Publikované: 09.03.2020

Nik nechce zdravotníctvo

Schyľuje sa, že Čierny Peter zdravotníctva pripadne OĽaNO. Každý by chcel a chce vládnuť a mať moc, ale s tou zodpovednosťou za jeden z najnáročnejších rezortov to uviazlo pri zdravotníctve.
No má to ísť v poradí: Slovensko, strana a ja. Povolebné posmievačky a vytešovačky porazených strán tu nemajú miesto… (naše egá sa s nami tiahnu po celý život).

 


Nemocnica Rázsochy

Malo by platiť, že národno-štátny a občiansky záujem slovenského ľudu je vždy na prvom mieste. Po peniazoch.
„Sa musíme spojiť a zjednotiť.“ Národné a kresťanské strany sa v tom predviedli pred voľbami.
Igor Matovič
: „Trošku ma to mrzí, myslel som, že sa pobijeme viacerí, rezort zdravotníctva je veľmi nešťastný z pohľadu politických bodov“.
„Ideme zabojovať, zoberieme tú zodpovednosť,“
vyhlásil šéf OľaNO. Múdro, správne, pán Matovič.
Z politických strán, ktoré rokujú o vytvorení novej vládnej koalície má o rezort zdravotníctva záujem iba hnutie OĽaNO. V diskusnej relácii Na telo TV Markíza to uviedol predseda hnutia poverený zostavením novej vlády Igor Matovič.
Všimol som si. Ťažký rezort. Treba ako Babiš. Manažuje nestraníkov, odborníkov. Ani tých nie je a ani ON ich nemá nazvyš. Z OĽaNO treba vyškrtnúť OĽ a ostane ANO.
Podnikateľ rovná sa manažér.
Ak má znieť odpoveď na anti babišovskú otázku:  „Či možno štát riadiť ako firmu?“ A opozícia svorne na Letnej s Mlynářom a ich Milionem chvilek pro demokracii kričala: NIE!
A postupne „stícha“ aj parlamentná a senátna  opozícia.
Nedajte sa mýliť. ÁNO!
Mimochodom, premiér Babiš má 31 a prezident Zeman 51 percent. Preložené do slovenskej človečiny: Česko im dôveruje.

Nemýľte si to s trestnou kauzou Babiš a dotácie, Babiš a konflit záujmov. Vec, ktorá sa v časti Babiš scvrkla už len na jeho osobu (plus jedna) teda celkom dve, a trvá to preto tak dlho, aby Šaroch, mohol sa postaviť zoči voči najmä hlavnému štátnemu zástupcovi Zemanovi s nepriestrelným uznesením o zastavení stíhania vo veci Babiš a dotácie.
Brojiť proti Babišovi cez dáke zväzky ŠTB je tiež len zástupný dôvod. Babiš sa na celej čiare osvedčuje ako premiér a manažér „svojej“ firmy Česká republika.
Špinavá eštébácka kauza je politická objednávka opozičných darebákov. Čím je český premiér Babiš nebezpečný pre bezpečnosť Českej republiky a EÚ ako slovenský rodák? Že háji záujmy svojej druhej vlasti? Stopy vedú až do Bruselu.
Vo veci rozhodne Európsky súd pre ľudské práva. Andrej Babiš bude očistený. A darebáci utŕžia ďalšiu hanbu.
Ich intrigy na české voličstvo nezaberajú.

Pán Matovič, ťažká úloha, lebo ego mimoparlamentných porazencov a opozície. Navzdory tomu Vám a vašej koalícii odporúčam: Zvolajte si ich lídrov, všetci sa „vyhrážali“ lepším a kvalitnejším zdravotníctvom, tak nech teraz „vycalujú“ návrhy a ponúknu „ich“ persóny ako „tieňových“ ministrov a ministerky zdravotníctva.
Už len koľkokrát v kampani Harabin o tom, koľko ľudí umiera na „vyliečiteľné cho-ro-by!“ ON vie, ako na to.
A ďalší… (všetci mali zdravotníctvo ako prioritu).
Ak nepomôžete budúcemu premiérovi a Slovensku, ste sráči!
Možno by znova mala byť oslovená Andrea Kalavská (neviem, som im pri tej stratifikácii nemocníc nesvietil).
Od roku 2003 pôsobila na Internej klinike Fakultnej nemocnice s poliklinikou Trnava (od 1. apríla 2003 Fakultná nemocnica Trnava) a neskôr na I. internej klinike SZU a Univerzitnej nemocnice Bratislava a na Poliklinike cudzokrajných chorôb. A KVD19 tuším, je cudzokrajná choroba…
Myslím že by mi mi čitateľská obec mala, mohla a porozumela.
Štát je firma. A má aj „ošetrovňu“ (zdravotníctvo). Je napadnutá koronavírusom.
Za tou nechuťou k zdravotníctvu bude aj cyperská Penta Investments.

O post ministerky zdravotníctva sa hlási Jana Cigániková (SaS): Víkendové vyjadrenia budúceho premiéra Igora Matoviča z Obyčajných ľudí a nezávislých osobností (OĽaNO), má za nekorektné.

Všimli ste si, že Róbert Mihál, po nezhodách so Sulíkom, odídenec z SaS k PS/SPOLU, sa vracia do SaS? Zjavná vypočítavosť a kalkulácia jeho aj Sulíkova, ktorý s ním počíta ako s funkcionárom v exekutíve.
Ak to Mihál popiera, klame. Chce funkciu. Bude to čosi okolo daní…
Mimochodom, Peter Poliačik, čo dnes vyzerá ako moslim, a ktorému sa pred časom a voľbami zdala SaS málo liberálna a odišiel do PS/SPOLU, bude sa pýtať nazad do SaS? Hmm…
Platí porekadlo: Čosa človek natrápi, kým o všetko príde.
Snáď budúci premiér Matovič, sadnite si za tú šachovnicu a hrajte. Ste na ťahu. Musíte, už ste sa dotkli figúrky “kráľa” (predsedu vlády).
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?