Publikované: 08.10.2012

O Mórickovi a zlom vtipe.

Možno sa pamätáte na vtip spred roka 1989, jak Móricko počas vyučovania jedného nádherného slnečného dňa chodil k oknu a popod nos si mrmlal „Dnes by mohli ísť, dnes by naozaj mohli ísť“. Učiteľ, tolerujúci Mórickove výstrelky, sa ho nakoniec spýtal o čom to točí. A Móricko mu dal odpoveď, jak otec stále doma rozpráva, že jedného krásneho dňa pôjdu všetci komunisti do …..

Dnes mám pocit, že ten vtip vymysleli komunisti. Len do …. nepôjdu komunisti, ale všetci ostatní. S dovetkom, že len do tak hlbokej, aby z nej pri voľbách mohli vyjsť.

Treba viac dôkazov?

José Luis Rodríguez Zapatero – španielsky politik, od roku 2004 predseda vlády (Socialistická robotnícka strana Španielska)

Jose Manuel Durão Barroso – začal v strane  „Portugalská komunistická strana pracujúcich – Revolučné hnutie strany proletariátu“ a pokračoval v „Portugalskej sociálnej demokracii.“ Mimochodom, súčasný predseda Európskej komisie. Bol nás potľapkať po pleciach minule. ;-) teda Roba, že dobre, podľa predstáv to tu spravuje.

Romano Prodi – taliansky stredoľavicový politik, predchodca komunistu Barrosa.

Martin Schulz – súčasný predseda EP, Sociálnodemokratická strana Nemecka.

Ivan Gašparovič – bývali členom KSČ …teraz sú prezidentom

Dušan Čaplovič – po roku 1970 v čase tzv. normalizácie vstúpil do KSČ …

Róbert Fico – 14. apríla 1987 vstúpil do Komunistickej strany Slovenska – KSS, do ktorej bol vybraný na základe výborných študijných výsledkov, ambicióznosti ako aj vhodného pôvodu….

Ján Richter – okresný funkcionár komunistickej strany …

 

Pozerám von oknom. Prší. A ktovie, či niekedy vyjde slnko.

  • SlabéVýborné (+15 skóre, 17 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Tu je lepsi vtip: Jedného dňa dostal Ľubomír Galko infarkt a umrel. Okamžite sa odobral do pekla, kde ho už čakali. “Si na mojom zozname,” povedal mu diabol, “ale ja práve nemám voľné miesto. V každom prípade tu, ale musíš zostať, takže mám pre teba návrh. Mám tu pár hriešnikov, ktorí neboli tak zlí ako ty. Jedného z nich pustím, ale ty pôjdeš na jeho miesto. A budem k tebe dokonca, tak dobrý, že ti dovolím, aby si si sám vybral.” Ľubomír Galko sa to zdalo ako dobrý obchod. Diabol teda otvoril prvú miestnosť. Tam bol veľký bazén a v ňom plával Fidel Castro. Stále sa potápal a niečo hľadal, ale vždy sa vynoril s prázdnymi rukama. Znovu a znovu. “Nie,” povedal Ľubomír Galko. “Já nie som dobrý plavec. Myslím, že toto by som nemohol robiť.” Diabol teda otvoril druhú miestnosť. Tam bol Vladimír Putin a veľkým kladivom rozbíjal kamene. Kameňov nikdy neubúdalo. “Nie” povedal Ľubomír Galko. “Mám problémy s ramenom. Strašne by som trpel, keby som musel stále rozbíjať kamene.” Diabol teda otvoril tretiu miestnosť. Tam ležal na zemi Bill Clinton, ruky zviazané nad hlavou, nohy zviazané a roztiahnuté. Nad ním sa skláňala Monica Lewinská a robila to, čo vedela najlepšie. Ľubomír Galko bol v šoku. Potom povedal: “Hej, myslím, že toto by som vydržal.” Diabol sa zasmial a povedal: “Monica, môžeš ísť.”

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?