Publikované: 18.09.2022

O médiách, ich platených obsahoch a reklamách

Televíziu a rozhlas platíme za ich obsahy, nie reklamu. V koncesionárskych poplatkoch pre RTVS sa položka reklama nenachádza. K obsahom na webe sa musíme preklikávať a predierať cez reklamy ako hustým krovím. Zakrývajú alebo prekrývajú nami platené obsahy. Pozor! Ak sa sústredíte na obsah, reklama vás vyrušuje (odkaz na exaktnú psychológiu vnímania a pozornosti). Ak klikám na predplatené tv programy, spravidla vždy reklama. Iba náhodou: Aha, film! Trvanie filmu predlžujú prestrihy s reklamou.
Zmrdi reklamy pchajú a páchnu s nimi už úplne všade! Smradi! Prerušujú nimi, hovädá, aj záznamy televíznych politických debát! Mám to za reklamný teror a znásilňovanie neoliberálnym kapitalizmom a jeho za.ratým a rozpadávajúcim sa trhovým mechanizmom. Mimochodom, aj tam sú skryté korene rastúcej nenávisti voči tomuto režimu a systému Havlovej „pravdy a lásky“.
Za sledovanie reklám by sme mali byť platení my. Za daných okolností (reklamy) za všetko. Už len za kliknutie a otvorenie denníka či televízie! Príjemcami ziskov z reklám sú médiá. Konečný zisk médií je vlastníctvom ich majiteľov. Ak sa mýlim, opravte ma.
Denníky N a SME od vás za prístup k ich obsahom žiadajú ešte aj predplatné. Začali s „exkluzívnymi obsahmi“ a dnes bez predplatného obmedzujú všetko. Aj svoje „exkluzívne“ s.ačky. K plateným obsahom o právach „spotrebiteľa“ Denník N:

Nezaujíma ma legislatíva ale princíp. HNUS! Je to stále horšie. Teror a násilie. Tlak na konzum! O tom je kapitalizmus. Aj o tom je dehumanizácia „trhovým mechanizmom“ a naša výchova k živým chodiacim konzumným zombie (otrokárstvo)! K cenám (obchodné reťazce): Preškrtnuté hausnumerá z brucha a v akcii dnes vo výsledku vyššia cena než včera. V lete čerešne v reťazci Billa po 3,90 šli z jedného utorka na stredu do akcie z “nových” 7 eur  a škrt (!) na 4,60! Fúúuuj! Hnus! O tom ale Denníky N a SME ani ďalšie ani neceknú! Nesmú! Nie je globalistami dovolené!!! Tu ide o vedome riadený kolaps “voľnej” trhovej ekonomiky! Tá likviduje samú seba svojím EGOM (ja, jástvo, mať, vlastniť, viac, viac, až do nemoty!) Jediné riešenie: Veľký reset! Obmedzenie vlastníctva. Regulácia spotreby na minimum pre prežitie. Centrálna svetová vláda. Diktatúra. Total control. Social credits. Odmeny a tresty. Hoops! Obmedzenia a regulácie sa nedotknú novej svetovej “vrchnosti”. Len nás, gojim Domu Sion. Médiokracia, ktorej už zodpovedá vláda mainstreamu posilní ako nástroj manipulácie, prevýchovy a eugenizácie ľudstva v prechodovej fáze od post demokracie do tretej totality. Preto sú tieto médiá tak chránené! S odkazom na slobodu a demokraciu a v nej slobodu médií…
Globalisti si prosto vyberajú, určujú, vychovávajú platia a chránia “svoje” vyvolené médiá… spôsobilé a ochotné spustiť aj Overtonovo okno pre konzum hmyzu a červov… cez reklamu vám ho vraziť do cesty k vami zvoleným obsahom, alebo než sa dostanete cez povinné (už tri) reklamy k videám… (s ponukou hmyzu vám prerušia (aj tri krát) sledovanie videí… možností “preskočiť reklamu” ubúda… 

