Publikované: 11.12.2019

Normandský summit ešte inak

Páchateľa, ktorý štyridsaťročného Gruzínca Zelimchana Changošviliho, žijúceho v nemeckom azyle, strelil v parku do hlavy, zadržala polícia neďaleko miesta činu. Pas mal na meno Vadim Sokolov.

Vrah zbraň hodil do rieky a pokúsil sa prejsť na bicykli. Mal pri sebe falošný ruský pas. Vyšetrovanie ukázalo, že ide o Vadima Krasnikova, ktorý bol v minulosti v Rusku stíhaný pre podozrenie z vraždy, ale neskôr bolo obvinenie proti nemu stiahnuté.
Tri dni pred summitom nemecká vláda vyhostila dvoch ruských diplomatov, lebo vraj nespolupracujú na vyšetrovaní augustovej vraždy Gruzínca, ktorý v minulosti bojoval na strane čečenských separatistov proti ruskej armáde.
Merkelová na summite povedala, že očakáva spoluprácu ruskej strany vo vyšetrovaní. Putin zase kancelárke vyčítal, že Gruzínca, hľadaného v Rusku pre spáchanie vážnych zločinov, Nemecko nevydalo.
Berlín má podozrenie, že za vraždou stojí ruský štát a že Krasnikova naverbovala na vykonanie akcie tajná služba. Putin na tlačovej konferencii v Paríži dal najavo, že takýto postoj sa mu nepáči. “Neviem, čo sa tam stalo. Bavíme sa o zločineckom prostredí a tam je možné všeličo,” vyhlásil ruský prezident. Krasnikov mal falošný pas na meno Sokolov.
Zavraždeného Gruzínca Putin označil za vraha s rukami od krvi, pretože sa vraj podieľal na atentáte v moskovskom metre v roku 2010. Vtedy sa vo vagónoch odpálili dve samovražedné atentátničky a pripravili o život štyridsať ľudí.
Toľko k spravodajstvu slovenských médií v tieni Prešova a Ostravy.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Zdroj: ČTK- Akuálně.cz

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?