Publikované: 21.09.2022

Nielen predčasné voľby ale zmena systému!

Slovensko akútne potrebuje zásadnú zmenu svojho ústavného politického systému (politické strany a hnutia a parlament verzus na bok odsunutí občania a voličstvo po voľbách). Osôb a skupín „systémomencov“ pribúda (pekné a vítané, konečne a chválim), ale otázka dotknutým iniciatívam:
Aké máte „ostré“ a funkčné nástroje na dosiahnutie zmien systému a systémových zmien (ústava a zákony)?
Predčasné voľby chcem len ako východisko zo súčasnej núdzovej situácie, vojnového stavu na osi vláda-občianstvo-voličstvo-parlament-prezidentka.
Označiť verejný protest a jeho účastníkov za “dezolátov” je proti ústavné a trestno právne chucpe!
Odporúčam “dezolátom”: Choďte v pokoji domov, máme iné, a vo výsledku istejšie a efektívnejšie riešenia!


https://www.facebook.com/watch/live/?ref=notif&v=764442141327644&notif_id=1663669208045712&notif_t=live_video_explicit

Predčasnými voľbami sa na systéme nič, vôbec nič nezmení. Systém nemožno zmeniť voľbami, len zmenou systému.
Včerajší protest nepriniesol nič, len výzvu na predčasné voľby. Nimi sa len nanovo rozdajú tie isté karty. Systém pôjde po starom. Zrejme na to musíte prísť sami. Smerom k “občanom” používam toto: Treba vám mentálne a občiansky dozrieť.
V tomto musíme k sebe (všetci “systémomenci”) nájsť cestu.
Včerajší protest znamenal len predčasné voľby. Inak nič. Na protestoch ma nik neuvidí. Len na písme.
Mám v tom jasno. Viem cestu, mám nástroje. K nim treba ale spoločenský konsenzus a dohodu na úrovni „systémomencov“. Do toho času ostávam aktívny nevolič od prvého kola prezidentských volieb.
Chcem, aby čas priniesol spojenú a zjednotenú koordinačnú iniciatívu Verejnosť proti násiliu II. Systémomenci musia ísť ruka v ruke s ústavomencami z akademického prostredia!
K tomu je treba vôľu, chcenie a elimináciu osobného ega (ja, jástvo) pri hľadaní optimálnej cesty a riešenia, a zjednotenia v spoločnom postupe proti nepriateľom ľudu. Heger/Matovičovu vládu mám za zločineckú skupinu, riadiacu sprisahanie proti ľudským právam a slobodám. A proti Slovensku a jeho reálnym národno-štátnym záujmom! Chcem mier!

Základné ľudské právo nie je mať, vlastniť viac a viac až do slastnej nemoty a duchovne vyprázdnenej dehumanizovanej ničoty konzumných zombie, bez zmyslu pre mieru vecí, svedomia a empatie, a ošklbávať blížnych až na kosť, ale právo na dôstojný život každej ľudskej bytosti ako osoby, od jej počatia po prirodzenú smrť! Za každých okolností!!!
Toto nie je pôsobilý žiadny systém na báze kapitalizmu ani komunizmu. Sú to scestné ideológie zľava a sprava!

Nie som člen, prívrženec ani priaznivec žiadneho politického subjektu. Ani vľavo ani vpravo. Rovno.
Chcem referendum o predčasných voľbách, ako nevyhnutný krízový event. Chcem najmä referendum o systémovej zmene!
Do nej patrí aj participatívne referendum a konzultatívny plebiscit.
Jediný dôvod na moju osobnú aktiváciu mimo klávesnice je stretnutie na úrovni celoslovenského Koordinačného centra VPNII. Ako konzulant a poradca. Osobné politické ambície nemám.
Generálny štrajk s petitom: Systémová zmena a predčasné voľby, môže trvať dve hodiny aj s cestou. Ako 27.12. 1989, v dôsledku ktorého padol Čl. 4 Ústavy ČSFR o vedúcej sile spoločnosti, KSČ. Takto to ale musí pocítiť celá spoločnosť a Konfederácia odborových zväzov… a prišli slobodné voľby.
Pravda a láska raz musia zvíťaziť nad lžou a nenávisťou!

Pekne pozdravujem
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?