Publikované: 16.10.2019

Niečo nás tlačí k rozvratu a vojne. 1.časť.

   Okrem fatálneho zlyhávania ekonomickej obce, sú aj ďalšie spoločenské skupiny, ktoré zhoršujú celkovú spoločenskú atmosféru. U nás i na západe. Okrem skupiny politikov-ekonómov, ako som popísal v predchádzajúcom komentári, sú to aj politici-fušeri. Napríklad ústavný činiteľ, ktorý pôsobí ako hovorca svojho poradcu a samotný poradca tvrdia, že extrémizmus vedie k vojnám. Jednoduchá myšlienka. Poradca (a možno aj hovorca) ale nedomyslel jej hlbší dosah. Extrémizmus musí mať tiež príčinu. Príčinou vojny potom nie je extrémizmus, ale príčina extrémizmu.

   Príčiny extrémizmu a radikalizmu nám vysvetľuje ďalšia radoby elitná skupina – populárni sociológovia. Bývalá profesionálna politička, údajne aj bývalá kandidátka KSČ, nám v týchto dňoch tvrdí, že príčinou je zahltenie informáciami, v ktorých je málo faktov. Že pravdivosť väčšiny explodovaného množstva informácií je neistá a ľudia a politici nevedia s nimi narábať. Politici potom rozhodujú podľa očakávaní a nie podľa potrieb a neukazujú prstom na extrémistov. (Tie potreby pritom možno predstavujú aj menšinový názor. Dobre teda.) Ďalší kolega sociológ to dopĺňa názorom, že problémom je práve zberba politikov vo východnej Európe.

   Mnohí ľudia, ktorí sa tvária ako elita, sú v skutočnosti bohapustí elitári. Nerozumejú svetu o nič viac ako radový občan, ale svojim neustále zlyhávajúcim myšlienkovým modelovaním sa naďalej snažia presviedčať o aktuálnych zlyhaniach raz politickej moci, inokedy radových občanov.

   Všeobecné spoločenské prijatie skutočnej príčiny súčasných problémov je nad sily súčasnej doby. Bude to úloha pre budúce generácie. Je možné, že mnoho generácií. Robím si neskromný až arogantný nárok na dôsledné vysvetlenie podstaty týchto procesov, ktoré bude o desiatky a možno stovky rokov bezo zbytku potvrdené … ak civilizácia prežije …

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?