Publikované: 19.10.2019

Occamova britva slobody a demokracie

Generálneho prokurátora by podľa prezidentky Zuzany Čaputovej nemali navrhovať iba poslanci. Pre agentúru SITA to uviedol jej hovorca Martin Strižinec.


https://domov.sme.sk/c/22240122/generalneho-prokuratora-by-nemali-podla-caputovej-navrhovat-iba poslanci.html#ixzz62mQdFlaB

Prokuratúra je v ústavnom postavení mimo slobodu a demokraciu. Generálneho prokurátora by vôbec nemali navrhovať a schvaľovať iba poslanci, ale vôbec poslanci.
Ak ste vyskúšali všetky iné “lepšie” možnosti, vyskúšajte, čo vám radí šéf.
Svojím „neskromným“ názorom a presvedčením posúvam prezidentkin názor a presvedčenie ešte ďalej, a to zmenou „iba na vôbec“.

Demokracia je alebo nie je. S demokraciou nemá vôbec nič spoločné ani takzvaná „liberálna demokracia“ s jej okrasným prívlastkom, ktorý ju má urobiť “lepšou”. A to je ľúbivá lož…

Takzvaní “liberálni demokrati” sú takzvaní “lepšoľudia“. V “spoločenskom” postavení nad nami, pre nich s takzvanou len “nižšou pridanou hovnotou“. Spoločensky podradnou. Takzvané “elity“. Také si vytvorilo aj nacisticko-fašistické Nemecko a Taliansko pred vypuknutím II. svetovej vojny. Z podnetu týchto “elít”…

Prax a jej výsledky si žiadajú úplné a komplexné odpolitizovanie, úplnú a celostnú slobodu a demokratizáciu generálnej prokuratúry:
Generálneho prokurátora by vôbec nemal voliť parlament, Národná rada Slovenska by sa na voľbu mala len s poslušnou pokorou prizerať a vziať ju na vedomie.
Rovnako tak aj špeciálneho prokurátora (Kováčik). Dôsledkami dnešnej praxe je Trnka, Čentéš, Čižnár, Kováčik.
Generálneho prokurátora by si mali voliť prokurátori.
Parlament by nemal mať nič spoločné ani s voľbou kandidátov na ústavných sudcov. Tých by si mala voliť odborná profesijná právnická obec.
Tak by došlo k reálnemu oddeleniu zákonodarnej od vládnej a súdnej moci. Vláda by prokuratúram a súdom mala len slúžiť, svietiť a kúriť. Politici v parlamente, nech si volia svoje parlamentné výbory. Tie môžu tajne.
Súhlasím s tvrdeniami, že Čižnár, Kováčik a Threemu dotknutí sudcovia už mali byť preč. Ibaže kto ich nahradí? A kedy? Ako? Ach tie zdĺhavé parlamentné procesy, slizké a lepkavé, ťahajúce sa ako sopeľ politických záujmov…
To chce zmenu ústavy. Aj Európska komisia pochváli. Nechceme? Také jednoduché a také ťažké..? Hmm…
Parlament a vláda nech si strážia „z reťaze“ odtrhnutých Lajčáka a prezidentku. A samých seba.
Len-tak mimochodom po tretí raz pripomínam (moje predošlé články) že prezidentka navzdor svojim etickým zásadám, do pozície veľvyslanca v SA vymenovala Lajčákovho Kováča mladšieho v postavení obvineného v kauze Technopol a pakt s Kočnerom…
K “slušákom”: Protestovať môžete. Ale to je asi tak všetko. Odstúpenia a odvolávačky, ako to druhá prax po prvej (Kuciak) nepomáhajú; a je úplne jedno, koľko vašich „oviec“ postavíte na námestia. Farská je druhá malá Thunbergová, a Šeliga jej “ušiel” do veľkej prepytujem politiky. Hotuje sa za ním..?
Slovensko vôbec nepotrebuje tie zmeny, ktoré požadujete. Slovensko akútne potrebuje rozobrať na súčiastky a zmenu ústavného systému.
Nie zmenu charakteru Slovenska (preambula a Článok 1). Tie sú nemenné. Iba obchádzané.
Slovensko potrebuje zmenu spôsobov kreovania výkonnej (prokuratúra, OČTK) a súdnej moci.
Doposiaľ ste nekonali, čo má za následok, že Slovensko je dnes už „rozbité“ a „nepojazdné“.
Všetko je v rukách a na vôli občanov. Nielen parlamentné voľby. Tu a teraz. Politici a ich strany vás nepotrebujú ako ľudí a občanov, potrebujú vás len ako ich voličstvo. Nič viac ani menej.
Zmenu ústavy si môžete vymôcť len vy. Farizeji vám sami v ústrety nevyjdú. Problém začína a končí ústavou. Na jej zmenu máte nástroje. Ste to vy. Ľud ako garant slobody a demokracie. V zmysle dikcie ústavy. Nielen prizeraním sa, hromžením a nenávisťou na fejzbúku a weboch (diskusie).
Zmenu neprinesie voľba našich zástupcov. Nie čakanie na voľby a čakanie po nich. Godot nepríde. Varujem vás! Ak si zmenu ústavy nevymôžete do parlamentných volieb, po nich si ju nevymôžete vôbec. Oni, tí “mladí a noví” sa na demokratov len hrajú vo vašich očiach. Neverte im ani ich “nedá sa, lebo je už krátko pred voľbami”; mohli ale nevykonali. Nechceli.
Po voľbách zabudnite. Tá zmena im nevyhovuje. Chcú moc ako kompletku, na svoju ochranu a zábezpeku.
To je Occamova britva taká tupá?
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

 

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?