Publikované: 08.12.2013

Súhlasím s pastierskym biskupským listom

Ešte predtým ako prejdem k podstate toho čo chcem napísať, musím ozrejmiť pár dôležitých skutočností. Nie som žiadny extrémista, ani prívrženec nejakej podivnej skupiny ani nič podobné.

Minulý víkend (1.12.2013) sa v kostoloch na Slovensku čítal pastiersky biskupský list, ktorý rozpútal vášne viacerých ľudí, blogerov a istých záujmových skupín. Samozrejme rozpútal preto, lebo list upozornil na niečo, čo sa začína týkať aj Európy a aj našej krajiny a je potrebné voči tomu zaujať postoj. Prečítať si ho môžete napríklad na tejto adrese: http://www.ke-arcidieceza.sk/pastiersky-list-konferencie-biskupov-slovenska-na-prvu-nedelu-adventnu-2013/

Nechcem rozoberať konkrétne body listu, pretože napriek odvážnym slovám súhlasím s celým jeho obsahom. Nechcem ani veľmi riešiť chytrých blogerov, ktorí okamžite zareagovali a vyjadrili tak svoju nespokojnosť. V niektorých prípadoch sa jednalo o ľudí, ktorí priamo, alebo nepriamo podporujú rôzne komunity a skupiny ľudí, ktoré v podstate narúšajú bežnú skladbu a hodnoty rodiny. Práve oni ma “vyprovokovali” k tejto reakcii. V podstate viacerí z nich sa vyjadrovali aj tesne po Pochode za život v Košiciach, ktorý bol taktiež viacerým skupinám a ľuďom nepohodlný. Mne nepohodlný určite nebol, koniec koncov som sa ho aj zúčastnil a podporil tak dobrú myšlienku. Vrátim sa ale k pastierskemu listu a reakciám z druhej strany. Vo väčšine všetkým vadil pojem „Kultúra smrti“. Je pravda, že je to silné vyjadrenie, ale má svoje opodstatnenie. V liste sa píše „Ak sa človek postaví proti Božiemu poriadku, nastolí kultúru smrti.“ Ak niekto nevie čo je ten Boží poriadok, mal by si s plným vedomím, rozumom a prirodzeným zmýšľaním preštudovať Desatoro božích prikázaní, ktoré nám Boh zdelil skrze Mojžiša a taktiež netreba zabúdať na Sväté Písmo. To je asi taký základ toho aby sme pochopili ako vyzerá Boží poriadok, ktorí pokiaľ nedodržiavame svojím spôsobom sa sami zatracujeme. Nechcem to však rozoberať do hĺbky, skôr sa to snažím podať jednoducho, pretože sám som unavený z tých dlhých textov spomínaných blogerov.

Dovolím si spomenúť známe, ale pravdivé príslovie „bez vánku sa ani lístok nepohne“. To samozrejme platí aj v prípade toho, prečo bol napísaný a prečítaný takýto pastiersky list aký bol.

A na záver sa teda pozrieme na ten “vánok”.

http://youtu.be/wPUvUYU7Qzw

Ak niekomu nie je jasné čo sa deje na uvedenom videu, ktoré si môžete pozrieť iba ak ste prihlásený na Youtube. Tak v Argentíne už mnou spomenuté skupiny ľudí a taktiež ľudia, ktorí napríklad vo veľkom obhajujú potraty nenarodených detí, chceli počas demonštrácie poškodiť a zneuctiť katedrálu San Juan v Argentíne. Avšak svojimi telami ju bránili miestni veriaci. Dokonca tam došlo k zapáleniu “makety” pápeža.

A tu je ďalší protest na inom mieste a o niečo miernejší.

http://youtu.be/FqO3aYg5aGU

A ďalšie video dokonca z Vatikánu.

http://youtu.be/mFJBVb5bsgU

 Myslím, že toto nepotrebuje žiadny komentár.

Mimochodom ja neodsudzujem nikoho, pretože sám som len človek, ale treba si uvedomovať dôsledky spôsobu svojho života a konania. Ospravedlňujem sa za neslušné zábery vo videách, nie sú vhodné pre neplnoletých a taktiež sa ospravedlňujem, že na prípadne príspevky diskutérov z časových dôvodov nebudem reagovať.

 

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 12 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?