Publikované: 09.02.2014

Obriezka Židov & kupírovanie psíkov

Včera vo verejnoprávnej televízii sa majiteľka pitbullov v relácii o psích miláčikoch vyjadrila aj ku kupírovaniu uší tohto plemena…. je to pre psíka veľmi bolestivý zákrok a preto s nim nesúhlasí….. k tejto téme sa už toho strašne veľa popísalo a ochrancom zvierat sa konečne podarilo presadiť, že na Slovensku je už kupírovanie uší psíkov zakázané. (Kupírovanie uší a chvosta je pre vášho psa utrpenie!!)

Ilustračné foto: http://www.topky.sk/cl/11/1315285/

Ilustračné foto: http://www.topky.sk/cl/11/1315285/

Počas vysielania tejto relácie som si však spomenul na množstvo dokumentárnych filmov v ktorých ukazovali obriezky malých židovských chlapcov, ale aj obriezky vonkajších ženských genitálií v Somálsku, Sudáne, Džibutsku a v regiónoch Egypta, Etiópie, Kení, Mali, Mauretánie, Nigérie a Senegalu. Samozrejme všetky sú vykonávané nedobrovoľne. (Určite ani jedno z tých deti by na tento zákrok nedalo súhlas ak by malo možnosť sa k tomu vyjadriť.)

Jedno, čo nedokážem pochopiť je, že žijeme už v 21. storočí a napriek tomu, že svet v modernizácii napreduje míľovými krokmi, tak „v oblasti duchovnej“ sme ešte stále v prvom tisícročí. Najšokujúcejšie (aspoň pre mňa) je to, že mnoho ľudí bojuje proti týraniu zvierat, ale to, čo robia tí (o ktorých sa v článku zmieňujem) so svojimi malými potomkami, že toto vo všeobecnosti pokladajú za samozrejmosť!

Je pravdou, že boli aj výnimky ako napr. v Nemecku, keď regionálny súd vykonávanú obriezku mladých chlapcov z čisto náboženských pohnútok 27.06.2012 židom zakázal! Ako dôvod uviedol, že je porušovaním základných ľudských práv dieťaťa. (Nechápem z akého dôvodu toto rozhodnutie židov a moslimov nahnevalo? – Myslím si, že z hľadiska humánneho to určite nebude, skôr v tom hrá veľkú rolu tvrdohlavosť – za každú cenu zotrvať na národných tradíciách…..)

Obriezka má dlhú tradíciu, u Židov a Arabov, odstránenie predkožky je súčasťou ich náboženstva. Viac tu: http://www.urology.sk/nase-sluzby/cirkumcizia-obriezka-penisu/

P.S.

Dal Boh príkaz na tento zákrok?

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?