Publikované: 29.02.2016

Nikodým – Mika – Fico, je to len náhoda?

Pred pár týždňami som na svojich blogoch najprv protestoval proti tomu, aby vo verejnoprávnej televízii, moderoval úspešný zábavný program, „Milujem Slovensko“  moderátor, ktorý mimo tohto programu moderuje aj mítingy červených. Prečo?

Tento zábavný program s emotívnym názvom „Milujem Slovensko“ šiel v predvolebnej kampani každý piatok, a státisíce občanov a teda potenciálnych voličov, a preto je to neférové, ak „tvár červených“ môže takto robiť nenápadnú, ale o to zákernejšiu reklamu len pre červených, a to samozrejme na úkor tých modrých, ktorí sú v opozícii a súťažia s nimi v tých istých voľbách, o tých istých voličov.

Najhoršia je tá manipulácia, o ktorej ani neviete

Upozorňoval som, že najúčinnejšia reklama je tá, o ktorej ani nevieme. Preto aj toto moderovanie „tváre červených“ som považoval za „podpásovku“, ktorá nemá nič spoločné s férovou predvolebnou kampaňou. Som presvedčený o tom, že verejnoprávna televízia má slúžiť všetkým, a nielen ako v tomto prípade len červeným.

Pre mňa to, že tento moderátor behá po celom Slovensku a robí kampaň červeným, a potom uvádza úspešný zábavný program „Milujem Slovensko“  znamená aj tu skrytú reklamu a manipuláciu, o ktorej milióny divákov ani netušia. Asociácie však fungujú. Ako? Možno aj takto. Zábavný program „Milujem Slovensko“  je obľúbený – moderátor relácie sa tak automaticky stáva obľúbeným  – politická strana, ktorú takto svojou tvárou nepriamo propaguje sa tiež stáva obľúbenou, a začarovaný kruh manipulácie sa nám takto pekne uzatvára.

Cez blog som napísal aj otvorený list riaditeľovi RTVS pánovi Mikovi 

Od riaditeľa RTVS, som očakával nestrannosť, etiku a vysokú profesionálnosť. Vysoká profesionálnosť je však postavená na vysokej morálke, etike a vysokej objektívnosti. Profesionálom podľa mojich kritérií je človek, ktorý ľahko rozozná dobro od zla. Profesionálom je človek, ktorý nedopustí, aby sa rozbehnutá predvolebná súťaž o voliča mohla kriviť aj verejnoprávnou organizáciou, ktorá má zo zákona slúžiť celej verejnosti, a nielen jej časti. Pritom každé  zvýhodňovanie v tejto predvolebnej súťaží jedných kandidátov, nad inými kandidátmi, môže byť porušením nielen zákonov, ale aj ďalším krivením tejto predvolebnej  súťaže, v ktorej sa rozhoduje o charaktere celého Slovenska na celé 4 roky.

Pán Mika určite vie, že televízia je najsilnejším médiom, a dokáže meniť postoje a rozhodnutia miliónov ľudí. Keby tomu tak nebolo, tak by televízia bola už dávno bez reklamy. Pán Mika vie, to čo vie každý expert na televíziu. Čo je v televízii to je pravda. Preto si myslím, že také silné zbrane by mali mať v rukách len najmorálnejší ľudia, ktoré tie zbrane nakoniec neotočia proti nám, ktorým ide o morálku a etiku tohto štátu. Pán Mika nežije na Marse a preto vie, koľko sa tu premlelo špinavých politických káuz, preto nerozumiem prečo ako riaditeľ nezasiahne, a Nikodýma nestiahne. Pán Mika, keď Vás nepresvedčili moje argumenty, možno Vás presvedčia tieto argumenty: http://www.tyzden.sk/spolocnost/29769/nikodym-maskot-smeru-a-rtvs/?z=7&p=4&t=90bb7f8&v=3761

Profesionálovi nejde o stoličku, ale o pravdu

Profesionál je pán Mika človek, ktorý sa nebojí o svoju stoličku. Pozrite pán Mika, ja si uvedomujem, aké riziko svojimi blogmi podstupujem, a aj napriek tomu, že viem, že už dnes sú červení istí víťazi volieb, a  môžu mi to všetko po Voľbách 2016 riadne spočítať, nebudem konať inak. Prečo?

Slovensko  bez morálky, demokracie, pravdy a spravodlivosti  nemá pre mňa žiadny zmysel. Vy pán Mika, ja,  a všetci ostatní si zoberieme na iný svet, len to svoje svedomie, a o to ide aj v tomto blogu. Už teraz na tomto svete treba myslieť aj na ten iný svet, lebo geniálny vesmír sa predsa smrťou nekončí. Zmyslom života každého z nás je po sebe zanechať svet lepší, ako sme ho tu pán Mika našli. Ja sa o to v rámci mojich schopností, ale hlavne možností snažím, snažte sa tiež.

Čo sa odvtedy priatelia zmenilo? Nič.

Pán Mika ako riaditeľ, aj cez to všetko nič neurobil, a nezasiahol. Pán Nikodým  moderuje program „Milujem Slovensko“, a samozrejme  mimo tohto behá po mítingoch  červených. Tomu systému sa hovorí demokracia? Pre mňa je to „valcokracia“. Nevládne tu opäť valec, ktorý valcuje tak v parlamente, ako aj vo verejnoprávnej televízii? O názoroch iných sa nediskutuje, hoci zmyslom demokracie je práve diskusia. Namiesto diskusie tu máme len ignoranciu valca, ktorý kašle na názory iných.

Poučenie?

Najhoršia kombinácia v štáte priatelia je moc bez pravdy, a pravda bez moci, vtedy naozajstným demokratom niet pomoci. Systém, v ktorom však demokrati majú problém, už nemôže byť demokratický. Priatelia, len marcové voľby môžu ten valec zastaviť, ale bude nás nezmanipulovaných proti tomu valcu naozaj dosť?

P.S. Vedieť, čo je správne a nerobiť to je najväčšia zbabelosť. Konfúcius

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?