Nepredplácam si žiadny denník na webe. Iba zrána prechádzam titulky, aby som vedel, čo práve manipulátori, vydávajúci sa za slobodných a nezávislých (LOŽ! CHUCPE!) vyvádzajú. Treba mi označiť denník Pravda ako umiernený a verejne prístupný všetkým. Takými sú aj „konšpiračné a dezinformačné“ Hlavné správy. 
ALTERNATÍVNA PRAVDA NEEXISTUJE! Existuje len pravda. Tú dnes ale obvykle „nie je možné overiť z nezávislých zdrojov“. Kto je dnes na Slovensku „nezávislý zdroj“??? Čo je dezinformácia, hoax, konšpirácia, fejk? Množstvo českých a slovenských webov bolo zablokovaných v opore o nič! O takom oprávnení v slušnej spoločnosti a právnom štáte musí rozhodnúť súd! Česko a Slovensko nemá nič, porovnateľné s ruským Roskomnadzor, prokuratúrou a súdmi (pokuty a odnímanie licencií webom a médiám). Slovensko nemá nič podobné USA zákonu FARA Act! Pre Slovensko často neplatí ústavné: Štátne orgány môžu konať iba na základ ústavy, v jej medziach a v rozsahu a spôsobom, ktorý ustanoví zákon. Súčasná Hegero/Matovičova vláda je svojvoľná a fašistická!  Ale s “fašistami” nehlasuje (!): 

Kde začína a končí právo na informácie a kde biznis s informáciami? Slovensko je ústavou definované ako sociálne orientovaná trhová ekonomika. Pre koho a odkiaľ-kam? Chudobný “plebs” si informácie nevie zaplatiť ani predplatiť. Pre koho je takzvaná vzdelanostná spoločnosť a prístup sociálne slabých k informáciám na webe? A čo sociálne vylúčené rómske komunity? Len tak okrajovo: investujeme do ich zväčša márneho inkluzívneho vzdelávania, ale bystrých, vnímavých a rýchlych tlačíme do priemeru s mentálne slabými a pomalými. To je na hlavu! Pribudne 800 asistentov učiteľa (ďalšie mínus z rozpočtu samospráv!). Snaha o diferencované vzdelávanie a vyučovanie (tak káže exaktná pedagogika!) je odmenená súdnym verdiktom: SEGREGÁCIA! Také pedagogické! Mimochodom: vo veciach sociálnej inklúzie a integrácie (migračné politiky) v socialistickom štáte troch koruniek nastal volebný zvrat zľava vpravo. Švédsko sa prebudilo! EÚ a globalisti ostali zdesení! Toto sa ale deje aj v západnej EÚ. Pamätáte Merkelicino (2015): “Welcome to refugees!”? Teória a ideológia multikulturalizmu a kaviarenského slniečkárstva sa v živej praxi rúca!  Denník N selektívne presadzuje len politiky globalistov! A centralistickú Európsku úniu s konceptuálnym prediktorom Pax Americana! 

Vo veci prístupu verejnosti k informáciám, podbehlo mi toto a pozoruhodné je, že ide o mediálne politiky USA, ktorým ide o vedecký a technologický rozvoj, zakladajúci silu ich ekonomiky v systéme ich konceptuálneho riadenia sveta á la America first! Iste, nič pre Rómov:
Úrad pre politiku vedy a techniky Bieleho domu (OSTP) aktualizoval usmernenie americkej politiky, aby výsledky výskumu podporovaného daňovými poplatníkmi okamžite a bezplatne sprístupnil americkej verejnosti. V memorande federálnym ministerstvám a agentúram, Dr. Alondra Nelson, vedúci OSTP, poskytol usmernenia pre agentúry, aby čo najskôr aktualizovali svoje politiky verejného prístupu, aby boli publikácie a výskum financovaný daňovými poplatníkmi verejne prístupný, bez embarga alebo nákladov. Všetky agentúry najneskôr do 31. decembra 2025 plne implementujú aktualizované pravidlá vrátane ukončenia voliteľného 12-mesačného embarga tu.

Mimochodom treba nám vedieť, kto vlastní Denníky N, SME a médiá na webe. Čo-to už aj vieme (Eset, Soros). Chýba mi v legislatíve k médiám pojem „zahraničný agent“. Okrem toho, Denník N už neumožňuje diskusie. Riadi sa Hlavou XXII. (parafráza): „Pravdu má Denník N. Ak ju nemá, platí prvá veta.“ Viem, pamätám, sledoval som prvé debaty spochybňujúce zmysel diskusií. Odmietnuté boli len Denníkom N. Usvedčil sa z neofašistického totalitarizmu “liberálnych demokratov” a ich výkladu pojmu liberálna demokracia. Ibaže: demokracia je alebo nie je. Jej základ je dialóg. 

Práve čítate môj článok. Zdarma. Bez reklám. Môj hostiteľ vás nimi neobťažuje. Zisk má zrejme z mojej čítanosti a tu i tam reklamy, korektne mimo vami čítaný „neexkluzívny“ obsah. Dáva mi nerušený priestor. Odmenou mi je vaše čítanie prezentačné lajky. Za robotu nemám ani cent. Putin neplatí a neplatí…

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?