Publikované: 23.10.2019

Niet čo riešiť, treba konať

Poznámka: Z 22. na 23 bol proti mne darebákmi dark a deep systému vedený útok na Blogovisko; článok vraciam zo zálohy (prevencia) kam patrí…
Čestne a zoči voči, face to face, sa nepostavia…
Znova zálohujem.
Pôvodne publikované 22.10.2019

Problém očisty súdnictva je súdna rada. Predsedkyňa navrhla Jankovskú za ústavnú sudkyňu. Jankovská mala byť postavená mimo výkon štátnej tajomníčky a nemá čo hľadať na súde. Detto Trnka na prokuratúre. Ale aj Čižnár a “špecialista” Kováčik.

Trestno-právne podozrivý policajt je postavený mimo službu. Sudcovia skladajú prísahu. Majú kódex sudcu. Detto prokurátori.
Threemou dotknuté persóny z prokuratúry a súdov už mali byť dávno a okamžite postavení mimo výkon služby a v rukách OČTK (špeciálna prokuratúra).
Súdnu radu odkazujem na Bandalorský kódex sudcovského správania; ide o komplex:
1. Princípov a pravidiel, týkajúcich sa sudcovského profesionálneho správania, založených na stanovení etických zásad, ktoré musia spĺňať veľmi vysoké štandardy a môžu byť zapracované do súpisov pravidiel vypracovaných sudcami (kde je?);
2. Súbor princípov a procesných pravidiel,  týkajúcich sa trestnej, občianskoprávnej  a disciplinárnej zodpovednosti sudcov. Kde je?
Bod 6 Stanoviska č. 3 Poradnej Rady európskych sudcov pre Výbor ministrov Rady Európy o princípoch a pravidlách, regulujúcich sudcovské profesionálne správanie v oblasti etiky, nezlučiteľného správania a nestrannosti;
CCJE má odpovede na otázky:
1. Aké pravidlá správania sa by sa mali aplikovať na sudcov?
2. Ako by mali byť tieto pravidlá formulované?
3. Čo v prípade, ak sa bude mať na sudcu vzťahovať trestná, občianskoprávna, resp. disciplinárna zodpovednosť?
Všetky odpovede sú na stole súdnej rady a legislatívcov. Ibaže ich nespracovali do legislatívy. Nie sú na papieri a uvádzané do života praxe súdnictva. Nepraje si to práve sudcovská loby „za slobodu a nezávislosť súdnictva“.
Na obraz sudcov typu Jankovskej, a samo sa prezradiaceho sudcu Lindtnera a ďalších „mŕtvych chrobákov“…
Toto akože má stačiť a vec je vybavená (?):
https://www.teraz.sk/najnovsie/d-lindtner-konci-ako-predseda-okresn/425352-clanok.html
To, čo súdna rada vyvádza v priamom prenose smerom k odbornej aj laickej verejnosti a občianskej spoločnosti, sú zjavné vedomé vnútorné profesijné obštrukcie a faktická nečinnosť.
To isté platí pre faktickú nečinnosť generálneho prokurátora Čižnára vo vzťahu trebárs k Trnkovi. A kde je to sľúbené „peklo“? A aké výsledky má špeciálny prokurátor Kováčik?
Ďalšie odporúčania Stanoviska sú uvedené v bode 49 (môj blog k právam JUDr. Harabina) a v bodoch 50, 75, 76 a 77 nižšie (si pozrite): https://rm.coe.int/168074822f
K lex Harabin tu:  http://www.blogovisko.sk/stanovisko-c-3-poradnej-rady-europskych-sudcov-ccje.html
Prokuratúra a súdy sa dnes „hrajú“ na právny štát. To je kombinácia podlosti so zbabelosťou akože v opore o zákon, ktorý im neumožňuje konať. Lebo taký „konací“ nechcú…
Už za „totáča“ bola dobrá otázka: Prečo je dobré študovať práva..? Je to výnosné a zakladá spoločenskú prestíž (a moc)…

              

Policajný zbor po personálnych zmenách má tiež pokračujúce maslo na hlave. Nevie, nemá jasno v tom, komu má pomáhať a koho chrániť (faktická negramotnosť; práca na politickú objednávku).
Otázka možnosti trestného stíhania rezonuje aj v Česku v hlave ministerky spravodlivosti Marie Benešové…
Pozrite sa, čo zasa „zákonodarcovia“ vykonali:
https://domov.sme.sk/c/22242206/milosti-v-kauze-technopol-nezrusia.html
Vieme, čo je krytie trestnej činnosti? Koľko komplicov má v parlamente Kočner?
Súdy a prokuratúra sa samé už očistiť nedokážu. Detto policajný zbor. Tiež inšpekcia ministerstva vnútra. Ide o ich „zamrznutosť“. Faktické účelové samozablokovanie. Kryjú ním vlastnú trestnú činnosť.
Čo vlastne chcú zákonodarcovia riešiť? A chcú? Vzájomne sa kryjú. Hnus a kecy.
Sláva Veľkému Novembru 1989!
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

   • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?