Publikované: 29.04.2019

NS SR zamietol žalobu GP proti ĽSNS

Kotlebovci boli legalizovaní po prvý raz ich registráciou a po druhý raz v slobodných a demokratických voľbách 2016, 200 tisícimi voličskými hlasmi. Rozsudkom NS SR z 29.4. 2019 bola politická strana Kotleba-ĽSNS zlegalizovaná po tretí raz. Navzdor 250-tim trestným oznámeniam.
Rozsudok najvyššieho súdu môže ešte zvrátiť ústavný súd na podnet generálnej prokuratúry, prípadne Európsky súd pre ľudské práva, ale aj naopak.
http://www.tvnoviny.sk/domace/1963918_kotlebovu-stranu-najvyssi-sud-nezrusil-tu-je-zdovodnenie#

Konzekvencie 1: Spoločnosť je povinná rešpektovať rozsudok v občianskej aj politickej rovine. Možno s ním súhlasiť alebo nesúhlasiť, ale to je a si tak všetko, čo sa vo veci dá urobiť.
Všetky vyslovené a napísané názory a stanoviská občanov, politikov, štátnych funkcionárov, médií a tretieho “liberálneho” sektora, sú vecne irelevantné, včítane môjho súkromného osobného názoru.
Pracujem s faktami v opore o Ústavu SR, Listinu základných práv a slobôd, Chartu práv EÚ, zákon a právny poriadok Slovenskej republiky. Nie v opore o osobné emócie, ani “dojmológiu” ale s čistým prostredím presne definovaných pojmov a základných ľudských práv a slobôd.
Najvyšší súd vo veci nerozhodoval ako trestný ale ako správny súd. V opore o žalobu GP skúmal naplnenie znakov, ktoré by zo zákona o politických stranách zakladali dôvod pre zákaz a zrušenie registrácie zmienenej a žalobou dotknutej politickej strany.
Konzekvencie 2: Rozhodnutie súdu posilní ĽSNS. Porastú jej preferencie. Treba s ňou rátať v národnej rade a budúcich parlamentných voľbách. Jej zástupcovia sa dostanú do euro parlamentu.
Všetci, čo vyslovili najmä záporné stanoviská, by si na otázku príčin nárastu pravicových politických síl v štátoch EÚ a v euro parlamente, v médiách i doma, mali odpovedať proti otázkou: „A aký podiel mám na pravicovom extrémizme ja?“
Poznámka: Ak sa ktorýkoľvek člen ĽSNS dopustil trestného skutku, bol, je a bude riešený ako osoba, ktorá porušila právny poriadok Slovenska a riešená trestným súdom, lebo: Trestný čin, prečin alebo priestupok akéhokoľvek člena politickej strany nemožno vztiahnuť na celú politickú stranu; tak rušenie a zákaz politickej strany nefunguje.
Konzekvencie plus: Voči osobám, ktoré po vynesení konečného rozsudku budú pokračovať v osočovaní a verbálnych útokoch na ĽSNS alebo jej členov, môže byť vedené stíhanie vo veci, v súlade s Ústavou, zákonom a právnym (trestným alebo občianskym) poriadkom a hrozia im sankcie podľa príslušných zákonov.
Odporúčania parlamentným politikom a Národnej rade Slovenska: Máte za partnera parlamentnú politickú stranu Kotleba-ĽSNS. Občania v parlamentných voľbách rozhodli, že ĽSNS je parlamentnou stranou v opozícii, a akékoľvek pokračujúce obštrukcie vedené proti Kotlebovcom sú v rozpore s parlamentnou demokraciou, účelom a poslaním parlamentu, ktorým sú návrhy a schvaľovanie zákonov Slovenskej republiky vo verejnom a spoločnom záujme Slovenska. Neprípustné sú všetky aktivity vedúce k obmedzeniu práv politickej strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, na parlamentnej pôde, tak aj v médiách…
Odporúčanie Kotlebovom a ich voličskej obci: Konajte v intenciách definície pojmu sloboda a demokracia, a v každom zistenom prípade skutkov proti ústavným základom slovenskej demokratickej a parlamentnej demokracie, primerane reagujte a konajte; predbežne „len“ 200 tisíc občanov, voličov, nemožno liberálnymi fašistami „zavesiť do skrine“ alebo ignorovať hlas ľudu, ako hlavného garanta demokracie na Slovensku aj v EÚ…
Jedným dychom konštatujem, že konzekvencie by mala vyvodiť aj sama politická strana, auto reflexiou svojej rétoriky, vo vzťahu k Tisovmu Slovenskému štátu a jeho odkazu pre slobodnú a demokratickú spoločnosť v slovenskom aj európskom rozmere; toľko odo mňa aj k kandidatúre Kotlebovcov do euro parlamentu.
Ústava SR: „Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju delegujú na nimi volených zástupcov.
To je asi tak “fšetko”. Súd sa skončil, pokojne sa rozíďte. A vezmite na vedomie, bez inej možnosti, že ĽSNS je legálna parlamentná politická strana.
Hoops! To ale ešte vôbec neznamená, a tým sa vôbec nepotvrdzuje, že Slovensko, vo všetkých ukazovateľoch zákonodarnej a výkonnej moci, vykazuje všetky znaky právneho štátu.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

K Téme dňa TA3 večer po vynesení rozsudku (Klus-Kotleba): Martin Klus z SaS je jedným z najväčších hejterov parlamentného krídla takzvaných “liberálov”. Svoja vlastná obeť politológie a ideológie.
Navrhujem zriadenie psychologického poradenstva pre “liberálnych” politikov a politológov (veda a “tiež veda”).
Pri všetkej úcte k dôstojnosti ľudskej osoby, pán Klus, správajte a k pánovi Kotlebovi a jeho strane, ako k svojim rovnocenným partnerom a ostatným “liberálom” odkazujem: Prestaňte sa hrať na “lepšoľudí”! Páchnete u mňa pocitom, že sa máte za vyvolených “neo árijcov” na pozadí false flag “liberalizmu” a jeho ideológií… (a predstáv o demokracii).
Recipročne by bolo úplne namieste skúmanie charakteru ultra “liberálov” a radikalizujúcich sa zložiek krajnej ultra liberálnej ľavice na pozadí “progresívcov” a PS a pozadia takzvaných “antifašistov”.
Toľko aj na margo utorňajšej relácie Z prvej ruky (Lenč-Milo).
Len tak mimochodom:
https://www.hlavnespravy.sk/stanovisko-gp-sr-k-vyjadreniu-poslanca-martina-klusa-o-zamietnuti-zaloby-generalneho-prokuratora-sr-na-rozpustenie-politickej-strany-kotleba-ludova-strana-nase-slovensko/1742298

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?