Publikované: 22.05.2013

Nielen poniektorí Rómovia vás dokážu pripraviť o strechu nad hlavou

Včera ráno som na blog PRAVDA zavesil článok o tom ako skupina Rómov v mojej rodnej obci prejavuje záujem o náš rodinný dom, ktorí bývajú v tesnom susedstve nášho domu, ale podobne ako tí Rómovia ma už vlani oslovila sestra nášho kamaráta v našej rodnej obci a poprosila ma, či by som nedal do prenájmu náš dom jej bratovi, ktorý je slobodný, čiže starý mládenec a podotýkam biely ako my. Dokonca to bol spolužiak jedného z mojich bratov na ZDŠke a my všetci 4 bratia, kým sme bývali na dedine, tak sme sa s nim po celý čas priatelili a bol nám takmer ako piaty brat.

Ja som od neho za jeho prenájom ani nič nechcel, iba to, aby si platil spotrebu elektriny.

Čo myslíte ako sa zachoval?

Po 2 mesiacoch sme spolu s mojou manželkou náhodne prišli nato, že on si už začal vybavovať v Sobranciach na katastrálnom úrade papiere nato, aby náš dom predal. (Jeden môj bratranec, ktorý celý svoj život žije v mojej rodnej obci, keď sa o tom dozvedel, že sme mu umožnili bývať v našom dome, tak nám vyčítal, či sme sa zbláznili, že či nevieme o tom, že on sa ocitol na ulici len preto, že ich rodinný dom predal hlboko pod cenu, len aby mal peniaze na alkohol, lebo tomu až príliš holdoval a nakoniec všetke peniaze prepil?!)

Nikdy by ma ani vo sne nenapadlo, že aj taký človek by nás dokázal takýmto spôsobom podviesť a  preto som už teraz opatrný a mám podozrenie, že aj ten mladý Róm, ktorý ma predvčerom oslovil takým istým spôsobom, či by som jeho rodine nedal dom do podnájmu?… viac ste sa už mohli o tom dočítať na mojom predošlom článku: „Odborníci“ na rómsky problém – a teraz mi raďte?!

No ten istý článok som dal aj na blogovisko PRAVDA: http://kormidlo.blog.pravda.sk/2013/05/21/ ale administrátori mi ho vymazali lebo mi to vysvetlili tým, že, čo ak to ten mladý Róm myslel s tým prenájmom nášho domu úprimne a že by mi naozaj platil za podnájom tak ako by sme sa dohodli…

P.S. Samozrejme, že keď sme si s manželkou boli 100 percentne istý jeho podvodom, tak som ho z nášho domu okamžite vyhodil…

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?