradnu je chore,ubohe a mozno nehodne aj takych ludi co cigana videli z lietadla-kto nic nezazil a nema ani paru o problematike,mal by sa venovat sa blogovaniu k temam ktorym aspon trochu rozumie a nepisat bludy-ma to jedno pozitivum cim viac takych debilnych bludov,tym viac privrzencov pravdy.

  2. advokati a ludia z pravnickym vzdelanim tu posliapali a dehonestovali pravo a spravodlivost,kryju a obhajuju rozne darebactva-otazka kto sa dostal na studium prava a kam nas tato luza dostala-takze treba pozriet do vlastnych radov namiesto posolsva porusujte zakony,lebo politici kradnu-da sa chapat toto posolstvo v zmysle porusujme zakony vsetci aby destrukcia pravneho statu bola dokonala.

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?