Publikované: 09.07.2020

Obnova výkonu trestu smrti v USA

HOUSTON. Americký štát Texas obnovil v noci na štvrtok vykonávanie popráv po päťmesačnej prestávke, ktorú spôsobila pandémia nového druhu koronavírusu.
Informovala o tom agentúra AFP. Celkovo už v USA popravili tento rok sedem odsúdencov, z toho troch v Texase. Jeden zo zdrojov: https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/8919325
USA na federálnej úrovni obnovia trest smrti budúci týždeň. Rodinní príslušníci zločincov a ich obete sa budú môcť zúčastniť tohto procesu, aby sa však zabránilo šíreniu koronavírusu, všetci budú musieť nosiť ochranné masky.

             

TASS, 9. júla. Po prvýkrát za viac ako 15 rokov budú americké orgány vynášať a vykonávať tresty smrti pre zločincov odsúdených na federálnej úrovni.
Associated Press o tom informovala v stredu na základe info od zamestnancov nápravných zariadení.
Podľa nich sa popravy začnú už v pondelok a smrtiace injekcie budú podané trom väzňom vo väzení v Indiane odsúdeným na smrť za zabitie detí. Rodinní príslušníci zločincov a ich obete sa budú môcť zúčastniť popráv, všetci však musia mať ochranné masky, aby sa zabránilo šíreniu koronavírusu.

Podľa The Washington Post, federálne úrady USA naposledy vykonali rozsudok smrti v roku 2003. Odvtedy je v platnosti neoficiálne moratórium, pretože pravidlá spôsobu popravy neboli známe.
Napriek prerušeniu uplatňovania trestu smrti na federálnej úrovni sa toto opatrenie v Spojených štátoch v posledných rokoch uplatňuje na úrovni jednotlivých štátov, ktoré poznajú trest smrti.

Generálny prokurátor USA William P. Barr už minulý rok v lete oznámil, že ministerstvo spravodlivosti USA znova plánuje pokračovať v popravách pomocou nového postupu smrtiacej injekcie, s použitím drogy fenobarbital.

Informácie o schvaľovaní federálneho vykonávacieho predpisu tu (cesta k federálnemu protokolu):
https://www.washingtonpost.com/politics/courts_law/supreme-court-wont-hear-challenge-to-new-federal-death-penalty-procedure/2020/06/29/896c6ac6-ba00-11ea-8cf5-9c1b8d7f84c6_story.html
Pre tých, aj v „slobodnej a demokratickej“ Európe, ktorá sa takou, ako USA stáva až príliš „slobodnou a demokratickou“ by bolo namieste prehodnotiť prikázanie NEZABIJEŠ! ale prednostne zo svetského pohľadu…
Pre niektorých páchateľov obzvlášť závažných trestných skutkov proti zdraviu a životu, úmyselných a obzvlášť ľudsky zavrhnutiahodných, by mal byť zavedený trest smrti, ako jediná forma zadosťučinenia.
Falošná hra na humanizmus a politické bodíky, za každú cenu, nie sú namieste, naopak, majú takú hodnotu, ako “etalón etiky” Šeliga.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?